Samazina finansējumu interešu izglītībai 2

Ar oktobri ir samazināts finansējums interešu izglītībai. Par to Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē informēja Izglītības, kultūras un sporta nodaļas speciāliste Baiba Muceniece.

Ja mācību gada sākumā interešu izglītībai bija apstiprināts finansējums 5158 latu apmērā, tad no oktobra tie ir 5084 lati. Samazinājums ir 74 lati mēnesī. Arī pašvaldības gandrīz uz pusi ir samazinājušas finansējumu interešu izglītībai.


"Šogad tika noteiktas prioritātes, jo vispirms tika piešķirta nauda tiem pulciņiem, kas ir saistīti ar Latvijas skolēnu dziesmu un deju svētkiem," norāda B.Muceniece un iepazīstina ar situāciju, kuri pulciņi var pretendēt uz Skolēnu Dziesmu un deju svētkiem.

 

1. līdz 4.klašu kori nedodas uz Dziesmu svētkiem, savukārt 5. līdz 9.klašu grupā, kuri varētu doties uz svētkiem, ir 7 kori. Deju kolektīviem aina ir labāka. Uz svētkiem gatavojas 33 kolektīvi, divi folkloras ansambļi un viens pūtēju orķestris.


Grozījumi interešu izglītības mērķdotāciju sadalē tika izskatīti arī finanšu pastāvīgās komitejas sēdē. Tajā deputāts Andis Caunītis gan ierosināja, ka šo atņemto starpību, proti, 74 latus mēnesī, varētu atrast no pašvaldības budžeta un iedalīt, lai pulciņiem būtu tāds pats finansējums, kā mācību gada sākumā, tomēr A.Caunīša priekšlikums neguva deputātu vairākuma atbalstu.


B.Muceniece arī norādīja, ka pērn interešu izglītībai bija piešķirts vēl lielāks finansējums. Pagājušajā mācību gadā tika finansētas 90 interešu programmas, bet šogad - 73.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

***

Var jau neuzkrītoši atbildīgās personas pavērot, kā notiek pilsētās KORU nodarblibas!!!

pirms 11 gadiem, 2009.10.06 20:15

No Bāzei nelietderīgi atmestajiem gandrīz 2000 Ls te nopietnām vajadzībām sanāktu ne tikai 74 Ls mēnesī.

pirms 11 gadiem, 2009.10.05 20:14

Vietējās ziņas