Sakopj Emzes un Spārītes parkus 2

Labiekārtošanas iestādes darbinieki ne tikai turpina meklēt Marisas akmeņus, bet arī veic sakopšanas darbus Spārītes un Emzes parkā.

Labiekārtošanas iestādes vadītāja Ligita Miezīte stāsta, ka iestādes darbinieki Emzes parkā šajās dienās cirtuši krūmus, kas tur saauguši, un dedzinājuši tos.


“Tas nav reāli tagad no saliņas zaru kaudzes vest projām. Viss tika satīrīts un sakopts, kamēr to ļauj laika apstākļi. Līdz salām darbinieki tika ar laivu, jo cita varianta jau nav. Piektdien sakopšanas darbi tika paveikti vienā salā, un pirmdien - otrā. Tur jau ir divas lielas pussalas, kur var tikt klāt. Tagad būs jānovāc sakritušie koki, kur brauc slēpotāji, jo nāk ziema un cilvēki sāks slēpot,” stāsta L.Miezīte.


Viņa stāsta, ka piektdien turpinājās arī Marisas akmeņu meklēšana, bet nesekmīgi. “Dzirkstele” jau rakstīja, ka Gulbenes Svētezerā, kas atrodas Spārītes parkā, vēsturiskās liecības – akmeņus, kurus Heinrihs fon Volfs dāvājis savai sievai Marijai (Marisai) – pamazām izdodas atkal celt gaismā.


Kopā tagad redzami četri akmeņi, uz kuriem attēloti burti “R”, “I”, “S” un “S”.


L.Miezīte stāsta, ka piektdien tika mēģināts atrast vēl vienu akmeni ar traktora palīdzību, bet nesekmīgi. “Varbūt traktora kauss nemaz neaizsniedza to vietu, kur varētu būt šis akmens, jo nejuta, ka būtu kāds sitiens pret kausu. Darbus turpināsim siltākā laikā, kad palīgā aicināsim nirējus,” saka L.Miezīte.


Pievieno komentāru

Komentāri 2

krams

Ļoti jauki, malači. Lūgums būtu arī sakopt ceļa malas pilsētas nomalēs, ir vietas kur krūmi tiek apbraukti pa pretējo braukšanas joslu. Kur palikt gājējiem tādās situācijās?

pirms 7 gadiem, 2014.01.15 09:02

Vietējās ziņas