Sākas programmas sabiedriskā apspriešana 10

Jaungulbenē iedzīvotāji priekšplānā izvirza ikdienišķas problēmas
Ar tikšanos Jaungulbenē sākusies Gulbenes novada 2011. līdz 2017.gada attīstības programmas sabiedriskā apspriešana, kas turpināsies visu februāri. Uz tikšanos bija ieradušies 11 cilvēki.

Novada domes Attīstības un īpašumu nodaļas teritorijas plānotāja Marta Mikolaja pastāstīja jaungulbeniešiem par apjomīgo programmu, kas apkopota četros sējumos, kas visi publicēti pašvaldības interneta mājas lapā un tur pieejami ikvienam interesentam. Tā kā šī ir vēl tikai attīstības programmas 1.redakcija, M.Mikolaja aicina ikvienu iedzīvotāju izteikt savus papildinājumus un ierosinājumus. No četriem programmas sējumiem, kuriem dots nosaukums "Situācijas apraksts", "Attīstības stratēģija", "Rīcības un investīciju plāns" un "Sabiedrības līdzdalība", visvairāk iedziļināšanās cienīgi ir vidējie divi.


Eiropas nauda - arī Jaungulbenē
Jaungulbenes pagasta pārvaldes vadītājs Aleksandrs Vasiļjevs uzsvēra, ka šajā programmā ir arī iestrādes tieši Jaungulbenes turpmākajai attīstībai kaut vai tuvākajos trīs gados. Piemēram, notiks Gulbīša vidusskolas dabaszinību kabineta aprīkojuma uzlabošana, tiks realizēts skolas vienas ēkas energoefektivitātes projekts, kā arī realizēts ūdenssaimniecības sakārtošanas 600 tūkstošu latu vērtais projekts, tajā skaitā Gulbītī tiks izbūvētas pilnīgi jaunas notekūdeņu attīrīšanas iekārtas. Apstiprināts ir arī tautas nama rekonstrukcijas projekts par 136 tūkstošiem latu. Projektu realizācijā tiks piesaistīta Eiropas fondu nauda. "Nav nolikts malā arī projekts par ielu apgaismojumu Jaungulbenē no dzelzceļa līdz arodvidusskolai," piebilda Jaungulbenes pagasta pārvaldes vadītājs.


Iedzīvotāji akcentē dažādas problēmas
Ieinteresējoties par netradicionālās lauksaimniecības sadaļu novada attīstības programmā, bitenieks Armunds Galviņš atgādināja, ka aiz abstraktas programmas stāv reāli, dzīvi cilvēki, kurus nereti ierobežo un pat apspiež birokrātija. Piemēram, lai Gulbenes tirgū varētu pārdot burciņu medus, viņam esot vajadzīgas 19 dažādu institūciju atļaujas. Pretējā gadījumā viņam nākoties maksāt soda naudu. Turklāt ziemā nokļūt līdz Gulbenei traucē arī netīrīts, piesnidzis ceļš. Tas no A.Galviņa un citu senioru mājām kaimiņos līdz autoceļam stiepjas kilometra garumā. Diemžēl piebraucamais ceļš neskaitās pagastā pārziņā. Tāpēc pašvaldība to netīra, savukārt vecie cilvēki paši iztīrīt nespēj. Šā iemesla dēļ iedzīvotāji ilgstoši nesaņem pastu, ir arī bažas, vai senioriem mājās februāra sākumā tiks piegādātas pensijas. Pagasta pārvaldes vadītājs A.Galviņam atbildēja, ka pensijas cilvēki saņems.


Jaungulbenes bērnudārza vadītāja Marianna Grase un Gulbīša vidusskolas direktore Sarmīte Puriņa interesējās par dzirdēto ieceri uz slēgtās Siltāju pamatskolas bāzes veidot privāto internātskolu. Vai normāli esot radīt novadā šādu konkurenci pašvaldības skolām, kad jau tā trūkst bērnu? Atbildes uz šo jautājumu nebija. M.Mikolaja gan bilda, ka neizmantotas ēkas lietderīga pielietošana ir apsveicama. Sāpīga situācija esot jau ar slēgto Stradu skolu, kas stāv tukša.


Apspriedīsies katrā pagastā un pilsētā
Programmas izstrādātāji plānot tikties ar iedzīvotājiem arī visos pārējos novada pagastos un Gulbenes pilsētā. 8.februārī paredzēts tikties ar iedzīvotājiem Stāmerienas pagasta pārvaldē, 9.februārī - Jauniešu centrā Rēveļu pamatskolas ēkā, 10.februārī Staru kultūras namā Daukstu pagastā, 11.februārī - Tirzas kultūras namā, 15.februārī - Līgo kultūras namā, 17.februārī - Litenes tautas namā, 18.februārī - Druvienas kultūras namā, 22.februārī - Stāķu pamatskolā, 23.februārī Lizuma kultūras namā, 24.februārī - pagasta pārvaldē Lejasciemā, 3.martā - Gulbenē, novada domē. Stāķos tikšanās notiks pulksten 18.00, visur citur - pulksten 15.00.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Nesapraša

Vai kādam ir kaut mazākais priekšstats par to, cik vecākiem izmaksā viena skolēna viena diena privātskolā? Utopisti ir tie, kuri iedomājas, ka šajos platuma grādos (attālumā no Rīgas) tas var izdoties. Esmu gatavs likt uz derībām, ka zem visas šīs murgainās idejas slēpjas labi maskēta nekustamā īpašuma savākšanas shēma.

pirms 9 gadiem, 2011.02.09 09:01

gulbeniete

Patiesi, vajag lasīt novada avīzi- bija informācija: arī novada mājaslapā!

pirms 9 gadiem, 2011.02.08 20:18

Jaungulbeniete

Kur Jūs redzat iedzīvotājus? Vai tie 10 cilvēki, kuri strādā pašvaldībā un garām ejošais Galviņa kungs iemaldījies ir visa Jaungulbene? Kurš zināja par šo sanāksmi, kāpēc nebija informācijas, nesen bija pašvaldības avīze.

pirms 9 gadiem, 2011.02.08 17:12

Kā var Gulbīšu vidusskolas direktore uzdot tādu jautājumu:"Vai normāli esot radīt novadā šādu konkurenci pašvaldības skolām, kad jau tā trūkst bērnu?"
Malači Siltājos! Labi, ka nenokarat degunus un darbojaties! Kāda daļa Gulbīšu vidusskolai, ko dara Sultāju skolā. Cilvēkiem ir idejas, lai strādā! Apsveicama uzņēmība un iniciatīva! Neviens ar varu tur bērnus nevilks.Un tā jau nebūs pašvaldības skola, bet privātā.
Viegli aizslēgt skolu, un nedomāt, kā citiem klājas. Rezdi atrada izeju. Un redzi, tā runga tagad pašus trāpa - Gulbītim tomēr nepieplūdīs bērni, uz ko bija sacerējušies.
Man ļoti nepatīk šī lielā skolu attieksme pret mazajāmm - lai tik slēdz ciet. Pilnīgi šovinisms. Nu lielajās skolās nav tās atmosfēras, kāda valda mazajās. Nu nav nevienam cilvēciņš vajadzīgs. Tikai skaits vajadzīgs.

pirms 9 gadiem, 2011.02.07 16:30

Apspriediet Jaungulbenes attīstību nevis Līgo pagasta. Lieciet viniem mieru!

pirms 9 gadiem, 2011.02.07 14:17

Lapsiņa

To tam Gulbītim vajag. Bet ja godīgi, tad labi vien ir- vietējiem saglabāsies skola, skolotājām būs darbs,skolas ēka nesagrūs un zels arī kultūras dzīve.

pirms 9 gadiem, 2011.02.07 13:10

Jā. Siltāju skolai alternatīva būtu laba...nedomāju, ka tas radītu draudus Gulbīša vidusskolai, ja slēgs, tad slēgs agri vei vēlu...Un privātskola būtu labs risinājums, kur likties Jaungulbnenes bērniem..
Ja privātā, tad privātā...un to jau izlems vecāki, kur ko un kam...

pirms 9 gadiem, 2011.02.07 11:26

333

Kada tur konkurence pasvaldibas skolam? Daudz cilveku spes apmaksat privatskolas laukos? Reizem tai direktorei japadoma ar smadzenem, nevis par savu maku. Ja Siltajos bus skola, to nozime ka bus saglabatas darbavietas, jo diez vai Gulbitis panems darba visus Siltaju skolotajus. Domaju ka nevienai tur vietas nebus. Plus ka eka nestaves tuksa, ka ari pasvaldibai tiks maksats. Ja, sola ka Ligo pagasta berni tur vares macities bezmaksas... Nu tak vai tas ir slikti? Kas slikts ja tur bus skola? Slikts ir tikai tas, ka Gulbitis nedabus dazus skolniekus un tas ir tikai naudas jautajums... Nu neesiet tik skopi:)
Es domaju ja jau ta Gulbitis velejas, lai Siltaju skola tiktu slegta... Sanem visu atpakal, lai tagad doma, lai Gulbitis netiktu slegts. Viss nak atpakal.

pirms 9 gadiem, 2011.02.07 09:22

--

Ieteikums - tikšanos programmas izstrādātājiem un iedzīvotājiem noteikt laikos, kad to var izdarīt ne tikai pensionāri, bet arī strādājošie.

pirms 9 gadiem, 2011.02.07 09:12

Vietējās ziņas