Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sāks sarunas ar “Gulbenes energo”

Šķienerieši vēlas arī nākamajā apkures sezonā lietot centrālapkuri, kuru tiesīga nodrošināt vienīgi SIA “Gulbenes energo”, jo šai firmai pieder siltuma pārvades sistēma ciematā. Taču vairs nebūs līdzšinējās sistēmas, kad pašvaldība bija starpniece iedzīvotāju norēķinos ar siltumu piegādātāju. Par to ceturtdien Gulbenes novada domes sēdē nobalsoja deputāti.

Domes lēmums paredz par šādu pašvaldības nostāju informēt gan SIA “Gulbenes energo”, gan visu astoņu Šķieneru daudzdzīvokļu māju iedzīvotāju pilnvarotās personas, gan SIA “Vidzemes būvnieks – serviss”, kura apsaimnieko šīs mājas. Gulbenes novada domes Tehniskās nodaļas darbiniekiem uzdots uzsākt sarunas ar SIA “Gulbenes energo” vadību, informējot par deputātu lēmuma juridisko pamatu un skaidrojot, kā turpmāk tiks nodrošināta siltumapgāde Šķieneros.


Turpmāk Šķieneros iespējami divi varianti – iedzīvotāju individuālie līgumi ar siltuma piegādātāju vai māju apsaimniekotājfirmas – SIA “Vidzemes būvnieks – serviss” starpniecība iedzīvotāju norēķinos par siltumu.

Šķieneru 10. mājas pilnvarotā persona Ilona Pitkeviča “Dzirkstelei” pastāstīja, ka jau 30.martā viņas mājas dzīvokļu īpašnieku un īrnieku kopsapulcē pieņemts lēmums, ka iedzīvotāji ir par individuāliem klientu līgumiem ar siltumpiegādātāju – SIA “Gulbenes energo”. “Ir vajadzīgi individuāli līgumi. Katram ir jāatbild par sevi,” uzskata I.Pitkeviča.


Šai mājai ir pieredze un iniciatīva. “SIA “Vidzemes būvnieks – serviss” ir arī mūsu mājas pārvaldnieks. Mums ir ļoti laba sadarbība. Risinām jautājumus un rodam arī kompromisu. Tomēr šobrīd mājā apsveram domu pāriet uz pašapsaimniekošanu. Tas nav sarežģīti, ir jānodibina dzīvokļu īpašnieku biedrība. Gulbenē dažām mājām šāda pieredze jau ir,” stāsta I.Pitkeviča.
Viņa ir pārliecināta, ka, tikai ņemot atbildību savās rokās, iedzīvotājiem būs cieņa pret sevi, citam pret citu un pret māju kopumā. “Ja strādājam pie savas mājas, tad sākam to cienīt. Piemēram, atsakāmies no apkopēja un tīrām kāpņu telpas paši, atsakāmies no sētnieka un kopjam paši, ejam talkās, labojam paši, ja kas ir jālabo. Tā mēs ekonomējam naudu!” saka I.Pitkeviča. Par pašu iekrāto mājas apsaimniekošanas naudu mājai nomainītas ārdurvis.


Viņa mājas pilnvarotā persona ir jau mazliet ilgāk par gadu. Mājā ir 33 dzīvokļu privātīpašnieki, kā arī 33 īrnieki. Ir četri dzīvokļi, kuros šobrīd cilvēki nedzīvo, jo atrodas citur vai ārzemēs. Taču tas nerada problēmas komunālo maksājumu kārtošanā. Tomēr mājai ir parādi. Cik liela šī kopsumma ir, I.Pitkeviča atsakās stāstīt, aizbildinoties, ka tā ir konfidenciāla informācija.


SIA “Vidzemes būvnieks – serviss” pārstāve Lolita Strode  “Dzirkstelei” stāsta, ka firma drīkst uzņemties starpnieka lomu siltuma tirdzniecībā tikai tad, kad Šķieneru daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašnieki kopsapulcē par to nobalso.


“Mūsu firma nodarbojas ar namu apsaimniekošanu un pārvaldīšanu, nevis ar komunālajiem pakalpojumiem. Faktiski iedzīvotājiem pašiem pa tiešo būtu jāstājas līgumattiecībās ar siltuma piegādātāju. Taču, ja iedzīvotāji vēlas vienkāršot norēķinu sistēmu – maksāt visu vienam – un ja viņi par šādu kārtību ir nobalsojuši kopsapulcē, tad mūsu firma to darīs,” skaidro L.Strode.
Viņa apstiprina, ka SIA “Vidzemes būvnieks – serviss” piekrīt jau tagad kopā ar Gulbenes novada domes pārstāvjiem piedalīties sarunās ar SIA “Gulbenes energo”. Tās paredzētas nākamnedēļ. Vienlaikus L.Strode turpinās sarunas ar Šķieneru daudzdzīvokļu māju iedzīvotāju pilnvarotajām personām un dzīvokļu īpašniekiem.


Viņa arī stāsta, kāda varētu būt norēķinu sistēma ar SIA “Gulbenes energo”, ja SIA “Vidzemes būvnieks – serviss” uzņemsies starpnieka lomu iedzīvotāju norēķinos. “Ja ir starpnieks, tad ir arī tā saucamā starpnieka atlīdzība. Ja tā, tad cīņa ar parādniekiem kļūst par SIA “Vidzemes būvnieks – serviss” problēmu, bet ar siltuma piegādātāju par saņemto siltumu būs jānorēķinās saskaņā ar līgumu. SIA “Vidzemes būvnieks – serviss” tādā gadījumā saņem atlīdzību par to, ka strādā parādu piedziņā,” saka L.Strode.
SIA “Gulbenes energo” pārstāvis Vasilijs Zagoruiko “Dzirksteli” jau informējis, ka firma kategoriski iebilst pret līgumu parakstīšanu par siltumpiegādi ar katru klientu individuāli. Tas nozīmē, ka, visticamāk, siltuma tirgošanā Šķieneros būs vajadzīgs starpnieks.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas