Sāks strādāt vienotā dienestā

Nav skaidrības par telpu remontu
Ar 1.septembri arī Gulbenes slimnīcas neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķi sāks strādāt vienotā valsts neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta sistēmā. Dienests Gulbenē turpmāk būs patstāvīgs veidojums un vairs neatradīsies Gulbenes slimnīcas telpās. Dienesta jaunā mājvieta būs Sabiedrības veselības aģentūras Vidzemes reģiona filiāles telpās. Uz tām jāpārceļas jau 25.augustā.

Par neatliekamās medicīniskās palīdzības nodrošinājumu reģiona iedzīvotājiem atbildēs Vidzemes reģiona centrs, kas izvērtēs medicīniskās palīdzības brigāžu izvietojumu, plānos nepieciešamos resursus, materiāli tehnisko nodrošinājumu un citu. Tas izveidots uz Valmieras neatliekamās palīdzības dienesta bāzes.  

Pagājušajā nedēļā Gulbenes slimnīcā notika neatliekamās palīdzības dienesta mediķu ikgadējā sertifikācija, kurā līdz ar gulbeniešiem piedalījās arī mediķi no Balviem. Šogad tā notika uz vietas slimnīcā, lai aiztaupītu mediķiem ceļu uz Rīgu. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki apliecināja dažādas medicīniskas prasmes.

 

Nav skaidrības

"Apmēram pirms nedēļas saņēmu informāciju, ka jau 25.augustā ātrās palīdzības brigādēm ir jāatbrīvo līdzšinējās telpas Gulbenes slimnīcā, jo ir iecerēts sākt remontu, lai sakārtotu slimnīcas uzņemšanas nodaļu. Cik man zināms, telpās, kur turpmāk atradīsies ātrās palīdzības brigādes, vēl nekas nav darīts. Šobrīd nav skaidrs, kas šīs telpas remontēs un kad tas notiks," saka Valmieras neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vadītājs Juris Memļuks.

 

Aizķeršanos ar telpu remontu viņš skaidro ar steigu, kādā jāveic reorganizācija.

 

"Man ir jāuzņemas atbildība par visiem astoņiem rajoniem, bet mēs skrienam tik ātriem soļiem, ka daudz kas vēl nav skaidrs," piebilst J.Memļuks.

 

Gulbenes neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vecākā feldšere Anna Būmane skaidro, ka pagaidām vēl nav sakārtota arī sakaru un navigācijas sistēma, tādēļ izsaukumu pieteikumus turpināšot tāpat pieņemt dienesta dispečerdienests.

 

"Ir solīts, ka apmēram mēneša laikā navigācijas sistēmu sakārtos. Biju aizgājusi apskatīt arī iespējamās jaunās telpas. Tajās, kuras redzēju, viss bija kārtībā," stāsta A.Būmane.

 

Viņa spriež, ka jaunajās telpās remonts pat varbūt nav nepieciešams.

 

Tikai iecere

Neatliekamās palīdzības atbalsta punktu plānots veido ari Lizumā. Novada dome savā sēdē izskatījusi Lizuma pagasta pārvaldes iesniegumu par līdzfinansējuma projektam neatliekamās medicīniskās palīdzības atbalsta punktam.

 

"Ir doma šo punktu ierīkot Lizuma pagasta pārvaldes telpās, kur būtu vieta medicīnas darbiniekiem, kā arī nojume. Sākotnēji bija iecere šo punktu veidot Velēnā. Pagaidām izskatīšanai novada domē iesniedzām tikai projekta pieteikumu," stāsta Lizuma pārvaldes vadītājs Uģis Aigars. Projekta kopējās izmaksas ir 13 985 lati.

 

Projekta realizācija plānota 2010.gadā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas