Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sākas sabiedriskā apspriešana

Gulbenes novada teritorijas plānojuma sabiedriskā apspriešana ilgs līdz 19.janvārim.

Šajā laikā novada pašvaldības attīstības un projektu nodaļā vai elektroniski var izteikt viedokļus un priekšlikumus. Teritorijas plānojuma līdz 2030.gadam publiskā apspriešana tiek rīkota visos pagastos un Gulbenē.

“Gulbenes novads ir liels - 13 pagasti un pilsēta. Līdz šim katram pagastam un pilsētai bija savi teritorijas plānojumi, kas tika apstiprināti atšķirīgā laikā, un to darbības termiņi ir dažādi. Piemēram, Beļavas pagastā plānojums ir līdz 2018.gadam, dažiem pagastiem tas beidzas 2017.gadā, bet citiem – 2020.gadā. Turklāt šajos plānojumos ir dažādi nosacījumi, nosakot teritorijas izmantošanu. Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem novadā ir nepieciešami vienoti zemes izmantošanas un apbūves kritēriji, tāpēc ir izstrādāts viens kopējs novada teritoriālais plānojums,” skaidro novada pašvaldības teritorijas plānotāja Dace Kurša.

Teritorijas plānojumā tiek noteikti teritorijas izmantošanas un apbūves nosacījumi, funkcionālās zonas, to robežas un apbūves parametri: lauksaimniecības, mežu teritorijai, dzīvojamai, publiskai, rūpnieciskai un citai teritorijai. Ja kāds vēlas būvēt ražošanas uzņēmumu vietā, kurā šāda veida darbība nav paredzēta, tad nevarēs saņemt būvatļauju.

“Pērkot vai apsaimniekojot zemi, ir jāzina, ko vēlas darīt un vai teritorijas plāns to atļauj. Piemēram, upes aizsargjoslā meža stādīšana ir ierobežota. Tāpat dabas liegumā vai aizsargājamās teritorijās ir stingri ierobežojumi saimnieciskajai darbībai,” uzsver D.Kurša. Viņa norāda, ka vislielākā uzmanība jāpievērš teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumu 1.redakcijai, jo to vēl ir iespējams mainīt un papildināt.

Pēc apstiprināšanas teritorijas plānojumu var mainīt, izstrādājot grozījumus vai lokālplānojumu, bet tas ir ilgs process. Tagad ir īstais brīdis izteikt priekšlikumus vai iesniegt pašvaldībai pamatotu lūgumu izdarīt izmaiņas, ja ieceres nesaskan ar plānojumu. Ar jauno plānojumu var iepazīties pagastos, domes mājaslapā un “www.GEOLatvija.lv”, kur uzskatāmi redzams novada un katra pagasta teritorijas plānojums. Publiskajā apspriešanā katrā pagastā un pilsētā veidosies domu apmaiņa, kurā varēs noskaidrot un precizēt, izteikt iebildes un priekšlikumus.

“Sanāksmēs, kurās apspriedīs teritorijas plānojumu, piedalīsies Tūrisma attīstības centra speciālisti, kuri aicina tūrisma nozares uzņēmējus tikties, lai apspriestu ieceres,” norāda D.Kurša.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas