Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sākas parakstīšanās par izglītību valsts valodā 4

Stradu un Daukstu pagasta pārvaldē pirmajā stundā neierodas neviens parakstīties gribētājs
Gulbenes novadā parakstus, lai rosinātu izmaiņas Satversmē un noteiktu izglītību tikai latviešu valodā, vāc 14 vietās.

Parakstīties var arī brīvdienās Parakstu vākšana notiek no 11.maija līdz 9.jūnijam. Parakstu vākšanas vietas strādās četras stundas dienā, arī brīvdienās, neatkarīgi no savas dzīvesvietas. Gulbenes novadā iedzīvotāji var doties parakstīties uz novada domi, Beļavas, Daukstu, Druvienas, Galgauskas, Jaungulbenes, Lizuma, Līgo, Stāmerienas, Stradu un Tirzas pagasta pārvaldēm, kā arī uz Lejasciema kultūras namu, Litenes tautas namu un Rankas pagasta bibliotēku. Parakstīties var pirmdienās un trešdienās no pulksten 14.00 līdz 18.00, citās dienās - no pulksten 9.00 līdz 13.00.


Iedzīvotājiem ir dota iespēja paust savu nostāju par Satversmes grozījumiem, kas paredz pāreju uz mācībām valsts un pašvaldību skolās tikai latviešu valodā. Likumprojekts paredz grozīt Satversmes 112.pantu, papildinot to ar nosacījumu, ka „valsts nodrošina iespēju bez maksas iegūt pamatizglītību un vidējo izglītību valsts valodā", kā arī ierosina pārejas noteikumu, nosakot, ka „ar 2012.gada 1.septembri visās valsts un pašvaldību izglītības iestādēs, sākot ar pirmo klasi, mācības notiek valsts valodā".

 

Piedalīties parakstu vākšanā drīkst visi balsstiesīgie Latvijas pilsoņi no 18 gadu vecuma. Lai piedalītos parakstu vākšanā, vēlētājam nepieciešama Latvijas pilsoņa pase, kurā izdarīs atzīmi par dalību parakstu vākšanā.


Lai Satversmes grozījumu projektu varētu iesniegt izskatīšanai parlamentā, parakstu vākšanā jāpiedalās ne mazāk kā vienai desmitajai daļai no pēdējās Saeimas vēlēšanās balsstiesīgo pilsoņu skaita jeb vismaz 153 232 vēlētājiem. Ja Saeima vēlētāju iesniegto Satversmes grozījumu projektu pieņems bez satura labojumiem, tas stāsies spēkā. Ja Saeima to noraidīs vai grozīs, būs jārīko tautas nobalsošana.

Savukārt no 18.maija līdz 16.jūnijam norisināsies vēl viena parakstu vākšana par apturētajiem sociālo pabalstu griestu likumiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Evelīna

Jāiet balsot un jāaicina līdzi arī citi!

pirms 9 gadiem, 2011.05.17 15:07

333

Skolas ta jau likvide. Sarunlimeni lielaka dala zin valstsvalodu. Lai macas ka vini grib, kaut kiniesu valoda. Ja deputatiem maz naudas, ko bazt kabata, lai iet simtlatniekos stradat. Ka ari japadoma, kur pectam skolotaji stradas? Ta jau bezdarbs liels.

pirms 9 gadiem, 2011.05.12 22:30

neatbalstu

Pilnīgi piekrītu Daukstu iedzīvotājai

pirms 9 gadiem, 2011.05.12 17:02

Daukstu iedzīvotāja

Esmu pret. Cik naudas tiek izšķiests šim pasākumam ? Tie ir pāris miljoni. Vai tad valstī nebūtu, kur lietderīgāk naudu tērēt ? Tā ir konkrētu partiju tēla spodrināšana un priekšvēlēšanu kampaņa par nodokļu maksātāju naudu. Lielāka problēma ir tā, ka jaunieši ļoti slikti pārvalda Krievu valodu, kas apgrūtina viņa iespējas atrast darbu. Manuprāt svarīgāk būtu izstrādāt šodienas realitātei atbilstošāku Satversmi - par to arī varētu vākt parakstus un taisīt referendumus.

pirms 9 gadiem, 2011.05.12 16:27

Vietējās ziņas