Savas audzētās saulespuķes uz skolu atnes 45 bērni 1

Šodien Gulbenes 2.vidusskolas skolēni tradicionāli samērījās ar saulespuķēm. Tās bērni bija atnesuši uz skolu no saviem dārziem, lai noskaidrotu, kuram ir pati garākā, zeltainākā puķe ar dižāko ziedu. Vienu dienu krāšņās saulespuķes rotāja pagalmu, bet nākamnedēļ tās kršāņos skolas telpas.

Šā projekta vadītāja, skolotāja Dita Grigore "Dzirkstelei" pastāstīja, ka tradicionālajā saulespuķu audzēšanā šoreiz iesaistījies četrreiz vairāk skolēnu nekā citus gadus. Savas dārzā audzētās saulespuķes uz skolu bija atnesuši pavisam 45 skolēni.  

"Būtiski, ka mēs darām kopā! Bērni šīs krāšņās saulespuķes audzējuši kopā ar vecākiem, vecvecākiem. Šim vasaras darbiņam sākām gatavoties jau pavasarī. Sākumskolas skolēniem sniedzām skolā ieteikumus, kā audzēt puķi, un dāvinājām sēklas," klāsta D.Grigore.

 

Viņa bilst, ka kopīgiem darbiem - puķu audzēšanu savos dārzos un pie skolas, ar rudens lapu grābšanu, ar makulatūras vākšanu - var gūt optimismu un pozitīvu novērtējumu.

 

Šogad pašu garāko saulespuķi - 3,60 metrus augstumā - izdevies izaudzēt Jānim Pilskalnam, kā arī 3,50 metrus garu - Jolantai Bebrei un Samantai Krasnajai. Vislielākais zieda diametrs - 35 centimetri - bija Annijai Sintijai Tomai, 26 centimetri - Artim Lūsim. Visvairāk ziedu - 18 - uz viena kāta ir Lindas Līberes saulespuķei.

 

Linda "Dzirkstelei" pastāstīja, ka savu puķi audzējusi kopā ar omu Austru. Bijis interesanti vērot, kā aug saulespuķe un rūpēties par to. Linda mācās 2.klasē un šajā projektā piedalās pirmo reizi.

 

Savukārt Aleksejs Milotkovs atnesis uz skolu saulespuķi, kas tikai kopš 1.jūlija aug podā.

 

"Arī tik īsā laikā var izaudzēt 130 centimetrus garu puķi," stāsta D.Grigore.

 

 Vairāk foto šeit.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Leila

es veletos zinat ka audzet saules pukes?Mana meita uzdavinaja puku poda pati sejusi saules pukes.gribetu zinat ka butu pareizak vinas izstadit lauka un ka pareizi audzet un vik biezi laistit?.ir jau stadini.

pirms 10 gadiem, 2011.05.06 18:29

Vietējās ziņas