Saslimušajiem ar COVID-19 Gulbenes novadā slimība noris vieglā formā 6

Gulbenes novadā saistībā ar 8 reģistrētajiem COVID-19 slimniekiem tiek izdalīti divi atsevišķi gadījumi. Par to informē Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pārstāve Ilze Arāja. Sestdien Latvijā tika reģistrēti 13 jauni saslimšanas ar COVID-19 gadījumi. Viens gadījums saistīts ar ģimenes kontaktiem. Ģimenē saslimuši vairāki cilvēki, iespējamais iemesls - ceļošana. “Ar šo ģimenes gadījumu mēs strādājam jau nedēļu. Veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, tika noteiktas kontaktpersonas, organizēta papildus testu veikšana kontaktpersonām, un tika noteikti papildus pozitīvi gadījumi,” apliecina I.Arāja. Viņa arī norāda, ka ceļojums bijis uz valsti, no kuras atgriežoties nav jāievēro pašizolācija. SPKC mājaslapā var lasīt, ka, vērtējot 14 dienu kumulatīvo COVID-19 gadījumu skaitu uz 100 000 iedzīvotāju, Latvijā jāievēro 14 dienu pašizolācija, atgriežoties vai tranzītā izbraucot caur Šveici, Austriju, Čehiju, Beļģiju, Horvātiju, Spāniju, Portugāli, Zviedriju, Andoru, Bulgāriju, Rumāniju, Luksemburgu.

Bet, neraugoties uz nosauktajām valstīm, I.Arāja uzsver, ka saslimstība ar COVID-19 pasaulē pieaug. “Mēs redzam, ka pēdējās nedēļās tieši Eiropā saslimstība ir pieaugusi. Redzam, ka pēdējās dienās tādās lielvalstīs kā Francija, Vācija un kopumā 23 Eiropas valstīs ir saslimstības pieaugums. Situācija nav stabila. Jāsaka, ka līdz šim arī nebija novēroti šādi pieaugumi tik lielos apjomos,” stāsta I.Arāja.

Otrajā gadījumā ir viens saslimušais, kuram COVID-19 tests bija pozitīvs. “Šajā gadījumā epidemioloģiskā izmeklēšana ir uzsākta un turpinās. Risks, raugoties uz sabiedrību, nav augsts. Tiek noteiktas kontaktpersonas un cilvēki brīdināti. Ir vairākas versijas, kur cilvēks varējis inficēties, bet, tā kā izmeklēšana vēl notiek, vienu versiju tagad izcelt nevar,” saka I.Arāja.

Viņa arī norāda, ka visi saslimušie ir ģimenes ārstu uzraudzībā stingrā izolācijā ārstējas mājās. Attiecīgi ar katru noteikto kontaktpersonu ir sazinājies epidemiologs, un arī šīs kontaktpersonas ir mājās izolācijā un ģimenes ārsta uzraudzībā. “80 procentos gadījumu Latvijā saslimstība ar COVID-19 noris vieglā formā. Arī Gulbenes novadā saslimušajiem slimība noris vieglā formā,” saka I.Arāja.

Viņa uzsver, ka joprojām jāievēro piesardzība. “Ja saslimušais paies garām pa ielu, tas nevar būt kā iemesls, ka visa iela, kur viņš ir gājis, saslims. Jāskatās no rakursa, kā var inficēties ar šo slimību. Proti, ir jābūt kontaktam – tuvāk par diviem metriem un ilgāk par 15 minūtēm, tad jau sākas riski. Jāturpina ievērot pamatlietas – roku mazgāšana, virsmu dezinfekcija, sabiedriskās vietās – 2 metru distancēšanās, papildus rīks ir lietotnes “Apturi COVID” instalēšana,” stāsta I.Arāja.

SPKC apkopotā informācija vēsta, ka svētdien Latvijā veikts 801 COVID-19 tests, bet jauni saslimšanas gadījumi nav reģistrēti. Latvijā kopā veikts 191 871 izmeklējums, saslimušas 1219 personas un 1045 izveseļojušās, 31 mirusi.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Diāna

Kāda ir tā vieglā forma? Pakomentējiet, lūdzu! Pastāstiet par simptomiem, lūdzu!

pirms 11 mēnešiem, 2020.07.28 13:50

Jānis

Tad saslimuši vai inficēti un ja saslimuši tad kāda ārstēšanās noteikta neskaitot pašizolāciju? Vai apturi covid palīdz izvairīties no inficēšanās?

pirms 11 mēnešiem, 2020.07.28 15:48

???

Vai viegla forma var. ūt bez temperatūras, ja, kā iepriekš citur ir lasīts un saprotu, slimais staigā pa pilsētu, tā inficēdams citus? Vai staigā apkārt ar temperatūru un zina, ka nav vesels, bet nezina, ar ko tieši? Kā tas īsti notiek?

pirms 11 mēnešiem, 2020.07.28 19:14

???

Vai viegla forma var būt bez temperatūras, ja, kā iepriekš citur ir lasīts un saprotu, slimais var staigāt pa pilsētu, tā inficēdams citus? Vai staigā apkārt ar temperatūru un zina, ka nav vesels, bet nezina, ar ko tieši? Kā tas īsti notiek?

pirms 11 mēnešiem, 2020.07.28 19:16

iedzīvotāja

Jā, man sen jau ir radies jautājums - saslimušo, ir 8 cilvēki, visiem var izsekot kur bija, ar ko kontaktējušies...tātad - visiem tiem pašizolācija, bet kāpēc pārējiem - ja novadā pēc pēdējām publicētajām ziņām ir apmēram 19000 iedzīvotāju, ir jāapstādina visa darbība 18992 cilvēkiem....????? KĀPĒC ???
Tieši tāpat par skolām...gripas epidēmijas laikā saslimst, pārējie, nesaslimušie turpina darbu. Mēra laikā, pasarg Dievs, dzīve neapstājās...tie kuri , daži , izdzīvoja, apglabāja savējos. Saprotu , salīdzinājums ar mēri ir smags, bet...sanāk, ka corons19 ir kaut kas vēl traģiskāks par mēri ? Tad, varbūt, ja tā tiešām ir pasakiet gudrie prāti atklāti !!! Jo pretējā gadījumā 8 no 19000 saslimuši un dzīve apstājas.
Vai tas ir normāli???

pirms 11 mēnešiem, 2020.07.28 22:44

Vietējās ziņas