Sasauc sēdi, neinformējot sabiedrību 7

Gulbenes novada domes ārkārtas sēdē 27.februārī deputāti ar balsu vairākumu izlēma samazināt SIA „Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” 2,6 miljonus latu lielo pamatkapitālu proporcionāli visiem sabiedrības dalībniekiem, dzēšot kapitāla daļas. Par šādas sēdes rīkošanu sabiedrība iepriekš netika informēta, tāpēc arī “Dzirkstelei” nebija iespēju piedalīties šajā sēdē un dzirdēt tur notiekošo.

“Lēmuma apstiprināšanas pamats – SIA „Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība”

iespēju palielināšana investoru un finanšu līdzekļu piesaistei,” “Dzirksteli” informē Gulbenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Igaviņa.

 

Sēdes protokols liecina, ka 12 deputāti ir balsojuši par lēmuma projektu (Raitis Apalups, Normunds Audzišs, Guntis Blūms, Gunārs Ciglis, Sandra Daudziņa, Stanislavs Gžibovskis, Saulcerīte Indričeva, Valtis Krauklis, Ivars Kupčs, Ilze Mezīte, Dzintars Poļaks, Dainis Švika). Deputāts Intars Liepiņš informē “Dzirksteli”, ka viņš ir vienīgais, kurš nobalsojis pret SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” pamatkapitāla samazināšanu. Līdz ar to viņa viedoklis atbilst “Dzirksteles” vairāku lasītāju paustajam, ka ēku vērtība taču nesamazinās tikai tāpēc, ka tiem, kuri strādā šajās ēkās, hroniski trūkst naudas. Sēdē nepiedalījās deputāti Alda Alberte, Jānis Antaņevičs, Nikolajs Stepanovs un Jānis Naglis.

 

 

Ko par šo sēdi un tajā skatīto jautājumu domā Gulbenes novada domes priekšsēdētājas vietnieks D.Švika, lasiet piektdienas “Dzirkstelē”.

 

Saskaņā ar “Lursoft” datiem SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” ir reģistrēta 2010.gada 26.janvārī. Tās pamatkapitālā ir 2 608 922 lati. 41,18 procenti kapitāla daļu apvienībā pieder Balvu novada pašvaldībai, 31,01 procents – Gulbenes novada domei, 17,11 procenti – Viļakas novada domei, 7,04 procenti - Rugāju novada domei (2011.gada 15.decembrī Rugāju deputāti nobalsojuši par šo kapitāla daļu pārdošanu), 3,66 procenti – Baltinavas novada domei. Vienas kapitāla daļas vērtība ir viens lats. 

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Kādas tad īsti ir tās dzēstās summas???/ai tad tiešām nemaz vairs nav kauna. Tiko atremontējat siltumtrasi un jau kapitālu norakstāt.Nu malači,tikaiprēmijas jums Kurš tad bija tas sī lēmuma sagatavotājs,nu ne jau nu apvienības kadrs Blūma kungs,tas tā nevarētu būt??????

pirms 9 gadiem, 2012.03.01 09:13

nu maladzi kartejo reiz var redzet,kas strada dome.pareizi vares sev algas pielikt.laprat izraktu bedri un visus,ka vienu nosautu.parazitu bars.

pirms 9 gadiem, 2012.03.01 08:51

Sabiedrība var būt neinformēta, bet ne tik akla, lai neredzētu cik "liels" un "pašaizliedzīgs" darbs tiek veltīts no pašvaldības puses medicīniskās aprūpes nodrošināšanai Gulbenes novadā un pilsētā. Atnāks stratēģiskie investori un par visiem parūpēsies...

pirms 9 gadiem, 2012.02.29 21:02

Katrai darbībai parasti ir kāds mērķis .... Nav zināms kad un vai vispār Novada dome sāks domāt par līdzekļu ieguldīšanu nīkstošajā Gulbenes un Balvu slimnīcu apvienībā un pamatkapitālu palielinās? Galvenais lai labas algas pašiem, veselības aprūpe un slimnieki var pagaidīt.....

pirms 9 gadiem, 2012.02.29 20:44

Biznesmenis

Pamatkapitālam nav nekāda sakara ar ēkām.
Uzņēmuma vērtību nosaka nevis pamatkapitāls, bet tas, kas Tev pieder, cik var nopelnīt, atņemot saistības ( tobiš parādus).
Ir uzņēmumi, kuru pamatkapitāls ir 2000 Ls, bet reālā vērtība 5 milj latu, un otrādi.
Urbi- piezvani jebkuram vērtētājam un pajautā, nevis pūderē sev un citiem prātus.

pirms 9 gadiem, 2012.02.29 18:56

urbis

Acīmredzot, skaidrs nav arī deputātiem, vismaz daļai, kuriem piepūderēja smadzenes. Pamatkapitāls tiek samazināts, lai nosistu īpašuma vērtību, izdevīgi tas ir potenciālajam pircējam, protams! Kādam kapeikas atmeta un tas pārdevās. Vai pasaciņu par 30 sudraba grašiem zināt? Lasiet Bībeli!

pirms 9 gadiem, 2012.02.29 17:29

Nav tomēr skaidrs, kāpēc tāds lēmums vispār bija vajadzīgs.

pirms 9 gadiem, 2012.02.29 17:07

Vietējās ziņas