Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Saskaņai” - pretrunīga arī reklāmas kampaņa

“Saskaņa” ir sociāldemokrātiska partija, Eiropas Sociāldemokrātiskās partijas locekle. “Saskaņa” ir izveidota pirms astoņiem gadiem, apvienojoties “Tautas saskaņas partijai”, partijai “Jaunais Centrs” un “Sociāldemokrātiskajai partijai”.

Pirms septiņiem gadiem “Saskaņai” pievienojās arī “Daugavpils pilsētas partija”. Partija “Saskaņa” ietilpst apvienībā “Saskaņas Centrs”. Partijas līderis ir pašreizējais Rīgas domes priekšsēdētājs, 42 gadus vecais Dānijā un Latvijā studējušais bijušais žurnālists Nils Ušakovs. Bet “Saskaņas Centra” 12.Saeimas frakcijas vadītājs ir 59 gadus vecais Jānis Urbanovičs, kurš ir inženieris ar maģistra grādu, viņam ir 44 397,73 eiro uzkrājums, 15 447,52 eiro parāds, ir aizdevis 12 300 ASV dolārus un 7 176,67 eiro (saskaņā ar Centrālās vēlēšanu komisijas datiem). Viņš kandidē 13.Saeimas vēlēšanās un par viņu varēs balsot tikai Rīgā.

Reklamējas moderni, bet arī apšaubāmi
Tuvojoties 6.oktobrim, “Saskaņa” arvien vairāk ar savām reklāmām ietiecas sociālajos tīklos, televīzijā. Reklāma ir pārdomāta. Tiek izmantotas arī vecās, pārbaudītās metodes. Gulbenē izplatīti partijas latviskie bukleti, kā arī 16 lappušu bieza “Saskaņas” reklāmas avīze krievu valodā. Bet Rīgas ielās atgādinājums par “Saskaņu” ir visur. Tas mudina domāt – šī ir lielo pilsētu partija. Portāls “Re: Baltica.lv” izpētījis, kā priekšvēlēšanu laikā partijas kase var tik labi pildīties ar ziedojumiem. Vismaz pieci no esošajiem vai bijušajiem Rīgas domē valdošās partijas “Saskaņa” deputātiem esot iekārtoti par konsultantiem pašvaldības transporta uzņēmumā “Rīgas satiksme”, pērn no tā nopelnot gandrīz 80 tūkstošus eiro. Vienlaikus viņi ir starp partijas lielajiem ziedotājiem. Taču, šķiet, N.Ušakovs nemaz nebaidās, ka viņu varētu vainot dienesta stāvokļa negodprātīgā izmantošanā.

Pirms dažām dienām skandāls izvērsās sakarā ar N.Ušakova un viņa sievas attēliem vides reklāmā Rīgā uz ēkas fasādes netālu no centrāltirgus. Zem portretiem ir viens vārds - “Kopā”. Kopumā KNAB šo reklāmu tulkoja kā pretlikumīgu “Saskaņas” aģitāciju, jo tuvumā atrodas partijas birojs. KNAB vēlēja aizvākt laulāto pāri no ēkas fasādes. Tas nav vienīgais pārsteiguma moments.

Vietnē “Facebook.com” iepriekš nepolitiska satura profils “Riga Online” šogad pēkšņi pārdēvēts par “Saskaņa Online”, un tajā sāka parādīties politisks saturs, izraisot sašutumu starp daudziem tās sekotājiem. Pēc lietotāju sūdzībām “Facebook.com” profilu uz laiku slēdza, bet vēlāk tas atsāka darbību. KNAB pauda, ka likums nav pārkāpts, bet “Sabiedrība par atklātību “Delna”” notikušo uzskatīja par ētikas pārkāpumu.

„Saskaņa” ir kļuvusi par biznesa projektu – portālam “Pietiek.com” pagājušajā nedēļā pauda bijušais politiķis Jānis Jurkāns. Viņš uzskata, ka tieši N.Ušakova politisko kļūdu dēļ “principā neviena Latvijas politiskā partija, pat gribēdama „mieru mājās”, nedrīkst veidot koalīciju ar „Saskaņu””. Kā zināms, šovasar partija “Jaunā Vienotība” kļuva par iniciatori, aicinot citas politiskās partijas Latvijā neparakstīt memorandu par nesadarbošanos ar “Saskaņu”.

Portāls “Lsm.lv” liek šaubīties tiem, kuri slavina N.Ušakova paveikto Rīgas labā. Portāls raksta: “Ja “Rīgas namu pārvaldnieka” un centrāltirgus stāsti “Saskaņas” vēlētājam var nelikties svarīgi, tad ilgi mocītā Barona iela – gan. Seši cilvēki apsūdzēti par dokumentu viltošanu.”

Sola ātru saziņu, bet patiesībā...
“Dzirkstele” pārliecinājās par to, ka “Saskaņa” iedzīvotājus Gulbenē un novadā neuzskata par saviem potenciālajiem vēlētājiem un uz laikraksta aicinājumu rakstiski atbildēt tikai uz pāris jautājumiem pusmēneša laikā tā arī neatsaucās visos iespējamajos veidos (arī caur sabiedrisko attiecību speciālistiem) uzrunātā 54 gadus vecā Vidzemes deputātu kandidātu līdere, Latvijas Universitātē izglītību guvusī Evija Papule, kura ir izbijusī Izglītības un zinātnes ministrijas ierēdne, bet tagad - Rīgas domē ir priekšsēdētāja padomniece izglītības reformas jautājumos. No ministrijas, kā savulaik pati atzinusi “Letai”, viņa esot aizgājusi ētisku apsvērumu dēļ.

Tagad “Saskaņas” krieviskajā reklāmas avīzē, kas nonākusi “Dzirksteles” rīcībā, E.Papule paziņo: “Bilingvālo sistēmu (divvalodu sistēmu skolās – red.) vajag pilnveidot, nevis lauzt.” Runa ir par skolām ar apmācību krievu valodā, kādas joprojām ir Rīgā. Gulbenei tas vairs sen nav aktuāli.  

Vidzemes sarakstā “Saskaņai” ir arī 77 gadus vecais 12.Saeimas deputāts, saukts par Saeimas lielāko pīpētāju, Sergejs Dolgopolovs, kurš ir savulaik Rīgas Politehniskajā institūtā studējis ķīmiju aspirantūrā. Viņš bezskaidrā naudā ir uzkrājis 201 733,78 eiro.

Vērienīga kriminālprocesa ietvaros 2011.gada maijā KNAB vērsās pie 10.Saeimas deputātiem, lūdzot ļaut veikt kratīšanu PLL deputāta Aināra Šlesera dzīvesvietās. “Delna”, pētot deputātu kandidātu reputāciju, uzsver, ka, būdams 10.Saeimas deputāts, S. Dolgopolovs balsojumā par A.Šlesera izdošanu kratīšanai atturējās, tādējādi piepulcējoties to deputātu lokam, kuri liedza KNAB veikt operatīvo darbību pret Saeimas deputātu A.Šleseru, nosargājot viņa imunitāti.

Vidzemes sarakstā ir arī 12.Saeimas deputāts, kuru sabiedrība atceras saistībā ar viņa atmaskojošajām runām 2000.gadā plašu rezonansi guvušajā valdības pedofilijas skandālā, - 62 gadus vecais Jānis Ādamsons, kuram ir Krievijas augstskolas diploms kā kara flotes stūrmanim.

Gulbeni “Saskaņas” kandidātu sarakstā Vidzemē pārstāv 52 gadus vecais Normunds Aizpurs, kurš strādā Valsts ieņēmumu dienesta muitas pārvaldē un kuram ir maģistra grāds uzņēmējdarbībā. Viņš ir atvaļinātais Latvijas armijas virsnieks un bijušais Gulbenes sporta skolas direktors.

Tie, kuri Gulbenē balsos par “Saskaņu”, nevarēs savas balsis atdot par 41 gadu veco šīs partijas premjerministra kandidātu, pašnodarbināto ekonomistu ar ASV gūto maģistra grādu Vjačeslavu Dombrovski, kuram ir parādsaistības 211 626 eiro. Par viņu balsos Rīgā. Septembra sākumā V.Dombrovskis bija vizītē Maskavā un Sanktpēterburgā, kur tikās ar Krievijā mītošiem Latvijas pilsoņiem. Pēc tam Krievijas medijs “Sputnik” publicējis viedokli ar virsrakstu “”Saskaņa” Maskavā bar Ulmani un ir nostalģiska pēc Krievijas impērijas”.

Galvaspilsētā vēlētāji varēs balsot arī par “Saskaņas” frakcijas priekšsēdētāju 12.Saeimā Jāni Urbanoviču. 2017.gadā, žurnāls “Ir” publicēja tā saucamo “Rīdzenes sarunu” (oligarhu lieta – red.) ierakstus, kuros viens no dalībniekiem bija arī J. Urbanovičs. Viņš vēlāk apšaubīja sarunu patiesumu, pieņemot, ka tās varētu būt safabricētas, bet tajā pašā laikā, atvainojās par rupjībām, kuras izmantojis “Rīdzenes sarunu” laikā. 2011.gadā J.Urbanovičs kopā ar žurnālistu Juri Paideru un Krievijas toreizējā prezidenta Dmitrija Medvedeva padomnieku Igoru Jurgenu izdeva vēstures grāmatu “Nākotnes melnraksts”, kurā stāsta par notikumiem Latvijā 1934. līdz 1941.gadā un kurā noliegts Latvijas okupācijas fakts.

Rīgas piemērs rāda - “Saskaņa” var!

Kā redzat Gulbenes un novada nākotni?

Atbild partijas “Saskaņa” Vidzemes deputātu kandidātu saraksta loceklis Normunds Aizpurs:

- Tie, kuri atjaunotajā Latvijas brīvvalstī ilgi ir bijuši pie vadības stūres, ir sevi izsmēluši. “Saskaņai” bijusi atvēlēta tikai opozīcijas loma. Taču tas, ko partija un tās politiķi var paveikt, ir labi redzams Rīgā, kur “Saskaņa” ar Nilu Ušakovu priekšgalā vada pilsētas pašvaldību. Jā, arī Rīgā vēl ir daudz nepaveiktā. Trūkst vietu bērnudārzos, bet tās ir sekas tam, kas nepareizi noticis laikā, kad “Saskaņa” vēl nevadīja domi. Runa ir par to, ka Rīgā savulaik pieļāva bērnudārzu nodošanu privatizācijai. Jāceļ jauni bērnudārzi! Taču kopumā Rīgā tagad ir paveikts daudz laba, ja pieminam kaut vai ielas, pagalmus. Tiem, kuri šaubās par to, cik likumīgi strādā Rīgas dome, gribu oponēt: šodien nekas netraucē noņemt pašvaldības vadītāju no amata dažu minūšu laikā - to var izdarīt kompetentas iestādes, taču tas nav noticis.

Vēlētājiem vajadzētu aizdomāties par to, kāpēc varas partijas vai no tām uz jaunveidotajām partijām pārmukušie politiķi priekšvēlēšanu laikā uzvedas tā, it kā visu laiku Saeimā būtu atradušies opozīcijā. Kas viņiem traucēja labi strādāt līdz šim? Ja nav spējuši tikt galā, pienācis laiks spēkus pielikt opozīcijai. Un tā ir “Saskaņa”.

To pašu gribu teikt ne tikai par valsti, bet arī par Gulbenes novadu. Ja sabiedrība pieviļas vienos vietējos politiķos, vietā jānāk citiem. Pašvaldības vēlēšanas nav aiz kalniem. Vai ir normāli, ka Gulbenes novada domē apvērsums noticis vienas partijas – ZZS – iekšienē, tik pazemojošā veidā nomainot līderi? Kas no tā kļuvis labāks? Tas ir pilnīgi pret loģiku!

Jāsāk ar novada sakārtošanu augšā, pašvaldības vadībā. Un tad varēs sakārtot arī novadu kopumā. Gulbenē nav normāli tas, ka novada domē nekad nav bijis skaidri atpazīstamas opozīcijas. Bijušas tikai slepenas intrigas.

Esmu pret nepārdomātu naudas šķērdēšanu, kāda šobrīd notiek novadā, realizējot vai plānojot realizēt miljoniem eiro vērtus projektus. Tas nozīmē, ka tiks atkārtotas tās pašas kļūdas, kādas tika pieļautas pirms administratīvi teritoriālās reformas, kad nepārdomāti naudu ieguldīja objektos, kuri stāv tukši. Un tajā pašā laikā ir tik daudz ikdienišķu jautājumu, kas vispirms skar bērnus, skolēnus un kas nav sakārtoti. To mēs neredzam? Redzam tikai lielos projektus?

“Saskaņu” uzskata par krievu partiju

Andrejs Vācietis, seniors Gulbenē:

- Latvija ir divkopienu valsts, kuras pazīmes: valstī darbojas tīri etniskas vai reliģiskas partijas, ir viena valsts valoda, taču realitātē ir sabiedrības daļa, kura runā tikai krieviski, jo ekonomikā vērojami etniskie grupējumi. Tas ir diezgan absurdi, jo daudzi krieviski runājošie cilvēki līdzās latviešiem ir cīnījušies par Latvijas neatkarību, viņi tāpat šodien strādā un maksā nodokļus, tomēr varas jautājumos paliek otrajā plānā. Kaut tagad jau daudzi cittautieši vienlīdz labi spēj sazināties dzimtajā, latviešu un angļu valodā. Krievvalodīgo noliegums rada nevajadzīgu spriedzi vienā sabiedrības daļā. Es personīgi nekad nepievienošos tiem, kuri saka - “Saskaņa” ir gatava pārdot Latviju Krievijai. Muļķības. “Saskaņa” ir liela partija, ar kuru jārēķinās. Taču diemžēl Nacionālā apvienība, ZZS, “Jaunā Vienotība”, “Progresīvie” ir partijas, kuras cenšas pakāpties reitingā, noliedzot sadarbības iespēju ar “Saskaņu”.

Līdz šim arī 12.Saeimā ir bijuši ievēlēti “Saskaņas” deputāti, iegūstot 24 vietas no 100.  Tas ir vairāk nekā jebkurai citai partijai. Bet ko tas deva? “Saskaņa” visu laiku bija opozīcijā, un tās priekšlikumi tika ignorēti. Savā ziņā man krita uz nerviem tas, ka viņi necīnījās aktīvāk, ieņēma nogaidošu pozīciju. Kāda jēga 24 cilvēkiem Saeimā atsēdēt 4 gadus, ja viņiem nav iespējas realizēt savus nospraustos politiskos mērķus?! Saņēma algas ne par ko. Un tā ne jau pirmo sasaukumu. Sēž Saeimā, neko nepanākot. Bet maksājam par to mēs, vēlētāji. Iespējams, starp “saskaņiešiem” ir Vladimira Putina kursa atbalstītāj. Tie ir jāignorē. Bet ne jau visi “Saskaņā” ir tādi! Daudzi cittautieši, kuri ir Saeimā, ir lojāli Latvijai un latviešiem. Pret viņiem arī jāizturas kā līdzīgam ar līdzīgu.

Materiāls ir sagatavots ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas