Sarosījušies kūlas dedzinātāji 1

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Gulbenes brigādes darbinieki šajās dienās ir saņēmuši ļoti daudz izsaukumu uz kūlas ugunsgrēkiem.

Līdz 22.aprīlim ir reģistrēti 26 izsaukumi, taču arī vakar ugunsdzēsējiem bija jācīnās ar vairākiem kūlas ugunsgrēkiem. Pirmdien ugunsdzēsēji dzēsuši 9, otrdien - 5 kūlas ugunsgrēkus. Šajās dienās ir izdegušas arī vislielākās platības, piemēram, Beļavas pagastā izdega 12 hektāri, Daukstu pagastā - 5 hektāri.

 

Kūlas ugunsgrēku rezultātā ir degušas arī ēkas. Uguns ir pārmetusies gan uz saimniecības ēkām, gan pamestām un neapsaimniekotām ēkām, arī uz sagatavotu šķeldas kaudzi.

 

Gulbenes brigādes ugunsdzēsēji ar kūlas ugunsgrēkiem cīnās līdz vēlai naktij. Nereti vienlaikus tiek saņemti izsaukumi uz vairākām vietām, taču līdz šim viņiem ir izdevies tikt galā.

 

Pie kūlas ugunsgrēkiem vainojami gan paši cilvēki, gan arī kādi "labvēļi", kas vienkārši pielaiž klāt uguni sausajai zālei. Tiesa, kāds dedzinātājs ir arī noķerts un policija šobrīd noskaidro šo lietu. Atgādinām, ka sods par kūlas dedzināšanu fiziskajām personām ir no 200 līdz 500 latiem vai administratīvais arests uz laiku līdz 15 diennaktīm.

 

Ugunsdzēsēji bažījas, ka smagākais darbs viņiem vēl ir priekšā, jo šogad salīdzinoši ir samērā sauss pavasaris. Pērn tas bijis mitrāks un ātrāk sazaļojusi zāle. Pagājušajā pavasarī kopumā reģistrēti 22 kūlas ugunsgrēki.

 

Visā Latvijā kūlas ugunsgrēku skaits šopavasar jau pārsniedzis 1000, ir nopostītas arī gandrīz 30 ēkas.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

es

cilvēkiem darīt nav ko ,tad staigā sērkociņus raustīdami....

pirms 11 gadiem, 2009.04.25 00:58

Vietējās ziņas