Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Samarieši lutina savus aprūpējamos 6

“Paldies Latvijas Samariešu apvienībai, kas mūs, savus aprūpējamos, 12.oktobrī aizveda uz pasākumu Gulbenē “Kantes krogā”. Bija skaisti! Dzīvā mūzika, koncerts, cienasts.

Tas ir ļoti svētīgs brīdis cilvēkiem, kuri paši saviem spēkiem nespēj izkļūt no mājām un kuru dzīve tāpēc ir visai maz sabiedriska. Paldies Santai un Ivetai - mūsu samariešu meitenēm! Gan aizveda uz pasākumu, gan pēc tam pārveda mājās,” piezvanot “Dzirkstelei”, stāsta Stāmerienas iedzīvotāja Terēzija.

Seniore Terēzija no Stāmerienas uzsver, ka vairs nevar iedomāties savu dzīvi bez samariešiem, kuri atbrauc ciemos un palīdz nomazgāties dušā, kā arī veļu izmazgā un vēl gādā par veco ļaužu sabiedrisko dzīvi un izklaidi.

“Latvijas Samariešu apvienībā “Dzirkstele” noskaidroja, ka pasākums “Kantes krogā” bija tikai viens no daudzajiem, kas rīkots projekta “Vecums ≠ vientulība” gaitā. Projekts tiek īstenots ar akciju sabiedrības “Latvijas valsts meži” atbalstu sociālajā jomā. Mērķis ir aktivizēt seniorus. Vasarā tikušas rīkotas ekskursijas uz Rēzekni, kur apskatīts zooloģiskais dārzs, uz Cēsīm, kur pabūts Vidzemes koncertzālē. Visi pasākumi ciklā “Vecums ≠ vientulība” senioriem ir par brīvu.

Gulbenes novadā samarieši aprūpē pavisam 67 seniorus. Visiem ir piedāvāts iesaistīties projekta “Vecums ≠ vientulība” pasākumos, taču atsaucība nav tik liela, kā varētu vēlēties.

“Daudzus ir grūti pierunāt doties ārā no mājām. Diemžēl – tā varēšana un gribēšana,” “Dzirkstelei” saka Latvijas Samariešu apvienības koordinatore Gulbenē Santa Eversone.

Tiem, kuri 12.oktobrī nebija ar mieru doties uz “Kantes krogu” atzīmēt Pasaules veco ļaužu dienu, kas ir 1.oktobrī, kompensācijai ir sarūpēta mīļa dāvana – katram krūzīte ar viņa vārdu. “Lai ir patīkami dzert tēju,” saka S.Eversone.

Viņa uzsver, ka ar lielu prieku samarieši uzsākuši un turpinās sadarbību ar vietējiem uzņēmējiem  un aktīviem cilvēkiem - “Kantes krogu”, reklāmas ražotni SIA “SLB”, Gulbenes senioru līnijdeju grupu “Leno”, solistu Lauri Neilandu.

Jau rakstījām, ka kopš 1.marta funkcijas mājas aprūpes pakalpojumu nodrošināšanā Gulbenes novadā sociālais dienests ir nodevis Latvijas Samariešu apvienībai. Tā ir lēmusi pašvaldība.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

pašslavināšanās

Nav viss tik smuki kā te uzrakstīts.Katram aprūpējamam ir arī jāveic līdzmaksājums katru mēnesi,ja viņu aprūpi veic samarieši.No sākuma veļu mazgāja ar savu pulveri,bet tagad jau pulvera vairs nav,un tas jāpērk pašiem ,bezkauņas.Runā,ka no jaunā gada vēl pacels tarifus.

pirms 3 gadiem, 2016.10.19 07:52

ja

Tas ir bizness, ko citu gribēji?

pirms 3 gadiem, 2016.10.19 08:31

g6

..pat nezināju :( skumji dzirdēt kaut ko tādu. tad varbūt nosaukums jāmaina - Sia Samarieši?

pirms 3 gadiem, 2016.10.19 08:49

g6

Vispār jau zudusi ir jebkāda ticība brīvprātīgai palīdzībai vai ziedojumiem. Neziedoju vairs..

pirms 3 gadiem, 2016.10.19 08:50

pensionare

par ko gan tur kladzinat lutinajusi jau virsraksts idiotisks paskataties ll vardnica si varda nozimi

pirms 3 gadiem, 2016.10.20 00:01

Cita patiesība

Kad man reiz uz neilgu laiku radās nepieciešamība pēc aprūpes mājās un painteresējos par noteikumiem, man nosauca priekš pensionāra gandrīz astronomisku summu. Tā nav nekāda volontāra labdarība, ar ko nodarbojas samarieši, bet vistīrākais bizness. Iespējams, ka pakalpojumi tiešām ir augstā līmenī, taču biznesā uz to tieši ir jātiecas. Bet D. O. ir spilgta fantāzija un tādēļ viņa no nekā uzbur fantastisku reklāmu. Ne pirmo un droši vien ne pēdējo reizi.

pirms 3 gadiem, 2016.10.22 18:49

Vietējās ziņas