Seniori no Anglijas darbojas Gulbenē

Līdz 9.jūlijam Gulbenes parkos un dārzos kopā ar Gulbenes novada senioriem darbosies seši brīvprātīgie seniori no Kornvolas apgabala Anglijā.

Sadarbība notiek Eiropas Savienības finansētajā programmā "Mūžizglītība" GRUNDTVIG apakšprogrammā "Senioru brīvprātīgais darbs". Programmā sadarbojas Gulbenes novada dome un Lielbritānija.  

Pirmsjāņu nedēļā jau ir noticis abpusējs iepazīšanās vakars, kur angļu senioriem tika dota iespēja daudz ko uzzināt par latviešu kultūru. Seniori šonedēļ cītīgi rosījās arī Bērzu un Brīvības ielas krustojumā, kur atrodas tā sauktais Makša laukums. Tur tika sakopta lielā puķu dobe. Savukārt Staru kultūras namā seniorus uzņēma pagasta kultūras dzīves vadītāja Astrīda Vilciņa. Viesiem bija iespējams nobaudīt alu un mieloties ar sieru, apgūt jāņuvainagu pīšanas iemaņas un darināt aproces no jāņuzālēm. Vakar viesi strādāja Gulbenes pilsētas jaunajos kapos, kā arī stādīja kadiķis Spārītes parka saliņā.

 

"Šodien dosimies pastaigā pa Spārītes parku, kur apskatīsim latviešu rakstu zīme. Viesi izteica vēlēšanos iepazīt arī pilsētnieku mazdārziņu kultūru, tāpēc dosimies nelielā ceļojumā pa mazdārziņiem atvēlēto teritoriju," stāsta Gulbenes novada senioru biedrības "Atspulgs 5" valdes priekšsēdētāja Anna Vīgante.

 

Kopīgi darbojoties šajā projektā, abpusēji notiek savstarpēja dalīšanās pieredzē. Jau šā gada oktobrī seši seniori no Gulbenes novada, kuri darbojas šajā projektā, dosies uz Kornvolu, lai tur iepazītu angļu parkus un dārzus.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas