Sakopj Stāmerienas ezera krastu 11

Stāmeriena pamazām gatavojas uzņemt atpūtniekus. Nevar nepamanīt, cik pamatīgi ir sakopts Stāmerienas ezera krasts.
Stāmerienas tautas nama vadītāja Gaida Vīksniņa “Dzirkstelei” stāsta, ka ir pļautas gan niedres, gan griezti krūmi, kā arī izzāģēti koki.

“Niedru pļaušana tiek regulēta katru gadu. Tā notika pagājušajā vasarā, jūlijā, tad, kad to drīkst darīt, kad ūdensputnu bērni ir ārā no ligzdām. Bija nepieciešams no niedrēm atbrīvot ceļu kuģītim, lai tas tajās nesapītos. Krasta teritorija tiek sakopta, bet tajās vietās, kur nevajag tikt tik tuvu krastam, niedres ir atstātas, lai būtu vieta gan ūdensputniem, gan zivīm, lai ezers dzīvotu arī tādu savu ezera dzīvi,” stāsta G.Vīksniņa.

Savukārt ziemā, kad ezeru klāja ledus, tika griezti krūmi, izzāģēti bebru apskādētie koki, kā arī bojātie koki.

“Tie koki tika izvākti un veidotas skatu līnijas, kā tas ir bijis barona laikos, kad, paskatoties no ceļa, cauri parkam var ieraudzīt, kur ir pils, savukārt no pils, paskatoties uz ezeru, var redzēt pretējo krastu. Vairs krūmi un citi koki netraucē. Skatu līnijas tika attīrītas, lielākajiem kokiem pēc arboristu ieteikumiem arī noņemts kāds zars, kas skatu līnijai bija priekšā,” stāsta G.Vīksniņa.

Viņa piebilst, ka ir iedzīvotāji, kuri atsaucīgi piedalās pagasta rīkotajās talkās un nāk palīgā sakopt vidi, jo pašiem patīk dzīvot sakoptā vidē, savukārt, kad atbrauc radi, tad var palepoties.

G.Vīksniņa stāsta, ka pašlaik tiek sakopta arī “Lāčauss”. “Pļaušanai parasti mums pieņem vasaras sezonā divus palīgstrādniekus, jo nopļaujamās platības ir lielas,” saka G.Vīksniņa.

Savukārt netālu no Stāmerienas stacijas, kur kokā ir māja, ieplānots izvietot soliņus, lai var pasēdēt. “Augšā var kāpt tikai zināms skaits cilvēku. Ja, piemēram, atbrauc autobuss ar ekskursantiem, tad kādam lejā ir jāpagaida Arī tur ir jāsakopj apkārtne,” saka G.Vīksniņa.

Gulbenes novada pašvaldības vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Kalmane “Dzirksteli” informē, ka kuģītis Stāmerienas ezerā, visticamāk, atpūtniekus sāks uzņemt no 25.maija. Pagājušajā sezonā par kuģīti rūpējās Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs, bet šogad darbu organizēs uzņēmums, kuram šis kuģītis pieder.

“Dzirkstele” jau rakstīja, ka iepirkuma procedūras ceļā tika atrasts ūdens transportlīdzeklis. Bija viens pretendents – Rīgas SIA “Izidiksi”. “Pašvaldība tikai iznomās laipu un zemi,” piebilst G.Kalmane.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

ES

Tā turpināt...Stāmeriena novada labākā atpūtas vieta un arī ar savu dabas skaistumu pievilina tūristus.

pirms 3 gadiem, 2018.05.15 09:27

Iedzīvotājs

Bet pats "jaukākais" - atņemta iespēja vietējiem iedzīvotājiem netraucēti izmantot pludmali, bet divas smirdīgas sausās tualetes piesārņo ezeru. Vai kāds ir tik naivs, lai domātu, ka tam nebūs seku, ja tādā ūdenī peldēsimies? Smirdoņa vasaras dienās sasniedz māju pagalmus.Tik vien labuma, ka tur apkārt šļūkā arī daža laba čūska.Sveiciens tūristiem!

pirms 3 gadiem, 2018.05.16 15:49

Ludis

Ak tu nabaga žultspūslis, nu peldošs pie skolas, pie vītoliem...tur vispār ir piebraucamais ceļš ugunsdzēsējiem...vnk tiek iets peldēties...tā kā peldošs vien droši un arī pačurāt ir kur...Alūksnē peld gan kuģītis, gan plosts un visi laimīgi, bet še atkal nav labi, cik gan ņaudīgi un tumši tie ļautiņi, jums ir tik skaists ezers ko visiem rādīt...nu neskaužat skaistumu un nečīkstiet par visu!

pirms 3 gadiem, 2018.05.16 18:18

ak Ludi,Ludi...

Neesi neko dzirdējis par fekāliju ūdeņu izraisītām smagām infekcijām? Baktērijas skalojas visās peldvietās no šīm tualetēm.Pāķi ir un paliek pāķi.

pirms 3 gadiem, 2018.05.17 14:09

Kápèc????

Vakar izbraucu cauri Stàmerienai jaunais asfalts jau sacakaret kas atbildès?????

pirms 3 gadiem, 2018.05.17 06:35

Aivars

Atbild tie, kas pieņem darbus....vai tad garantijas nav?

pirms 3 gadiem, 2018.05.17 10:08

Opaaa

atbildees Breznevs

pirms 3 gadiem, 2018.05.17 10:09

pumpainais

māsas BŪVVALDĪTE

pirms 3 gadiem, 2018.05.17 13:16

!

Un kas tev no tā? Gribgi labot?

pirms 3 gadiem, 2018.05.17 21:07

Vietējās ziņas