Sandra Duļbinska: "Uzskatu, ka sociālais darbs mūsu pagastā ir labā līmenī."

Daukstu pagastā ir divi sertificēti feldšeru - vecmāšu punkti. Daukstu feldšeru punkta vadītājs Ivars Cakuls un Staru feldšeru punkta vadītāja Dace Solovjova pašvaldībā veic arī sociālā darbinieka pienākumus.

Daukstēs un Krapā ir ierīkoti atsevišķi sociālo pakalpojumu punkti, kur pašvaldības teritorijā dzīvojošie ļaudis var nodot mazgāšanā veļu, kā arī izmantot daudzus citus pakalpojumus. Staru iedzīvotājiem piektdienās ir iespējams veļu nogādāt Krapā. Maksa par vienu mazgāšanas ciklu ir 0,49 lati. Staros ir pieejami arī pirts pakalpojumi. "Uzskatu, ka mūsu pagastā sociālais darbs ir labā līmenī," pārliecināta Daukstu pagasta pašvaldības vadītāja Sandra Duļbinska.

Neskopojas ar pabalstiem 

"Pašvaldība izdevumus par ārstēšanos stacionāros, kā arī veselības apdrošināšanas polises iegādi pagasta iedzīvotājiem kompensē 50 procentu apmērā, bet ne vairāk kā 80 latus gadā katram iedzīvotājam," stāsta D.Solovjova. Vientuļajiem pensionāriem tiek izmaksāts pabalsts - 50 lati - apkures nodrošinājumam. Tuvinieka nāves gadījumā pašvaldība sniedz atbalstu visiem iedzīvotājiem, izmaksājot apbedīšanas pabalstu 60 latus. Vientuļiem un trūcīgiem iedzīvotājiem pašvaldība nodrošina apbedīšanu. "Vientuļajiem pagasta iedzīvotājiem, ja viņi kaut kāda iemesla dēļ nespēj aprūpēt sevi, izmaksājam pabalstu aprūpējamajam līdz 50 latiem," stāsta feldšere. Pašvaldība neliedz transportu, lai cilvēku ar īpašām vajadzībām nogādātu pie medicīnas speciālistiem. Strādā arī zobārste. Vecajiem ļaudīm, kas nespēj ierasties zobārsta kabinetā, šis pakalpojums ir pieejams viņu dzīvesvietā. Pagastā ir sociālais dzīvoklis, kurā dzīvo četras klientes.

Aktīvi pensionāri

Aktīvi darbojas pensionāru padome, ko vada Inta Sirmace. Cilvēki, kas sasnieguši 70, 75, 80 un vairāk gadu, saņem dāvanu 15 latu vērtībā. Cilvēkiem, kuri pensionējas, pasniedz dāvanu par 20 latiem. Pensionāriem, kuru vecums ir līdz 75 gadiem, katru gadu notiek tradicionāli atpūtas pasākumi. Pensionāri, kuriem ir 75 un vairāk gadu, saņem Ziemassvētku paciņu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas