Saņem pirmo humāno sūtījumu

Stāmerienas pagasta humānās palīdzības punktā šogad saņemts pirmais humāno preču sūtījums – 60 pakas - no Svētā Jāņa palīdzības fonda. Sūtījumā ir lietotie apģērbi. ''Pagasta iedzīvotāji atzinīgi vērtē palīdzības punkta darbību, jo ne visiem ir tik daudz naudas, lai veikalā iegādātos jaunu apģērbu un apavus. Šodien lauku cilvēkiem neklājas viegli,” saka Stāmerienas pagasta padomes priekšsēdētājs Raitis Apalups.

Punktā nemitīgi palielinās humāno preču – apģērbu un apavu skaits. “Laikā, kad sākām veidot humānās palīdzības punktu, daļa pagasta iedzīvotāju pret to izturējās noraidoši, bet ar laiku saprata, ka tā ir iespēja ne tikai pašam saņemt kādu apģērba gabalu, bet arī palīdzēt citiem,” saka R.Apalups.

Lielākā daļa humāno sūtījumu ir saņemti no Rīgas, kā arī no Stāmerienas pamatskolas. Uz humānās palīdzības punktu tiek nestas arī rotaļlietas. Pērn tādu bijis 95. Visvairāk sūtījumu saņemts pagājušā gada otrajā pusē.


Humānās palīdzības punkts Stāmerienā darbojas septīto gadu. Dienā to apmeklē apmēram 50 cilvēki. Viņus apkalpo pieci pagasta cilvēki, kuri šo darbu veic sabiedriskā kārtā. Pagastā darbojas arī veļas mazgātava.


Fakti


Katrs apmeklētājs pērnajā gadā vidēji saņēmis 9,4 apģērbu un apavu vienības. Pēc palīdzības vērsušās 111 ģimenes. Kopumā punktu apmeklējuši 460 cilvēki. Izsniegti 4326 lietotie apģērbi un apavi. Pret apmaiņu izsniegti 295 gabali. No iedzīvotājiem saņemti 1944 apģērba gabali. Pērn punkts ir saņēmis 2955 pieaugušo un 494 bērnu apģērba gabalus, kā arī 84 pieaugušo un 62 bērnu apavu pārus.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas