Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sarkanās pils teritoriju iekļauj starptautiskā tūrisma maršrutā 3

Kopš 2018. gada 1. maija Gulbenes novada pašvaldība īsteno projektu “Dārza pērles”, informē Gulbenes novada pašvaldības Attīstības un projektu nodaļas projektu vadītāja Elīna Strode.

"Šajā sakarā Gulbenē ir labiekārtota Sarkanās pils teritorija, izveidojot stādījumus un celiņus. Būvniecības darbi tika pabeigti šā gada vasarā. Vide ir kļuvusi pievilcīgāka un ērtāka apmeklētājiem - ir uzņemti gan vietējie, gan ārzemju ciemiņi. Piemēram, 27.jūlijā pie Sarkanās pils tika rīkoti dārza svētki, piedāvājot apmeklētājiem izbaudīt tējas dzeršanas tradīcijas," stāsta E.Strode.

Līdz projekta noslēgumam 2020. gada pavasarī Gulbenē vēl plānots uzstādīt apmeklētāju skaitītājus un izvietot projekta informatīvos stendus.

"Teritorija pie Sarkanās pils iekļauta arī kopējā tūrisma maršrutā un būs apskatāma virtuālajā grāmatā. Novada speciālisti piedalās kopīgos projekta mācību braucienos un iesaistās “Dārza pērļu” popularizēšanas pasākumos," norāda projektu vadītāja.

Projekta galvenais partneris ir Vidzemes Tūrisma asociācija, bet Gulbenes novada pašvaldība kā partneris iesaistās gan kopīgās starptautiskajās aktivitātēs, gan veicina reģionālu dārzu tūrisma attīstību.

Piebilstams, ka projekta “Dārza pērles” mērķis ir veicināt dārza tūrisma attīstību Latvijā un Igaunijā, kā arī popularizēt Latviju un Igauniju kā vienotu dārzu tūrisma galamērķi.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Alda

Un kas no visa tā vienkāršajiem iedzīvotājiem? Jāsalst kā Šķieneros? Jā, sakopta vieta, apmeklētāju skaitītāji?Es iziešu 3 x dienā cauri parkam, tātad būs 3 cilv.apmeklējuši parku un atkal tūkstoši, miljoni, tāpat kā muzejā ar apmeklējumiem vai apmeklētājiem? Tādi tūkstoši, bet realitātē iekasēti naudas līdzekļi apmēram 1400+-, tad kam šis viss apmāns? Vai katru dienu pasniegs tēju? vai tikai 1x pilsētas svētkos? Kad tiks iekārtotas pils telpas? Vai tas būs tagad raksturīgi, ka katrā vietā iekštelpas katastrofālā stāvoklī, bet karam gleznas, rīkojam izstādes, ka tik ēka?

pirms 9 mēnešiem, 2019.10.10 09:18

Es

Ēka tiešām nolaista, un baudīt izstādi sasmakuša pelējuma pārņemtā ēkā nav nekā patīkama,
ja mūra ēku neapkurina, tad kondensāts izdarīs savu .
Plus grādi vasarā, mīnusi ziemā un apmetumam koka logiem un grīdām ir jāsatrup jo vasarā tajā ēkā šampinjoni augtu griezdamies . Tiešām žēl tās ēkas, jo tāda īsta saimnieka tai nav .

pirms 9 mēnešiem, 2019.10.10 19:35

Vietējās ziņas