Sarkanajā Krustā Gulbenē zupu dala jau piekto gadu 12

Latvijas Sarkanā Krusta Gulbenes komitejā tiem, kuriem ir piešķirts trūcīgās personas statuss, jau piekto gadu trīs reizes nedēļā izsniedz karstu zupu.
Gulbenes komitejas izpilddirektore Biruta Kozlovska “Dzirkstelei” stāsta, ka pašreiz saistībā ar to, ka skolēni ir mājās, pieprasītais zupas apjoms tieši tagad ir palielinājies. “Kādreiz tik daudz nenāca pēc zupas, bet tieši tagad nāk. Izdalām 40 un pat vairāk zupas porcijas. Pieprasījuma palielināšanos es tiešām saistu ar to, ka daudzbērnu ģimenēs grib pa dienu ieēst kaut ko siltu. Karsta zupa katram noder. Vienā reizē izdalām 40 litrus zupas. Katram – litrs. Cilvēki nāk ar saviem traukiem promnešanai. Tā bija paredzēts arī pašā sākumā, un nekas nav mainījies. Tagad tāpat kā sākumā zupu uz komitejas telpām atvedam no slimnīcas. Zupas ir ļoti garšīgas, cilvēki ir apmierināti. Mēs pat esam veikuši aptauju, vai vajag kaut ko uzlabot vai varbūt mainīt zupas dalīšanas laiku, bet visi ir apmierināti. Tas viss notiek ar novada domes finansiālu atbalstu. Zupa pienākas tiem, kuriem ir trūcīgā statuss, bet, ja arī kādreiz atnāk kāds seniors, arī viņam neatsakām. Ja mums zupa ir, mēs cilvēkus nešķirojam,” stāsta B.Kozlovska.
Zupu dala pirmdienās, trešdienās un piektdienās no pulksten 10.00 līdz 11.00. “Zupa jau no rīta ir gatava, vedam uz komitejas telpām un dalām karstu,” saka B.Kozlovska.
Savukārt Ilgas Vanuškas zupas virtuve Gulbenē, Viestura ielā, darbojas jau 14 gadus. Arī viņa “Dzirkstelei” atzīst, ka šajā laikā pieprasījums pēc zupas ir kļuvis vēl lielāks. “Gribēju jau mest visam mieru, bet saprotu, ka šajā laikā nedrīkstu, ir jāpalīdz. Katru dienu, izņemot sestdienu un svētdienu, vāru divus lielus zupas katlus. Man ir šoferis, kuram es maksāju, kas palīdz aizvest zupu līdz cilvēku mājām. Zupa visiem ir par brīvu,” stāsta I.Vanuška.
Novada domes finansiālu atbalstu viņa nesaņem. Tā ir viņas privāta iniciatīva. “Protams, ir cilvēki kas palīdz, atvedot dārzeņus,” saka I.Vanuška.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

Gu

Pie Ilgas ļoti maz kas nāk pēc zupas varbūt kādi 3,cilvēki viņa pārsvarā pārdod porcijas,viesturas ielā.

pirms mēneša, 2021.01.20 17:51

Sitparina

Ja tā ir taisnība, ļoti maz nāk viesturas ielā zupas virtuvē.Es piemēram izsaku paldies sarkanām krustām pateicību jo arī eju pēc zupas uz sarkano krustu.

pirms mēneša, 2021.01.21 06:52

Lau

Mēs visa ģimene ejam uz sarkano krustu pēc zupas,esam ļoti priecīgi par karsto zupinu.Paldies sarkanām krustām.

pirms mēneša, 2021.01.21 06:55

Maija

Cik mēs visi trūcīgi,tikai internets gan jums nav par brīvu. To gan varat atļauties,ko. Izaudzēt dārzeņus un izvārīt paši zupiņu nevarat. Tik daudz brīvu mazdārziņu. Nav darba, pavasarī kā sāc darboties,tā turpini līdz vēlam rudenim. Liela daļa var to darīt. Ja reiz 85 gadīgs ar kūjinu staigādams var padarīt ,tad.... Nevienam neko nelūdz.

pirms mēneša, 2021.01.21 10:53

Nitars

Jā mēs arī gājām ar sieviņu pēc zupas uz Viesturs ielu,tagad sākam iet uz sarkano krustu patīkami ienākt iekšā,pēc zupas.Mes ar sievu esam pateicīgi sarkanam krustām.Un esam priecīgi kad viņi ir tik tuvu kad varam aiziet.

pirms mēneša, 2021.01.21 11:47

Cik smieklīgi...

...tik daudzi komentāri ar vienādām kļūdām. Kāds te noņemas ar sevis slavināšanu.

pirms mēneša, 2021.01.21 12:28

0tto

Jā,interesanti,internets ir/par to taču jāmaksā/,bet zupiņai nesanāk.

pirms mēneša, 2021.01.21 14:45

Diāna

Daudziem cilvēkiem- senioriem, personām ar invaliditāti ir ļoti niecīga pensija. Zupas virtuves izsniegtais ēdiens bieži vien šiem cilvēkiem ir vienīgā iespēja ēst siltu ēdienu vai vispār tikt pie ēdiena, kamēr tiek gaidīta pensija. Atklāti sakot, man ir kauns par to, ka dzīvoju valstī, kurā valsts pārvaldes aparāts barojas tā, ka dažam labam tauki pa acīm sprāgst laukā, bet tiem, kam tiešām ir nepieciešams atbalsts, jāiztiek vien ar smieklīgu pensiju. Un šeit es nerunāju par tiem dīkdieņiem ar aizlietajām sejām, bet par tiem cilvēkiem, kas ir piedzimuši ar invaliditāti vai senioriem, kuri visu savu dzīvi ir godīgi strādājuši, bet iekrājumiem vecumdienām nav sanācis.

pirms mēneša, 2021.01.21 16:25

Es

Par viesturkas zupas virtuvi ir dzirdetas dazadas atsauksmes ' gan 'gan.

pirms mēneša, 2021.01.21 16:48

Es

Tā ir sliktas atsauksmes par viesturas ielas ,zupas virtuvi .

pirms mēneša, 2021.01.21 21:14

X

Kāpēc ir jamelo,viesturas ielā, ļoti maz nāk 1vai 2cilveki pēc zupas.

pirms mēneša, 2021.01.21 21:52

Juris

Tomēr ir mums cilvēciski cilvēciņi. Kaut vairāk tādu būtu. Paldies Birutai!

pirms mēneša, 2021.01.22 09:29

Vietējās ziņas