Saņem uzaicinājuma vēstuli

Katrs Latvijas pilsonis šajās dienās jau ir saņēmis vai vēl saņems uzaicinājuma vēstuli piedalīties 6.jūnija vēlēšanās noteiktā vēlēšanu iecirknī. Šo vēstuli katram vēlētājam sagatavo un nosūta Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde.

Gulbenes rajona un novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Vita Kravale "Dzirksteli" informē, ka, saņemot šo vēstuli dzīvesvietā, katrs veidojamās Gulbenes novada domes vēlētājs ir tiesīgs līdz 12.maijam pēc paša izvēles mainīt vēlēšanu iecirkni tā apgabala robežās, kur dzīvo. Piemēram, ja vēlētājs dzīvo Gulbenē, bet viņam ir arī nekustamais īpašums Beļavā, tad var pieteikt vēlmi doties balsot nevis uz Gulbenes, bet gan uz Beļavas vēlēšanu iecirkni.

 

"Tātad novada vēlēšanās vēlētājs pēc izvēles var mainīt vēlēšanu iecirkni veidojamā novada - Gulbenes rajona - robežās. Tādā gadījumā ir jāraksta iesniegums vietējai pašvaldībai. Katrā pašvaldībā ir darbinieks, kuram ir piešķirtas vēlētāju reģistra lietošanas tiesības. Šis darbinieks var veikt izmaiņas reģistrā par konkrēto vēlētāju, pēc viņa izvēles nomainot vēlēšanu iecirkni, kur šis cilvēks dosies balsot," saka V.Kravale.

 

6.jūnijā vēlēsim arī Eiropas Parlamentu. Šajās vēlēšanās ikviens Latvijas pilsonis ir tiesīgs izvēlēties jebkuru vēlēšanu iecirkni Latvijā, iepriekš par to paziņojot attiecīgajai pašvaldībai. Taču ir zināmas nianses. Piemēram, ja gulbenietis, kam ir arī dzīvoklis Rīgā, nolems Eiropas Parlamenta vēlēšanās piedalīties kādā galvaspilsētas vēlēšanu iecirknī, tad diemžēl turpat viņš nebūs tiesīgs piedalīties Gulbenes novada vēlēšanās.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas