Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Saņem Starptautisko vācu valodas diplomu 11

Rīgā Mazajā Ģildē 9.maijā notika Starptautisko vācu valodas diplomu pasniegšanas ceremonija. Tajā piedalījās Gulbenes novada valsts ģimnāzijas skolnieces: Andra Lauva - Salnāja, Santa Augule, Klinta Vilde, viņu vecāki, direktores vietniece metodiskajā darbā Maija Skopāne un vācu valodas skolotāja Anita Putna.

A.Putna stāsta, ka sirsnīgus apsveikuma vārdus visiem teica Vācijas Federatīvās Republikas vēstniece Latvijā Andrea Viktorīna. Viņa akcentēja šī dokumenta lielās iespējas Eiropā, bet it īpaši vācu valodā runājošajās zemēs.


Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāve Evija Papule sveica visus skolēnus, viņu vecākus un skolotājus ar šī gada panākumiem, nokārtojot grūto, bet svarīgo II pakāpes vācu valodas diploma eksāmenu.


Vācijas Federālo lietu pārvaldes pārstāvis un Starptautiskā vācu valodas diploma koordinators/konsultants Latvijā Holgers Dēnes kungs novēlēja visiem diploma saņēmējiem veiksmi turpmākās studijās. Vācijas Federatīvās Republikas vēstniece pasniedza katram audzēknim Starptautisko vācu valodas diplomu.

 

"Mūsu skolas visas trīs skolnieces šajā eksāmenā ieguva B2 līmeni. Pēc vienotajiem Eiropas valodu apguves noteikumiem tas ir teicams sasniegums, kas apliecina vācu valodas pārvaldīšanu ļoti labā līmenī. Noslēdzies viens svarīgs un atbildīgs darba posms, tāpēc vēlos teikt lielu paldies šī gada vācu valodas diploma saņēmējām par izturību un neatlaidīgo darbu, viņu vecākiem par sapratni, ģimnāzijas direktorei par atbalstu un sniegto palīdzību praktisku jautājumu risināšanā," saka A.Putna.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

alles Gute

Vielen Dank.Lieb,dass Sie daran gedacht haben.Beidzot viens sakarīgs komentārs un par tēmu,tā teikt iz dzīves.

pirms 6 gadiem, 2013.05.26 08:12

Šajā skolā un pie šīs skolotājas ieguvu šo diplomu. Tas gan nekādas īpašas priekšrocības nav devis, jo Latvijas darba tirgū šī valoda pieprasīta ir reti. Ja tomēr darba devējs meklē darbinieku ar vācu valodas zināšanām, tām ir jābūt daudz labākā līmenī, nekā lielākais vairums paspēj iemācīties pamatskolā vai vidusskolā. Tam arī jābūt labākam par B2 līmeni.
Tik un tā visizplatītākā valoda ir angļu valoda. Arī, aizbraucot uz Vāciju vai Austriju, vieglāk ir sarunāties tieši angļu valodā, jo tā ir vienkāršāka un biežāk izmantota ikdienā. Uz vācu valodu pāreju, ja gadās kāds vācu opis, kas zina tikai savu valodu.
Ģimnāzijā šis diploms vairāk ir kā konkrētās skolotājas entuziasma izpausme... Ja meitenes pēc skolas absolvēšanas aktīvi neizmantos vācu valodu arī turpmāk, tas B2 līmenis drīz vairs nebūs nekāds līmenis, un diploms būs tikai papīrītis, kam vairs nebūs nekāda pamata.
Pārceļoties uz Rīgu, daudz nepieciešamāka diemžēl izrādās krievu valoda, īpaši, ja studentu gados ir vēlme piestrādāt, piemēram, tirdzniecības vai apkalpošanas sfērā. Tomēr, ja tēmē augstāk un iegūst labu izglītību, arī krieviski nerunājošiem jauniešiem ir iespējas atrast labu. Un vācu valodas prasme gan nebūs noteicošā...

pirms 6 gadiem, 2013.05.25 21:24

optimiste

Varbūt vajadzētu veikt pētījumu - cik tad ģimnāzijas beigušās gultas klāj. varētu pat saderēt ka lielākā daļa beigušo studē un nemaz netaisās citiem gultas klāt. Tikai prieks par jauniešiem , kuri spēj mācīties un turpmāk studēt ne tikai angļu, bet arī vācu valodā!

pirms 6 gadiem, 2013.05.25 20:02

ferštein

Deutsch ir jāmācās,sevišķi jaunām meitenēm,ja grib dabūt darbu uz Reeperbahn.

pirms 6 gadiem, 2013.05.25 18:26

''Angļu valodai stipri lielāks perspektīvs.''
Tas, ka meitenes nokārtojušas DSD eksāmenu, nenozīmē, ka viņas neprot angļu valodu. Jo vairāk valodas zini, jo lielakās ir tavas iespējas.

pirms 6 gadiem, 2013.05.25 11:30

"Angļu valodai stipri lielāks perspektīvs."

Starp citu, nopietnas perspektīvas ir vairākās svešvalodās runājošiem. Un meitenēm šī ir viena no valodām.

pirms 6 gadiem, 2013.05.25 10:45

Protams

"gūten tāg"- īsts latvietis. Vienmēr atradīs kā pozitīvo pārvērst negatīvu.

Par tēmu- Apsveicu! :)

pirms 6 gadiem, 2013.05.25 08:51

gūten tāg

Vācija gaida izglītotas un valodu zinošas gultu klājējas-istabenes ,trauku mazgātājas un t.t.

pirms 6 gadiem, 2013.05.25 08:44

Vietējās ziņas