Saules upuri arī Gulbenes novadā

Sestdien Vidzemes reģionā “ātrie” saņēma rekordlielu izsaukumu saistībā ar pārkaršanu. Ja vidēji ir 3-4 izsaukumi, tad sestdien bija 11. Saules karstuma upuri bija arī Gulbenes novadā.
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Sniedze Bračka “Dzirkstelei” stāsta, ka sestdien, 8.jūnijā, mediķu palīdzība bija nepieciešama kādam 32 gadus vecam vīrietim Jaungulbenes pagastā, kurš karstajā laikā pļāvis zāli. Cietušais atteicies doties uz slimnīcu. Mediķi viņam palīdzību snieguši uz vietas. Savukārt 6.jūnijā saulē pārkarsusi kāda 58 gadus veca sieviete Rankas pagastā, kura pirms tam divas dienas strādājusi uz lauka. Mediķi viņu nogādājuši Vidzemes slimnīcā. “Karstajā laikā jebkurā vecumā jābūt piesardzīgiem! Sargāsim paši sevi un mudināsim to darīt arī apkārtējos, ja paši nesaprot,” aicina S.Bračka.
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķi aicina iedzīvotājus pēc iespējas mazāk uzturēties saulē dienas viskarstākajā periodā - no pulksten 11.00 līdz 15.00, izvēlēties atbilstošu apģērbu, uzņemt pietiekamā daudzumā šķidrumu un saudzēt veselību.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas