Sarūpē svētkus rajona sociālās aprūpes centru un veco ļaužu māju iemītniekiem

Svētku noskaņa pamazām ienāk rajona sociālās aprūpes centros un veco ļaužu mājās. Daudzviet jau notikuši pirmie svētku pasākumi, viešot klusu prieku iemītnieku sirdīs.

Tirzas sociālās un veselības aprūpes nama "Doktorāts" vadītāja Ieva Bērziņa informē, ka tāpat kā iepriekšējos gados nama iemītniekiem būs svētku eglīte un koncerts. Pie viņiem viesosies Lizuma vidusskolas jaunāko klašu skolēni, kuri ne tikai dziedās un runās dzeju, bet arī spēlēs teātri. Ciemosies arī Druvienas pagasta dāmu kluba "Pavards" dalībnieces, kurām allaž pa rokai ir skanīgas dziesmas, asprātības un pozitīvs dzīves skatījums. Svētbrīdi vadīs divu konfesiju mācītāji.

 

"Savas vēlmes nākamajam gadam esam izteikuši rakstiski un nosūtījuši "Latvijas Avīzei", cerot, ka varbūt kādai no tām būs lemts piepildīties," piebilst I.Bērziņa.

 

Kopīgi vakarēs ar jauniešiem

Gulbenes veco ļaužu mājas pārvaldniece Dzintra Kundrate stāsta, ka svētki ieskandināti jau 14.decembrī, kad ar dziedātāja Gunāra Kalniņa gādību vecajiem ļaudīm koncertējuši Arnis un Jānis Miltiņi. Viņi nama iemītniekiem sarūpējuši arī dāvanas - grāmatu "Sapnis... Dzīve", kā arī bērnu zīmētas apsveikuma kārtītes.

 

22.decembrī pulksten 13.00 veco ļaužu māju pieskandinās jauniešu centra "Bāze" jauniešu balsis.

 

"Viņi kopā ar mums pušķos svētku eglīti un izrotās telpas, savukārt 25.decembrī jaunieši kopīgi ar mums ceps piparkūkas, gatavos Ziemassvētku vakariņas un kopīgi vakarēs. Ciemos ieradīsies arī Gulbenes 1. pirmsskolas izglītības iestādes bērni skolotājas Lāsmas Lapkašas vadībā," stāsta Dz.Kundrate.

 

Viņai notikušas sarunas ar Gulbenes katoļu baznīcas karmelītēm, kuras izteikušas vēlmi vecos ļaudis priecēt ar īpašu Ziemassvētku uzvedumu.

 

Ceps piparkūkas

Viesi, radot tuvojošos svētku noskaņu, jau apciemojuši arī Jaungulbenes pagasta sociālās aprūpes centru. Tā vadītāja Vija Āboliņa stāsta, ka jau 10.decembrī centrā viesojušies mākslinieki no Rīgas, apciemojuši arī rūķi no Gulbīša vidusskolas.

 

"Arī mēs, centra darbinieki, tradicionāli vecos ļaudis sveiksim ar saldumiem. Kopīgi gaidīsim 23.decembra dienu, kad pie mums svētbrīdi vadīs katoļu priesteris Vjačeslavs Bogdanovs. Esam gandarīti, ka spējam uzdāvināt kaut dažus prieka mirkļus mūsu klientiem," saka V.Āboliņa.

 

Lejasciema pagasta sociālās aprūpes centrā aktīva rosība notiks 20.decembrī, kad ciemos ieradīsies pagasta jaunieši, kas kopīgi ar centra iemītniekiem ceps piparkūkas, pušķos svētku egli, runās dzeju, raisīsies arī dzīvesstāsti.

 

"Piparkūkas cepsim tik daudz, lai to pietiktu ne tikai centra ļaudīm, bet tās varētu dāvināt arī pagasta vecajiem vientuļajiem cilvēkiem, kurus brauksim apciemot mājās. Šoreiz kopā ar mums būs arī jaunieši, kas parūpējušies par nelieliem priekšnesumiem," stāsta sociālās aprūpes centra vadītāja Dzintra Jegure.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas