Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Samazina administratīvo slogu 1

Valsts ieņēmumu dienests pieļaus izņēmumu, kas saistīts ar dažos sezonas darbos lauksaimniecībā nodarbinātajiem. Par tām personām, kas ražas novākšanas sezonas laikā strādās augļu, ogu un dārzeņu ražošanas dārzos, darba devējs dienestam varēs ziņot dienā, kad persona faktiski sāks darbu.

Šādas izmaiņas tiks pieļautas tādēļ, ka darba devējam pat vienu dienu pirms darbu uzsākšanas bieži vien nav skaidrs, cik personu sezonas laikā ieradīsies darbā nākamajā dienā. Līdz šim dienestam ziņas par sezonas darba ņēmējiem bija jāiesniedz ne vēlāk kā vienu dienu pirms konkrētā persona uzsāk darbu.

 

"Jaunā kārtība ļaus precīzāk uzskaitīt lauksaimniecības sezonas darbos nodarbināto skaitu, mazinās ēnu ekonomiku, kā arī nodrošinās nodarbināto personu sociālās garantijas," norāda Zemkopības ministrijas speciāliste Solveiga Lazovska.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas