Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Septembrī indeksēs pensijas līdz 200 latiem 2

Saeima galīgajā lasījumā kā steidzamus pieņēma grozījumus likumā „Par valsts pensijām", kas paredz šā gada 1.septembrī ar indeksu 1,04 indeksēt pensijas, kas nepārsniedz 200 latus.

Grozījumi paredz pārskatīt vecuma pensijas, invaliditātes pensijas, izdienas pensijas, apgādnieka zaudējuma pensijas un apdrošināšanas atlīdzības, kuru apmērs nepārsniedz 200 latus. Vecuma pensiju apmērs septembra indeksācijas rezultātā pieaugs vidēji par 5,58 latiem, bet invaliditātes pensijas - par 3,79 latiem. Politiski represētajām personām valsts pensijas 1.septembrī tiks pārskatītas, piemērojot indeksu 1,04, neatkarīgi no to apmēra.  

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras Madonas reģionālās nodaļas Gulbenes klientu apkalpošanas centra vadošā inspektore Inese Zelča norāda, ka indeksējamo pensijas apmēru nosaka, neņemot vērā piemaksas pie vecuma vai invaliditātes pensijas apmēru, kā arī piemaksas līdz minimālajam apmēram, kas noteiktas saskaņā ar Eiropas Savienības regulu vai starpvalstu līgumiem, apmēru. Ja pensionāram ir piešķirta vecuma pensija 150 latu apmērā un piemaksa pie vecuma pensijas par darba stāžu līdz 1996.gadam ir 20 lati, kopā cilvēks līdz indeksācijai saņēma 170 latus. Indeksētās pensijas apmērs no 1.septembra būs 156 lati (150,00 x 1,04). Pēc indeksācijas pensionārs saņems 176 latus (156 lati + 20 lati).

 

Apgādnieka zaudējuma pensija, kas piešķirta vairākiem apgādājamajiem, tiks indeksēta, ņemot vērā kopējo apmēru visiem apgādājamajiem, kas nepārsniegs 200 latus. Ja apgādnieka zaudējuma pensijas kopējais apmērs vairākiem apgādājamajiem pārsniegs 200 latus, bet sakarā ar to, ka nepieciešama mācību iestādes izziņa, ar 1.septembri apgādnieka zaudējuma pensijas kopējais apmērs būs mazāks par 200 latiem, šī pensija netiks indeksēta trīs mēnešus. Pēc trīs mēnešu perioda, ja netiks iesniegta mācību iestādes izziņa, pensijas apmērs tiks pārrēķināts pārējiem apgādājamajiem un, ja kopējais apmērs nepārsniegs 200 latus, pensiju indeksēs ar indeksu 1,04.

 

Personām, kuras saņem vairākus pakalpojumus (gan vecuma pensiju, gan izdienas pensiju (tās starpību) vai apdrošināšanas atlīdzību (tās starpību)) un katra pakalpojuma piešķirtais apmērs nepārsniedz 200 latus, tiks indeksēts katra pakalpojuma apmērs (tas ir, gan vecuma pensija, gan izdienas pensija vai apdrošināšanas atlīdzība). Savukārt, ja tikai viens no piešķirtajiem pakalpojuma apmēriem nepārsniegs 200 latus, indeksēs tikai to pakalpojuma apmēru, kura apmērs nepārsniedz 200 latus.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Ka cenas tā indeksētu, el-bas tarifu un visu pārējo...

pirms 7 gadiem, 2013.07.12 17:01

ya

Nabaga glupie pensionāri, bet nu vismaz 5 lati mēnesī, arī nauda.

pirms 7 gadiem, 2013.07.12 14:36

Vietējās ziņas