Seko līdzi projekta izmaksām 12

Gulbenes novada domes deputāts Intars Liepiņš izpētījis Lejasciema ūdenssaimniecības attīstības projekta tāmes un ir neizpratnē, kāpēc izmaksas jāsadārdzina par 20 000 latu, paredzot būvējamajā ūdensvada trasē ieguldīt smilti.

"Lejasciems vienmēr uzskatīts, ka tur ir smilšaina augsne," uzsver I.Liepiņš.

 

Par šo tēmu deputāti diskutēja 20.jūnijā tautsaimniecības komitejas sēdē.

 

Novada domes priekšsēdētājas vietnieks Dainis Švika skaidroja, ka tāda ir būvniecības obligātā prasība - ieklāt smilti trasē. Deputāts Guntis Blūms oponēja, kāpēc smilts netika iestrādāta jaunveidotajā kanalizācijas trasē, kas savieno Stāķus ar Gulbeni. Kā zināms, daudzviet trase tika veidota, izmantojot tā saucamo zemes caurdures metodi.

 

Deputāti vienojās, ka vēl rūpīgi jāseko līdzi visām projekta izmaksām tā uzraudzības laikā un jāsamazina izmaksas visur, kur vien tas ir iespējams.

Gulbenes novada domes interneta mājas lapā lasāms, ka Lejasciema ūdenssaimniecības attīstības projekta gaitā plānots izveidot jaunu urbumu ūdens iegūšanai, uzstādīt atdzelzošanas iekārtas, rekonstruēt ūdenstorni, izbūvēt jaunas bioloģiskās notekūdeņu attīrīšanas iekārtas, veikt ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu rekonstrukciju.

 

Projekta attiecināmās izmaksas ir 350 922,76 lati, no kuriem Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums ir 85 procenti.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

nu gan

ar ko ta šis nabadziņš tā apdalīts ??? Ka netika domē par galveno un nespēja realizēt ko bija iecerējis oranžajā laikmetā ???? Tad jau tiešām jājūtas apdalītam.....!!!!!

pirms 8 gadiem, 2012.06.29 15:47

Lintra no Lejasciema

lieciet šviku mierā, viņš jau tā ir likteņa apdalītais

pirms 8 gadiem, 2012.06.28 16:48

uzraugs

Vai Intars Liepiņš kā Iepirkumu komisijas priekšsēdētājs drīkst atklāti un publiski izpaust darbu paredzamās izmaksas, ja Lejasciema ūdenssaimniecības būvdarbu iepirkuma iesnieguma termiņš ir 16.jūlijs? Pretendentiem jābūt priecīgiem - ir dots mājiens kur pieteikumā jāsamazina izmaksas, lai varētu cerēt uz uzvaru konkursā. Bet varbūt I.Liepiņš to dara apzināti, vēloties kādam palīdzēt?

pirms 8 gadiem, 2012.06.28 14:07

re: to re

nu beidz, salturīgo filtrējošas smilts slāni būvniecībā tieši tāpēc arī būvē, lai tas pasargātu no izcilāšanas jaunizbūvētās komunikācijas.. ja iegulda tādu naudu saimieciskās infrastruktūras sakārtošanā, tad darbs ir jāizdara kvalitatīvi un pēc Latvijas Būvniecības Normatīviem, kas Latvijā regulē visu būvniecības procesu.
un ja smilts ir paredzēta projektā tad tā ir jāizbūvē.
Jums Lejasciemā ko gribās, lai ir tā pat kā Gulbenē Strūklakai? kā ziema tā problēmas? tas viss rodas tikai un vienīgi no paradzētā materiāla ekonomēšanas, nevietā..

pirms 8 gadiem, 2012.06.28 13:31

to re

Kapec uzreiz jus ta... nesaprot, neko nedara... Jus pasi zinat cik maksa smilts krava? No kurienes to atved? Cik tur ta smilts daudzums vajadzigs? Es piemeram nezinu. Smilts tur ber laikam tapec, lai akas ziema nelien ara no zemes. Bet nu pec manien noverojumiem, laikam ber loti maz, jo lien tie ara ka senes meza. Tapec ari rodas jautajums, kam tur tads smilts daudzum vajadzigs ja jegas nav?

pirms 8 gadiem, 2012.06.28 11:09

re:

....Nevis strādā, bet vārsta muti, liels speciālists visās jomās, bet beigās čiks vien ir... tukšs salmu kūlējs...par to iedzīvotāji Gulbenē jau ir pārliecinājušies...

+100 arī no manas puses.. tukša runa vien ir, ne viņš ko saprot no būvniecības, ne kā.. tik vien kā gudri parunāt māk, nav ar ko brīvo laiku aizpildīt, tad nu arī virina muti un gudro visādas figņas..

pirms 8 gadiem, 2012.06.28 08:57

"Vismaz viens deputāts strādā"
Nevis strādā, bet vārsta muti, liels speciālists visās jomās, bet beigās čiks vien ir... tukšs salmu kūlējs...par to iedzīvotāji Gulbenē jau ir pārliecinājušies...

pirms 8 gadiem, 2012.06.28 08:09

Tas ir acīmredzams, ka kāds grib iebāzt to summu savā kabatā. Neesam jau akli.

pirms 8 gadiem, 2012.06.27 22:47

Baigā strādāšana. Protams, ka smiltis klāj, blietē un vēl visu ko dara. Nevajag izlikties par speciālistu visur. Tā vēl var palaist garām visu projektu.

pirms 8 gadiem, 2012.06.27 22:26

Švika jau bija ieplānojis tos 20 000 Ls iebāzt savā kabatā !!!

pirms 8 gadiem, 2012.06.27 18:17

Vietējās ziņas