Saņemtas pirmās pārtikas pakas

Šonedēļ uz Gulbenes novadu tika atvests šogad pirmais pārtikas paku sūtījums trūcīgajiem pilsētas un pagastu iedzīvotājiem. Lai pārtikas pakas nekavētos Gulbenē, bet iespējami ātrāk nonāktu pagastos, pēc tām bija ieradušies visu pagastu pārstāvji.

Latvijas Sarkanā Krusta Gulbenes novada komitejas izpilddirektors Sīmanis Homčenko informē, ka kopumā ir pieteikti 2,5 tūkstoši trūcīgo personu, kam pienākas pārtikas pakas, kas šogad ir saņemtas pirmo reizi. Pilsētā pakas saņems 1500 trūcīgo, bet laukos - 1000. Tā kā janvārī, februārī un martā paku nebija, tad šajā vedumā tikušas atvestas 3333 pakas.

 

"Tas tiek darīts tāpēc, lai visa gada laikā deviņos vedumos mūsu novads saņemtu paredzēto paku daudzumu - 30 000. Lai gan dažs izteica vēlēšanos saņemts arī gada pirmo trīs mēnešu normu, tomēr pagaidām tiek dalītas tikai aprīlim paredzētās pārtikas pakas. Katra trūcīgā persona saņems viņam pienākošo paku daudzumu - 12 -, tāpēc būs mēneši, kad dosim pat divas pakas vienai trūcīgajai personai," stāsta S.Homčenko. Nākamais vedums būs 19. un 26.aprīlī.

 

S.Homčenko stāsta, ka Eiropas Savienība ir piešķīrusi papildu limitu pārtikas pakām, tāpēc ar oktobri katru mēnesi līdz gada beigām tikšot saņemtas vēl 1000 pakas.

 

"Tas tiek darīts ar aprēķinu, lai trūcīgajām personām pārtikas pakas pietiktu arī 2012.gada pirmajiem mēnešiem," stāsta S.Homčenko.

 

Arī Gulbenes novadā ir dzirdēts par gadījumiem, kad trūcīgā persona paku pārdod, lai tās vietā iegādātos alkoholu. S.Homčenko bilst, ka līdz šim neviens neesot noķerts aiz rokas.

 

Pārtikas pakā, ko reizi mēnesī saņem trūcīgā persona, ir kilograms miežu putraimu, kilograms kviešu miltu, kilograms četrgraudu pārslu, puskilograms auzu pārslu, 0,1 kilograms vājpiena pulvera un litrs divprocentīga piena. Pakā vairs nav pankūku miltu un griķu. Mazāk ir arī vājpiena pulvera un piena. Latvija sākotnēji Eiropas Komisijai bija izteikusi lūgumu pārtikas pakām atvēlēt 11 miljonus latu, taču piešķirti tikai 6,7 miljoni, tāpēc pakās nav iecienīto pankūku miltu un griķu.


Šogad konkursā par pārtikas paku dalīšanu trūcīgajiem ne tikai Latvijā, bet arī Lietuvā ir uzvarējusi akciju sabiedrība "Dobeles dzirnavnieks".

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas