Saņem dāvanu no policijas

Gulbenes novada Vēstures un mākslas muzejs dāvanā no Valsts policijas Gulbenes iecirkņa darbiniekiem saņēmis vandaļiem atsavinātas vēsturiskas Gulbenes alus darītavas fotogrāfijas. "Esam saņēmuši mapi ar fotogrāfijām. Kā noprotu, tās bijušas izvazātas. Fotogrāfijas paglābtas no sadedzināšanas," "Dzirkstelei" stāsta muzeja Vēstures nodaļas vadītājs Anatolijs Savickis. Viņš pateicas policijai par sadarbību.

Valsts policijā "Dzirkstele" uzzināja, ka 27.martā Gulbenē, Dzirnavu ielā, uzņēmuma teritorijā, konstatēts dažādu metāla konstrukciju zādzības fakts. Par notikušo uzsākts kriminālprocess un aizdomās par zādzības izdarīšanu aizturētas trīs personas - 1964. un 1992.gadā dzimuši Gulbenes iedzīvotāji un 1959.gadā dzimis Daukstu pagasta iedzīvotājs. Fotogrāfijas izņemtas lietas izmeklēšanas gaitā.  

A.Savickis uzsver: "Ja kāds uzņēmums beidz vai aptur savu darbību, vajadzētu nodot vietējam muzejam fotoattēlus, citus priekšmetus, kas palīdz saglabāt un atcerēties novada vēsturi. Pretējā gadījumā vienalga šie materiāli tiek nomētāti un laika gaitā iet zūdībā."

 

Kā zināms, SIA "Gulbenes alus darītava" teritorijā Dzirnavu ielā jau ilgstoši netiek novērota nekāda ekonomiskā darbībā. Saskaņā ar "Lursoft" datiem šis 1992.gadā reģistrētais uzņēmums jau sešus gadus pieder rīdziniekam Dainim Zaņģim un Mārim Zaņģim no Kandavas. Uzņēmuma pamatkapitālā ir 71,9 tūkstoši latu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas