Sēdes par ārkārtas situācijām – atklātas

Civilās aizsardzības komisijas nolikums, kuru plānots apstiprināt 24.februāra domes sēdē, paredz, ka komisijas sēdes turpmāk būs atklātas. Arī līdz šim "Dzirkstelei" nekad netika liegta iespēja piedalīties šajās sēdēs, dzirdēt un atspoguļot tur spriesto. Atklātības princips paredz, ka arī citi interesanti var piedalīties sēdēs kā klausītāji.

Gulbenes novada domes priekšsēdētāja Sandra Daudziņa "Dzirkstelei" saka, ka civilās aizsardzības komisijas darba organizāciju lielā mērā nosaka Civilās aizsardzības likums. "Likums nosaka, ka komisiju vada novada domes priekšsēdētājs un ka komisijas sastāvā ir noteiktas amatpersonas. Nav iespējama likuma interpretācija," saka S.Daudziņa.  

Saskaņā ar nolikuma projektu liela loma iedalīta komisijas sadarbībai ar masu saziņas līdzekļiem, tostarp "Dzirksteli". Paredzēts nepieciešamības gadījumā organizēt preses konferences, lai informētu sabiedrību par katastrofu draudiem, notikušām katastrofām un veiktajiem pasākumiem to seku likvidēšanā.

 

Civilās aizsardzības komisija Gulbenes novada domē izveidota 11 cilvēku sastāvā. Komisiju vada S.Daudziņa, viņas vietnieks ir Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Gulbenes daļas komandieris Vijārs Griķis.

 

S.Daudziņa informē, ka pirmdien komisijas locekļi bija sapulcējušies, lai pārrunātu rīcības plānu plūdu gadījumā.

 

"Tā bija informatīva sapulce. Ja būs plūdi, attiecīgi rīkosimies." Domes priekšsēdētāja piebilst, ka pērn sakarā ar plūdiem civilās aizsardzības komisijas sēdes tikušas sasauktas vairākkārt.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas