Sasilda sirdis salidojumā 14

Skolas jubilejā ballējas līdz pašam rītam
Noteikti vairāk par 500 reģistrētajiem absolventiem sestdien bija salidojuši Gulbenē, lai kopā suminātu savu vidusskolu 65 gadu jubilejā, satiktu savus skolotājus un skolasbiedrus. Tā var domāt kaut vai tāpēc, ka drīz vien pietrūka tā saucamo rozā aproču - absolventu atpazīšanas zīmju. Bija sarūpētās tikai 500. Ir video un vairāk foto šeit

Katrs saņēma arī īpašu dāvanu - Gulbenes vidusskolas patriota pasi. Tajā ir īsas un precīzas ziņas par skolu, visiem tās bijušajiem direktoriem, klašu audzinātājiem. Pasē ir atstāta vieta arī personiskām piezīmēm, kur ierakstīt bijušo skolasbiedru adreses un tālruņu numurus.  

"Vai atpazīšu savējos?"

Visapkārt smaržoja puķes, čaukstēja svētku tērpi un skanēja satrauktas balsis. "Redzi, tā ir viņa! Kāds viņai tagad uzvārds?" divi vīri ar sirmiem deniņiem pie absolventu reģistrācijas galda priecājas par burzmā pamanīto klasesbiedreni. Sirsnīgi apskāvieni, bučas bija ik uz soļa.

 

Satiekot bijušo savas paralēlklases audzēkni, komponistu Valdi Zilveri, varēja manīt, ka arī viņš bija saviļņots. "Pirmo reizi esmu atbraucis uz Gulbenes vidusskolas salidojumu, kopš šeit 1978.gadā pabeidzu 8.klasi un devos tālāk mācīties mūzikas vidusskolā," sacīja viņš. Līdz šim sakarā ar darbu nekad neesot varējis atbraukt uz salidojumu Gulbenē. Šoreiz speciāli ierezervējis šo datumu jau labu laiku iepriekš.

 

"Ar lielāko prieku devos uz savu dzimto pilsētu. Ir pagājis tik ilgas laiks! Ir satraukums sirdī, vai es savējos atpazīšu," atzina Valdis. Taču viņam izdevās atpazīt savējos.

 

Uz skatuves - skolotāji

Uz salidojumu ieradās arī 46 no vairāk nekā 100 bijušajiem šīs skolas skolotājiem, kas te nostrādājuši ilgāk par pieciem gadiem. Visiem viņiem iepriekš bija izsūtīti oriģināli skolotāju Dinas Tiltiņas, Aijas Miķelsones un Ineses Gabrānes veidoti ielūgumi.

 

Visemocionālākais bija svinīgais brīdis, kad uz skatuves redzējām tieši viņus. Skanot absolventu ovācijām, tika pieteikts ikviens no viņiem. Gulbenes novada domes Atzinības raksts tika pasniegts vairākiem bijušajiem skolotājiem, tā īpaši pateicoties par devumu skolas attīstībā. Šie pedagogi ir: Olga Grasa, Valentīna Čakāne, Skaidra Kubuliņa, Marta Salmiņa, Mirdza Astrīda Kušķe, Vera Šabaļina. Ar aplausiem tika sveikti arī tagadējie skolas 44 skolotāji.

 

Skolas direktors Aivars Mednis aicināja ar klusuma brīdi pieminēt tos skolotājus un absolventus, kas jau aizsaulē.

 

Aicinot kopā nodziedāt Latvijas Valstas himnu, A.Mednis pauda, ka "laiki ir mainījušies, dažādi karogi ir plīvojuši pie skolas ēkas", taču jātic, ka tāpat kā šoreiz dziedāsim tikai un vienīgi savas neatkarīgās valsts himnu.

 

Ar plašu koncertu uzstājās vidusskolas tagadējie audzēkņi un skolotāji. Cauri laiku lokam varēja ceļot atmiņās un emocionāli izdzīvot senas un nesenas pagātnes ainas ar dziesmām, dejām, dialogiem un pat savulaik raksturīgo ierindas skati.

 

Vienotības mandala pie skolas

Divarpus stundas turpinājās salidojuma svinīgā daļa un koncerts Gulbenes kultūras centrā. Pēc tam absolventi ar iedegtām svecēm rokās izgaismoja ceļu uz savu mīļo skolu.

 

Pavisam īpaša vienotības mandala - no dažādu krāsu āboliem un dārzeņiem saulītei līdzīgs dekors - rotāja skolas pakāji svētku dienā un priecē garāmgājējus vēl šodien. Pa vidu mandalai ir dzīvs koks ar daudziem, daudziem zariem. Šo vienotības mandalu par godu Gulbenes vidusskolas 65 gadiem veidoja vizuālās mākslas skolotāja Inese Gabrāne. Viņai palīdzēja skolotāja Dina Tiltiņa un vēl citi.


Mandalas izveidei vajadzīgie augļi un dārzeņi ņemti no skolotāju un skolēnu dārziem, kā arī izmantoti sarkanie āboli, kas ienākušies dekoratīvajām ābelēm Gulbenē, Ābeļu ielā.

 

Savukārt gan acu, gan vēdera priekam bija atvēlēta īpaša skolas jubilejas rorte (2,5 metrus gara un 70 centimetrus plata), kas cepta Gulbenē, konditorejā "Kikele". Varen garšīga! "Tā bija torte "Parīze" - tikai daudz lielākā izmērā. Un torti rotāja uzraksts - Gulbenes vidusskolas 65 gadi. Visa tika apēsta," ar prieku sacīja Gulbenes vidusskolas ārpusklases darba organizatore Iveta Zvaigzne.

 

Mielošanās ar torti notika tieši pusnaktī. Tieši tobrīd arī bija iecerēts lidojumam debesīs palaist 65 "brīnumlaternas" dažādās krāsās. Lietainā laika dēļ tikai dažas no tām iezaigojās naksnīgajās debesīs.

 

Dejas un karaoke līdz pašam rītam! Tāds bija svinību turpinājums. Ģimnāzijas zālē notika diskotēka, vidusskolas zālē - muzicēja Kaspars Maks. Manīju savu vienaudzi V.Zilveni pēc salidojuma kopā ar draugiem skolu pametam tikai īsi pirms pulksten sešiem nākamajā rītā. Tātad bija vērts un bija patikšana tik ilgi kopā kavēties atmiņās ar saviem skolasbiedriem un skolotājiem.

 

Kopējā pasākuma tāme, kā informē I.Zvaigzne, bija aptuveni 1000 latu. Izmaksas sedza absolventu dalības maksa, kā arī ir palīdzējuši sponsori - "Kikele", "Latvijas Hipotēku un Zemes banka" un Andris Vējiņš personīgi. "Mēs kopā sarūpējām svētkus paši sev," gandarījumu pauda I.Zvaigzne.

Pievieno komentāru

Komentāri 14

smiekli nak

nu ziniet ja jus zinatu ka slolas gudra lietvede uz ielas ar citu skolu darbiniekiem aprunaja so pasakumu;''ko tad tur sitie bijusie skolnieki nks un atkal sadzersies visu aizvemi''manu prat tas nav normali ka vina ta izrikojas vnk visu laiku ka kad pasakum ta si meli par bortu un tik drelle vienu pakal otram sitadus pesktinus

pirms 8 gadiem, 2012.01.26 15:56

smiekli nak

nu ziniet ja jus zinatu ka slolas gudra lietvede uz ielas ar citu skolu darbiniekiem aprunaja so pasakumu;''ko tad tur sitie bijusie skolnieki nks un atkal sadzersies visu aizvemi''manu prat tas nav normali ka vina ta izrikojas vnk visu laiku ka kad pasakum ta si meli par bortu un tik drelle vienu pakal otram sitadus pesktinus

pirms 8 gadiem, 2012.01.26 15:56

Egija

Vispar jāsaka, ka bija izdevies pasākums, bija labs emocionālais lādiņš, un galvenais, ka sarunas ritēja ar klasesbiedriem nepiepūloties...Paldies visiem, un arī tiem skolotājiem, kuri apciemoja mūs, lai padalītos:)

pirms 11 gadiem, 2009.10.25 08:47

:) 1976

Jā, bija ļoti jauki. Paldies, paldies organizatoriem par ieguldīto darbu!

pirms 11 gadiem, 2009.10.20 21:25

...

Labakais pēdejo gadu pasakums Gulbenē. Tikai Duļbinskas nebija!

pirms 11 gadiem, 2009.10.20 15:57

1974.

Žēl ka pasakumā neredzēju novada vadītaju. Viņai būtu vertīgi paskatīties, kā bez līdzekļiem un papildus samaksas var sagatavot BRĪNIŠĶĪGU pasakumu.
Paldies skolotajiem un Gulbenes vidusskolas vadībai!

pirms 11 gadiem, 2009.10.20 15:55

arī absolvente

Tiešam ļoti izdevies pasākums.Jūtos 10-15 gadus jaunāka.Sapratu, ka skolēni ir tie,kas liek skolotājiem visu laiku būt formā,neierūsēt,iet līdzi laikam,būt jauniem un atvērtiem.Nožēloju,ka neienāca prātā paņemt ziedus,kādiem pāris skolotā'jiem sajutos parādā..Nākošreiz...

pirms 11 gadiem, 2009.10.20 09:39

;) 1978.

Uz salidojumu netiku,bet skatoties bildes,sirds sažņaudzas.Visi mani skolotāji...baltās galvas.
Lai vārdos neieliekams paldies un veselība viņiem.
Līdz nākošajam - pēc pieciem gadiem!

pirms 11 gadiem, 2009.10.20 08:47

salidojuma dalībniece

Paldies vidusskolas kolektīvam par jaukajiem svētkiem!

pirms 11 gadiem, 2009.10.19 20:03

Vietējās ziņas