Saņems norēķinu kartes 2

Gulbenes novadā 500 kilovatstundu elektrības norēķinu kartes saņems 719 trūcīgās mājsaimniecības. Novada dome jau ir sagatavojusi līgumu, ko pēc tam, kad to būs parakstījusi novada domes priekšsēdētāja Sandra Daudziņa, nodos parakstīšanai Latvijas Pašvaldību savienībai.

"Tiklīdz būs parakstīts līgums ar Latvijas Pašvaldību savienību, mēs saņemsim nepieciešamo norēķinu karšu daudzumu. Novada sociālā dienesta darbinieki šīs elektrības norēķinu kartes izdalīs pagastu pārvalžu sociālajiem darbiniekiem. Katra pagasta pārvalde jau ir informējusi, kāds ir to mājsaimniecību skaits, kurām pienākas šīs norēķinu kartes. Par to, kā informācija par pabalsta saņemšanu nonāks līdz trūcīgajām ģimenēm, lems pagasta pārvalde," stāsta Gulbenes novada domes sociālās un veselības nodaļas vadītājs Jānis Antaņevičs.  

"Dzirkstele" jau informēja, ka akciju sabiedrība "Latvenergo" un Latvijas Pašvaldību savienība nodrošinās atbalstu elektroenerģijas maksājumiem divām iedzīvotāju grupām - trūcīgajiem iedzīvotajiem - garantētā minimālā ienākuma (GMI) pabalsta saņēmējiem un trūcīgajām mājsaimniecībām, kurās ir bērni.

 

Lai saņemtu elektroenerģijas norēķinu karti, ir jābūt izziņai par trūcīgā iedzīvotāja statusu, personu apliecinošam dokumentam, kā arī savam "Latvenergo" klienta līguma numuram.

 

"Atgādinām, ka tad, ja trūcīgajai mājsaimniecībai, kam pienākas elektrības norēķinu karte, nebūs līguma ar "Latvenergo", diemžēl tā šo karti nesaņems. Līgums ir obligāts nosacījums. Diemžēl ir gadījumi, kad persona, kurai piešķirts trūcīgās statuss un kura saņem GMI, dzīvo kādas citas personas dzīvoklī, bet trūcīgajai personai šā līguma nav," brīdina J.Antaņevičs.

 

Klientu ērtībām ieteicams ņemt līdz arī pēdējo apmaksāto elektroenerģijas kvīti, kā arī vienu tukšu kvīti nākamajam maksājumam. Sociālais darbinieks, izsniedzot karti, piereģistrēs informāciju par kartes saņēmēju un viņam dāvāto karti un nodos to "Latvenergo", kas attiecinās 500 kilovatstundas uz katru konkrēto klientu.

 

Elektrības norēķinu karšu izsniegšanas laiks trūcīgajiem ir līdz 2010.gada 31.martam.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

nožēlojami

Nožēlojami ir tas, ka tie, kas skaitās trūcīgi (ir pat tādi, kas vispār dzīvē nav strādājuši), saņem visādus pabalstus, bet tie, kas strādā un saņem trūcīgu algu, spiesti paši domāt, kā izdzīvot... Netaisnīgi.

pirms 10 gadiem, 2009.12.14 11:55

trūcīgais

Protams, esi trūcīgs, sava īpašuma nav, esi sameklējis kur īrēt eksistējamo platību un tev nepienākas ne elektrības šīs atlaides, ne iespēja saņemt komunālo maksājumu pabalsta 90ls. tā lūk! Pretim nākoša valsts. Krieviski lamāties gribas, jo latviešiem pat piemērotas leksikas šādais situācijai nav.

pirms 10 gadiem, 2009.12.14 11:48

Vietējās ziņas