Satiksmes negadījumu ir mazāk

Kārlis Kārkliņš: „Pārkāpēju skaits joprojām ir liels, taču negadījumu un cietušo ir mazāk."
Tāpat kā katru gadu, iestājoties siltākam laikam, daudz intensīvāka kļūst arī satiksme gan pilsētu ielās, gan arī uz valsts autoceļiem. Arī ceļu policijai darba kļūst vairāk. Arī šajās garajās brīvdienās ceļu policija strādās pastiprināti, kontrolējot situāciju uz ceļiem.

Analizējot situāciju uz ceļiem šāgada trijos mēnešos, Gulbenes rajona policijas pārvaldes Kārtības policijas biroja 3.nodaļas priekšnieks Kārlis Kārkliņš vērtē, ka tā pamazām uzlabojas.

„Pārkāpēju nav stipri mazāk, taču lēnām nes augļus mūsu preventīvais darbs. Pamazām sāk parādīties rezultāti, piemēram, negadījumu skaita ziņā. Manuprāt, viens no galvenajiem negadījumu cēloņiem ir ātruma pārkāpšana. Tai tiek veltīts intensīvs darbs. Nepārtraukti tiek veikti arī reidi, pārbaudot, vai autovadītāji nav lietojuši alkoholu. Darba mums nav kļuvis mazāk, jo šeit pārkāpēju skaits joprojām ir pietiekami liels, taču negadījumu, cietušo un bojāgājušo līkne sāk iet lejup," spriež K.Kārkliņš.

„Iespējams, arī uz krīzes fona katrs sāk vairāk piedomāt, ko viņš dara. Bezrūpība ir beigusies - cilvēki ir palikuši nopietnāki un apdomīgāki."


Pievērsīsies arī velo un motobraucējiem
Vasarā uz ielām un ceļiem parādās arī ļoti daudz velosipēdistu un motobraucēju.

K.Kārkliņš atgādina, ka arī viņiem tāpat kā citiem satiksmes dalībniekiem ir jāievēro noteikumi.

„Ja inspektori patrulējot fiksēs pārkāpumus, velosipēdisti un motobraucēji saņems mutvārdu aizrādījumus vai arī viņiem tiks sastādīti protokoli. Domāju, ka šogad daudz vairāk pievērsīsim uzmanību šiem satiksmes dalībniekiem un tam, vai viņi nebrauc dzērumā," stāsta ceļu policijas priekšnieks.

Protams, tiks pievērsta arī uzmanība tam, vai motobraucēji nepārkāpj ātruma ierobežojumus.

„Ir jādomā, kā ar tehniskiem līdzekļiem mēs varam fiksēt šos pārkāpumus un iegūt pierādījumus cīņā ar tiem. Ir, protams, arī metodes, kā, vairākām ekipāžām sadarbojoties, mēs varam fiksēt šādus pārkāpējus un arī aizturēt tos bez lieliem incidentiem, jo dzīšanās pakaļ šiem pārgalvjiem milzīgā ātrumā pa pilsētu var radīt daudz smagākas sekas," secina K.Kārkliņš.

Viņš piebilst, ka, iespējams, jau šīs vasaras otrajā pusē arī mūsu rajonā gan uz lielākajiem maģistrālajiem ceļiem, gan arī intensīvākas satiksmes vietās pilsētā varētu tikt uzstādīti fotoradari.

„Var jau tos apsaukāt par naudas mašīnām, taču kas cilvēkiem liek pārsniegt atļauto ātrumu? Turklāt ļoti pozitīvi ir tas, ka fotoradaram ir pilnīgi vienalga, kas ir pārkāpējs," saka K.Kārkliņš.


Lūdz ievērot ierobežojumus
Visu vasaru līdz pat pirmajiem sniegiem pilsētā tiks remontētas ielas.

„Jau šobrīd ir noteikti satiksmes ierobežojumi, un pēc kāda laika tie būs vēl intensīvāki. Kā atgādinājums un arī lūgums visiem pilsētas un rajona iedzīvotājiem - nebrauciet tur, kur ir noteikti šie ierobežojumi. Pilsēta nav pārāk liela, var arī nedaudz pastaigāt kājām, tieši tādēļ jau darbi arī tiek veikti pa posmiem. Ja ierobežojumi netiks ievēroti, mēs būsim spiesti pielietot sankcijas," saka ceļu policijas priekšnieks.

Uzziņai
* Kopumā šīgada pirmajā ceturksnī par dažādiem pārkāpumiem ir sodīti 555 vadītāji, pērn šajā pašā laikā - 566.


* Šogad notikuši 25 negadījumi, pērn - 39.


* Negadījumos šogad cietuši 9, pērn - 8; bojāgājušo šogad nav, pērn bija 1.


* Reibumā šogad aizturēti 29 autovadītāji, pērn - 30.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas