Senioriem ir liela interese par peldbaseina apmeklējumu 5

“Kur var pieteikties Balvu peldbaseina apmeklējumam?” telefona zvani ar šādiem jautājumiem “Dzirksteles” redakcijā atskanēja tūlīt pēc raksta laikrakstā, ka Gulbenes novada pašvaldība ir sarūpējusi tādu iespēju novada senioriem un invalīdiem.

“Dzirkstele” ir noskaidrojusi, ka šo aktivitāšu kontaktpersona ir brīvprātīgā gulbeniete, pensionāru kustības aktīviste Astrīda Saveļjeva. Visi tie seniori (54 gadi un vairāk), cilvēki ar invaliditāti, kuri gribētu izmantot iespēju par brīvu apmeklēt Balvu peldbaseinu, par šādu iespēju var zvanīt un jautāt A.Saveļjevai pa tālruni 28693326.

Gulbenes novada pašvaldības nodrošinātās nodarbības Balvu peldbaseinā notiks vienu reizi mēnesī – janvārī, februārī, martā un aprīlī. Faktiski ir runa tikai par četrām nodarbību dienām četru mēnešu laikā. “Pirmā peldbaseina apmeklēšanas reize būs 27.janvārī pulksten 10.00 un 18.00. Šai reizei cilvēku grupas jau ir pilnībā nokomplektētas. Sekojam līdzi, lai šo iespēju varētu izmantot lauku cilvēki. Jau pieteikušies interesenti no Jaungulbenes, Daukstēm, Stradiem. Viņi vairāk izmanto iespēju braukt uz peldbaseinu no rīta. Gulbeniešiem piemērotāks ir vakars. Peldēšanas nodarbībām aktīvi piesakās arī novada invalīdi. Visas reizes peldētāju grupām līdzi dosies trenere Līga Rinka,” “Dzirkstelei” stāsta A.Saveļjeva.

Pašvaldība 27.janvārī, 24.februārī, 31.martā un 28.aprīlī nodrošinās cilvēku nokļūšanu no Gulbenes līdz peldbaseinam un pēc tam ar autobusu atvedīs atpakaļ. Būs rīta grupa un vakara grupa. Katrā grupā – pa 20 cilvēkiem. Komplektējot grupas, tiks sekots līdzi, lai grupas būtu piepildītas un lai to sastāvs mainītos. Ideālā variantā katrreiz ar pašvaldības gādību uz peldbaseinu varētu doties citi cilvēki, kuri līdz tam šo piedāvāto iespēju vēl nebūs izmantojuši. A.Saveļjeva stāsta, ka cilvēki jau sākuši pieteikties peldbaseina apmeklēšanai februārī. Ir arī tādi, kas rezervē vietu grupā turpmākajos mēnešos, jo baidās no aukstā laika, baidās apsaldēties. A.Saveļjeva uzsver, ka vēlētos visus gribētājus kaut reizi vai divas aizvest uz Balvu peldbaseinu. Lai tas notiktu, ir tikai jāpiezvana un jāpiesakās. A.Saveļjeva uzsver, ka šo lielisko iespēju novada senioriem un invalīdiem ir sarūpējusi vietējā pašvaldība, kuras projekts finansiāli atbalstīts Eiropas Sociālajā fondā.

Balvu peldbaseinu apsaimnieko turienes sporta skola. Tas ir Balvu novada pašvaldības īpašums. Baseina izmēri – 25x10 metri, 4 celiņi. Ir pieejams arī hidromasāžas baseins pieaugušajiem, sauna, sāls istaba.

Jau rakstījām, ka Gulbenes novada senioriem un invalīdiem Balvu peldbaseinā tiks rīkotas peldēšanas nodarbības. Peldētājiem pašiem nebūs jāmaksā nekas. Publiskā iepirkuma informācija liecina, ka katram cilvēkam peldbaseina apmeklējuma reizē tiks nodrošināta stundu ilga peldēšanas nodarbība 1,858 eiro vērtībā bez pievienotās vērtības nodokļa. Tas ir pārsteidzoši maz, jo saskaņā ar Balvu peldbaseina cenrādi pieaugušajiem vienas stunda baseinā maksā no 4 līdz 4,50 eiro atkarībā no tā, vai apmeklējums notiek dienā vai vakarā. Pensionāriem, represētajiem un invalīdiem, uzrādot apliecību, piemēro 50 procentu atlaidi. 

Pievieno komentāru

Komentāri 5

olu ziepes

Varēs arī vienreiz mēnesī par brīvu nomazgāties.

pirms 4 gadiem, 2017.01.23 10:28

ahh

nu jā, jaunieši jau neko negrib, protams. Drīz Gulbeni varēs saukt par senioru pilsētu, jo jauniešu vairs vispār te nebūs..

pirms 4 gadiem, 2017.01.23 11:54

hallo

Ja pensijā var iet tikai no 65 gadiem, tad 54 gadīgos pielikt pie senioriem ir dīvaini! 54 gadīgajiem vēl 10 gadi jāstrādā, pa kuru laiku viņi var mērcēties baseinā?

pirms 4 gadiem, 2017.01.25 00:07

Vietējās ziņas