Sēklas gaida sējējus

Arvien lielāka rosība valda tajos tirdzniecības uzņēmumos, kur izvietoti stendi ar krāšņajām sēklu paciņām. Tas liecina, ka stādu audzēšanas brīdis ir klāt. „Dzirkstele” pārliecinājās, ka tie, kas dažādus dārzeņus un puķes audzē nelielās platībās, no plašā sēklu klāsta rūpīgi izvēlas lielākoties jau pārbaudītas vērtības, kā arī izmēģināšanai nolūko kāda mazāk pazīstama auga sēklu paciņu.

Tie saimnieki, kuru bizness ir stādu audzēšana plašās siltumnīcās, šinīs dienās steidz iegādāties pasūtītās sēklas un paletes ar jaunstādiem no sēklu lielaudzētājiem Polijā un Holandē. Jaunstādi ir apsakņoti spraudeņi, no kuriem tiek audzēta lielākā daļa puķu, kas tiek audzētas podos, kā arī dažādas vasaras puķes. Jaunstādus uz savām siltumnīcām jau atvedusi arī pieredzējusī stādu audzētāja Ārija Divre.

„Pagājušajā gadā rosību siltumnīcās uzsāku mazliet par agru, tāpēc šogad tik ļoti nesteidzos. Protams, daudz kas jau ir arī padarīts, piemēram, atraitnītes, begonijas un ledenītes jau ir palielas. Šonedēļ iesēju arī dažādus garšaugus un vasaras puķes, kas ilgāk dīgst. Viss notiek, jo pavasaris ir klāt. Neko nebijušu gan negrasos audzēt, jo pamatā viss jau ir audzēts. Vienmēr pārbaudītas puķu šķirnes ir labākas par tām, kas vēl nav iepazītas un izmēģinātas mūsu klimatiskajos apstākļos. Arī cilvēki ir ielāgojuši, ko pie manis var iegādāties,” saka Ā.Divre.


Arī Guntars Sebris no Daukstu pagasta savā saimniecībā šinīs dienās izvērsis sēšanas kampaņu.

„Tagad var sēt gandrīz pilnīgi visu, izņemot gurķus. Var sēt agros tomātus, papriku, agros kāpostus, jo vidējiem vēl ir par agru. Noteikti jāsēj puravi, pētersīļi. Tie, kas vēlas siltumnīcā izpiķēt dilles, redīsus un salātus, arī tos jau var sēt kastītēs,” Guntars dod padomu.


Viņš brīdina, ka pa īstam silts laiks gan jāgaida tikai aprīļa beigās līdz ar Lieldienām. Ja ļoti gribas rosīties arī augļu dārzā, tad G.Sebris iesaka izkopt augļu koku vainagus, var veikt arī pirmo miglošanu ar „Bordo” šķīdumu. Ja tas vēl nav izdarīts, tad augļu kokus var arī kaļķot.


Gulbenietis Aleksandrs Mašņeks, kurš jau daudzus gadus audzē dažādas tomātu šķirnes, stāsta, ka īstās sējas dienas viņš cenšoties vienmēr ievērot.

„Sēšu jau pārbaudītas tomātu šķirnes, kā arī izmēģināšu kādu no jaunajām. Pircēji iecienījuši pēdējā laikā zemās šķirnes. Es uzskatu, ka vecās šķirnes tomēr ir daudz labākas par jaunajām,” stāsta A.Mašņeks. 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas