Sasauc ētikas komisijas sēdi 14

Šonedēļ Gulbenes novada pašvaldībā ir bijusi sasaukta ētikas komisijas sēde sakarā ar publiski izskanējušo deputāta Mārtiņa Bogdana un aģentūras “Gulbenes novada kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” direktores Ivetas Kovtuņenko konfliktu.

Komisiju vadīt uzticēts deputātam Anatolijam Savickim.

Viņš komentē: “Ētikas komisija ir saņēmusi iesniegumu par minēto gadījumu. Tā izskatīšanai sasaukta ētikas komisijas sēde, kurā pieņemti lēmumi atbilstoši Gulbenes novada pašvaldības ētikas kodeksa 39.punktam (paredz rakstisku paskaidrojumu pieprasīšanu no darbiniekiem – red.). Tas nozīmē, ka galīgais lēmums šā iesnieguma gadījumā vēl nevar būt pieņemts. Turklāt ētikas komisijai ir ne tikai tiesības un pienākums prasīt un saņemt informāciju, paskaidrojumus no situācijā iesaistītajām pusēm, bet tai ir arī tiesības uzaicināt šīs personas uz komisijas sēdēm paskaidrojumu sniegšanai. Komisija situācijas izskatīšanu un izvērtēšanu ir tikai uzsākusi, tomēr jārīkojas operatīvi un atbildīgi, jo iesnieguma izskatīšana, lēmuma pieņemšana un rakstiskas atbildes sniegšana iesniedzējam jāveic normatīvajos aktos noteiktajos termiņos.”

Pašvaldības ētikas kodeksa 40.punkts nosaka: “Iesnieguma izskatīšana, lēmuma pieņemšana un rakstiskas atbildes sniegšana iesniedzējam tiek nodrošināta 10 darbdienu laikā vai, ja objektīvu iemeslu dēļ tas nav iespējams, iesnieguma izskatīšanas termiņš tiek pagarināts ne ilgāk kā par 15 darbdienām.”

Pievieno komentāru

Komentāri 14

totlizātors

99% varbūtība, ka savickis maigi nosodīs bogdanu
1% varbūtība, ka savickis bargi nosodīs bogdanu

likmes viens pret 10

pirms gada, 2019.01.18 20:35

100% .

ka savickis neko nenosodīs

pirms gada, 2019.01.18 22:59

Aija

Nekas nav jāsoda. Bezdarbnieku kursos tieši māca,ja ej pie darba devēja,pirms tam ieslēdz tel ierakstu,lai vari pierādīt,ja gadījumā bez pamata tev atsaka darbu,jo tu esi par vecu,esi grūtniece vai jaunā māmiņa,kas nepārtraukti būs uz lapas un tt. Un vēl simts citu iemeslu. Arī tagad bija no darba vietas kursi,kur jurists piekodināja,kā tā vajag darīt,citādi darba devēja patvaļai neesot robežu. Mūsu direktore bija dziļi nelaimīga,kā mūs visu komandu aizsūtīja. Tā kā te nav neviena ko sodīt.

pirms gada, 2019.01.19 10:07

he

Jums kursos mācīja, ka audioierakst, kurā nenosauc datumu, ieraksta ierakstīšanas vietu, abas puses savus vārdus uzvārdus un amatus, kā arī piebildi, ka saruna tiek ierakstīta, kā pierādījums ir kaķa kaku vērtībā?

pirms gada, 2019.01.19 14:41

he

Izskatās, ka tas jurists kursos bijis no tā paša plaukta, no kura jurists - deputāts:) Paustā viedokļa audioieraksts ir operatīva darbība, ko regulē Operatīvās darbības likums. Palasiet kādiem mērķiem tas domāts, sevišķi 6. panta 1. apakšpunkta 10. daļu un 3. apakšpunktu. Audioierakstus protams var veikt, jo to neaizliedz likums, bet par ieraksta publiskošanu var sanākt nepatikšanas un kā pierādījumam tam nav nekādas vērtības.

pirms gada, 2019.01.19 14:56

....

he ir taisnība. Viens ir kaut ko ierakstīt un iesniegt kā pierādījumu, bet otrs to izdarīt tehniski pareizi. Tā kā te briest sodiņš I.K.

pirms gada, 2019.01.20 09:39

:)))

Audi ieraksts ir līdzvērtīgs video novērošanas kameru ierakstiem. Nevienam nav jāpiesakās filmēšanai lai šie ieraksti kalpotu kā pierādījumi!

pirms gada, 2019.01.20 12:13

Janka

Pilnīgi pareizi,Aija. Es arī to zinu. Malace,ka tā uzrakstīji!

pirms gada, 2019.01.19 10:56

Es

Protams.jāizskata jautājums par pasākumu apmeklēšanu esot uz slimības lapas.

pirms gada, 2019.01.19 11:12

Ance

Bija,bija vairāk tādu kursu,atceros,kā tā mācīja un mēs vēl cītīgi pierakstījām. Lai zinātu kā rīkoties. Daudz mācīja. Es vēl sameklēju to klasi,kur esmu sarakstījusi. Un vēl paši policisti arī vadīja lekcijas. Un cilvēku bija daudz. Bija,bija tā. Patīk kādam vai nē . Protams,darba devējam nepatīk . Bet kurš izturas pret strādnieku kā cilvēku,tam jau nav problēmu ar darbiniekiem.

pirms gada, 2019.01.19 20:20

Inga

Varbūt tie "lielie" un "varenie" sāks raustīties. Maisam gals ir vaļā. Izrādās, ka vienkāršā tauta nemaz nav tik vienkārša.

pirms gada, 2019.01.20 10:49

Labais-he

Izskatās, ka Tavā "plauktā" nav ne nekā, ne zināšanu, ne izpratnes....... Savas sarunas es rakstu, pierakstu, lieku, kur vēlos..... un tas būs pierādījums. Tā kā nejauc svešu sarunu ierakstu ar savu.... Cits jautājums ir par ētisko pusi šajā gadījumā............

pirms gada, 2019.01.22 09:35

Sss

Mazliet par daudz aizråvies,tådå veidå nokopa arī Rankas k.n. vad. Lauru un nevienam neienåca pråtå aizståvėt ne Jansonam,ne Vėjiņam malacis Iveta....

pirms gada, 2019.01.22 21:45

Sausais

Cerams, ka ētikas komisijas lēmums tiks darīts zināms sabiedrībai, nevis noslepenots aiz aizslēgtām durvīm. Tagad tas ir diezgan populāri. Stāķos sapulci Gulbenes nami arī vēlējās novadīt aiz aizslēgtām durvīm, pēc tam pateica, ka nekas tāds nav bijis. Cilvēki nav muļķi, visu redz, dzird un saprot, kas ir kas.

pirms gada, 2019.01.24 14:33

Vietējās ziņas