Samazina slodzi un atsakās no pabalstiem

Salīdzinājumā ar 2008.gadu rajona padomes kopējais budžets ir samazināts par 15 procentiem. Par 15 procentiem ir samazinātas darba algas, kā arī līdz minimumam ir sarukuši saimnieciskie izdevumi.

Rajona padomes izpilddirektore Guna Švika skaidro, ka rajona budžets veidojas pēc citiem principiem nekā vietējo pašvaldību budžets. Tas ir saistīts mērķdotācijām pedagoģiskajiem darbiniekiem rajona vispārizglītojošajās skolās, sporta skolā, kā arī Sveķu speciālajā internātpamatskolā.

 

"Lai gan budžeta kopējais skaitlis ir liels - 4 146 122 lati., tomēr ar summu, kas paredzēta pedagogu atalgojumam, pietiek tikai astoņiem mēnešiem. Savukārt tīrais rajona padomes budžets - 684 000 latu - jāsadala sporta skolai, Vēstures un mākslas muzejam, metodiskajai vadībai, kultūrai, sportam, tūrismam, informācijai, datorcentram un to speciālistiem, Pedagoģiski psiholoģiskās palīdzības centram, interešu izglītības metodiskajai vadībai, projektiem, attīstības plānošanai un citām mazākām nozarēm," skaidro G.Švika.

 

Rajona padome līdz 2012.gadam turpinās maksāt Gulbenes slimnīcas kredītu, kas tika ņemts uz desmit gadiem modernas medicīniskās aparatūras un ātrās palīdzības automašīnas iegādei. Aizdevumu pārņems novads.

 

Ķeras pie darba slodzes

"Ķērāmies pie darbinieku darba slodžu samazināšanas. Vairākiem darbiniekiem tā samazināta par 50 procentiem, ir cilvēki, kam šis samazinājums ir 80 procenti Tajā pašā laikā daļai darbinieku samazinājuma rezultātā darba apjoms ir palielinājies, piemēram, grāmatvežiem," stāsta izpilddirektore.

 

Papildu līdzekļus prasa arī gaidāmā rajona padomes reorganizācija, kas saistīta ar dokumentu pārskatīšanu, arhīvu, uzskaiti, inventarizācijām un revīzijām. Šim mērķim pagaidām nav plānota nauda, tāpēc par šo darbu cilvēki, kuri to veiks, piemaksu nesaņems. Samazinājums attiecas arī uz visām rajona padomes pakļautības iestādēm, piemēram, sporta skolā ir samazinātas sešas slodzes, kā arī saimnieciskie izdevumi.

 

"Tas pats attiecas arī uz Vēstures un mākslas muzeju. Prognozējam, ka muzejā darbs pēc grafika varētu tikt pārkārtots uz četrām dienām nedēļā," saka G. Švika.

 

Atsakās no pabalstiem un pirkumiem

"Neviens nav strikti teicis, ka budžets nevar mainīties. Ja martā notiks valsts budžeta grozījumi, pašreizējās prognozes liecina, ka vēl ir gaidāms samazinājums, kas atkal skars itin visus darbiniekus pašvaldības iestādēs. Lai nepalielinātu jau tā lielo bezdarbnieku skaitu, vienojāmies, ka pārskatām darba slodzes, nevis atbrīvojam darbiniekus. Kas notiks pēc rajona reorganizācijas, to šodien nevaru pateikt," bilst izpilddirektore.

 

Rajona padomes sēdē ir apstiprināts, ka darbiniekiem vairs nebūs līdzšinējo sociālo piemaksu, piemēram, dodoties atvaļinājumā. Atstāti tikai divi pabalsti 100 latu apmērā - darbinieka vai viņa ģimenes locekļa nāves gadījumā, kā arī ja piedzimst bērns. G.Švika stāsta, ka netiks pirkta arī jauna datortehnika.

 

Aptur sadarbību

Rajona padome uz laiku apturējusi sadarbību ar visiem ārzemju sadarbības partneriem. Tā notiks tikai caur projektiem. Ir iesniegti trīs projekti, kurus izskatīs martā. Ja tos apstiprinās, tad sadarbība būs kultūrā, sportā un tūrismā. Projektiem paredzētais rajona padomes līdzfinansējums paredzēts budžetā. Apstiprinājumu gaida arī Vidzemes projekts tūrismā. Nenotiks arī delegāciju apmaiņas.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas