Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Seniori iepazīstina ar starptautiskā projektā paveikto

Gulbenes novada pensionāru biedrība “Atspulgs 5” sadarbībā ar novada pašvaldību uz tikšanos aicināja Vidzemes pensionāru organizāciju, kā arī Latgales reģiona pensionāru federācijas pārstāvjus, lai dalītos pieredzē, īstenojot starptautisku projektu “Local and Internacional Active Seniors”, un diskutētu par iespējām iesaistīties sabiedriskās aktivitātēs.

“Lai labi justos un ilgāk dzīvotu, ir vajadzīgas pozitīvas emocijas. Tam nepietiek ar labu gribu, ir vajadzīgs arī finansiāls atbalsts. Jāatzīst, ka pensionāri nav aktīvi projektu rakstītāji, tāpēc ir labi, ka pašvaldība nodrošina atbalstu, lai sagatavotu projektus un saņemtu to īstenošanai finansējumu. Ja tas ir, esam gatavi darīt jebko. Tiesa, tas ir brīvprātīgais darbs,” stāsta biedrības “Atspulgs 5” valdes priekšsēdētāja Anna Vīgante, kas ir arī Vidzemes reģiona pensionāru apvienības koordinatore.

Īstenojot starptautisku projektu “Active Seniors”, Gulbenes pensionāri ir bijuši Lielbritānijā, Polijā, Francijā, Itālijā un Portugālē, valstīs, kas ir projekta sadarbības partneres. “Šajās un citās valstīs sadarbības un apmaiņas programmās gan strādājām, gan atpūtāmies, gūstot jaunu pieredzi, ar ko varam dalīties,” atzīst A.Vīgante.

Gulbenes novada pašvaldības speciāliste Anita Birzniece norāda, ka ir gandrīz neiespējami nodalīt katra paveikto, ja ir laba sadarbība. “Šajā projektā būtiska nozīme ir brīvprātīgajam darbam, kas bija liels izaicinājums senioriem. Esam sapratuši, ka brīvprātīgais darbs ir vajadzīgs, jo tas liecina par pašapziņu. Tā tiek stiprināta, iepazīstot citas valstis salīdzinājumā ar Latviju. Varam novērtēt, cik mēs esam bagāti,” secina A.Birzniece. Viņa uzsver, ka ir iecere arī savā novadā vairāk pievērsties brīvprātīgajam darbam. Piemēram, bērnudārzos ir vajadzīgi cilvēki, kas palīdz mazajiem apģērbties, kad dodas pastaigā, var viņiem palasīt pasakas... Kāpēc lai to nedarītu seniori? Droši vien atradīsies brīvprātīgie pensionāri, kuri būs laimīgi, sajūtot – viņi ir vajadzīgi.

Ierosmi aktivitāšu dažādošanai dod Ķeguma, Siguldas, Alūksnes un Madonas pensionāru biedrības priekšsēdētāju, kā arī Latgales reģiona pensionāru biedrības pieredzes stāsti.

Latvijas Pensionāru federācijas valde ir sagatavojusi jautājumus 13.Saeimas deputātu frakciju pārstāvjiem, uz kuriem gaidīs atbildes līdz 10.novembrim, lai tās apspriestu Latvijas pensionāru sapulcē 25.novembrī Rīgā, Nacionālajā sporta manēžā. Pensionāri vēlas zināt, kādas prioritātes tiks atbalstītas, veidojot 2019.gada un nākamo trīs gadu valsts budžetu. Pensionāru federācijas priekšsēdētāja vietniece Dzintra Žilde uzsver, ka ir izteikta senioru vēlme pie Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas izveidot apakškomisiju pensionāru jautājumu risināšanai, kā arī noslēgt memorandu, paredzot nodrošināt pensionāriem ienākumus vismaz nabadzības riska līmenī. Tāpat izteikta vēlme neaplikt ar nekustamā īpašuma nodokli vienīgo mājokli un zemi, kā arī citas prasības.

Šie un citi jautājumi ir ietverti Vidzemes pensionāru apvienību dalībnieki pieņemtajā rezolūcijā, kas tiek nosūtīta 13.Saeimas deputātiem. “Rezolūcijā atgādinām, ka paturam spēkā līdzšinējās prasības iepriekšējai Saeimai. Tās attiecas gan uz veselības aprūpi, gan nodokļiem, gan pensijām, gan sociālajiem jautājumiem, kas ir ļoti svarīgi ne tikai mums, bet arī nākamajiem pensionāriem,” uzsver A.Vīgante. 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas