Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

„Sarkanos” gāzes balonus no tirgus izņems pakāpeniski 3

Ekonomikas ministrijas sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Evita Urpena informē, ka Baltijas valstīs Eiropas Savienības tehniskajām prasībām neatbilstošos gāzes balonus no tirgus izņem saskaņoti. Tas nozīmē, ka 2015.gada 1.janvārī stāsies spēkā aizliegums balonus uzpildīt un tirgot, bet to lietošana tiks aizliegta, sākot ar 2015.gada 1.jūliju.

"Jāņem vērā, ka līdz ar pārejas perioda noteikšanu neapstāsies pakāpeniska šo gāzes balonu izņemšana no Latvijas tirgus. Tāpat kā līdz šim, arī pārejas perioda laikā gāzes baloni, kuriem būs notecējis periodiskās pārbaudes termiņš, būs jāizņem no tirgus," norāda E.Urpena.

Viņa stāsta, ka vienlaikus pirms šo gāzes balonu izņemšanas no tirgus, Ekonomikas ministrija plāno izstrādāt jaunu normatīvo regulējumu gāzes balonu apritei, risinot arī neskaidrības par gāzes balona īpašumtiesībām.  

Gāzes balonu tirgus Latvijā šobrīd funkcionē pēc „pudeļu taras” principa, proti, izlietojot gāzes balonu un nododot to gāzes balonu tirgotājam, pretī tiek saņemts jau cits, uzpildīts gāzes balons.

"Jāatzīst, ne reti netiek ņemts vērā, ka gāzes balons ir tvertne, kuras iekšienē ir pietiekoši liels spiediens un tās bojājumu vai  nepareizas lietošanas rezultātā var notikt nelaimes gadījums ar letālām un neatgriezeniskām sekām. Izstrādājot regulējumu gāzes balonu apritei, tiktu panākta tiesiskā skaidrība gāzes balonu tirgū, kā arī tiktu definēti godīgi un caurspīdīgi tirdzniecības nosacījumi," uzskata preses sekretāre.
Kā zināms, Latvijā apritē esošo 50 litru tilpuma vairākkārtēji uzpildāmo balonu (kas ražoti vēl Padomju Savienībā saskaņā ar PSRS tehniskajām prasībām) statuss tiek atzīts par nedrošu un neatbilstošu ES kvalitātes un drošuma prasībām. Šādiem baloniem būtu jāveic atbilstības pārvērtēšana. Faktiski šāda situācija ir izveidojusies ar gandrīz visiem 50 litru sarkanajiem baloniem, kas ir nākuši apritē līdz 2003.gada 1.jūlijam. Attiecīgi arī šo balonu riski cilvēku veselībai un dzīvībai ir daudz augstāki, nekā jaunajiem baloniem, kas atbilst ES drošuma prasībām.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Propans

Labrīt... 3-litru burkās tirgos! ;)

pirms 5 gadiem, 2013.11.30 14:02

Xren

Kāds balonu pisnesmens šito nolobējis. Tērauds tagad dārgs, jaunie baloni nebūs tik pamatīgi.

pirms 5 gadiem, 2013.12.01 16:46

Vietējās ziņas