Septembris gaidāms silts un samērā sauss

Septembris gaidāms silts un samērā sauss, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi.

Kopumā septembrī vidējā gaisa temperatūra gaidāma ap normu vai vienu grādu augstāka par to. Septembrī Vidzemē gaisa temperatūras norma ir 10,3 grādi pēc Celsija skalas, bet Baltijas jūras piekrastē no 12,5 grādiem līdz 13,1 grādam. Nokrišņu daudzums gaidāms ap normu, kas ir 60-80 milimetri, bet Kurzemes un Vidzemes augstieņu rietumu daļā līdz 90-95 milimetriem.  

Septembra pirmajā dekādē laika apstākļus Latvijā noteiks ciklona austrumu mala, tādēļ vietām gaidāms lietus. Pūtīs lēni līdz mēreni dienvidu, dienvidaustrumu vēji, kas atsevišķās dienās piekrastē būs brāzmaini. Gaisa temperatūra naktī būs no plus 10 līdz plus 15 grādiem, bet dienā no plus 19 līdz plus 24 grādiem. Tomēr dekādes vidū gan naktī, gan dienā laiks būs par diviem līdz trīs grādiem vēsāks.

Otrajā dekādē virs Latvijas pastiprināsies anticiklons, nokrišņi mitēsies un biežāk spīdēs saule.

 

Atsevišķos rajonos rīta pusē veidosies migla. Gaisa temperatūra naktī dekādes gaitā pazemināsies un būs no plus 3 līdz plus 8 grādiem, turklāt vietām uz augsnes būs salnas. Savukārt dienā gaiss iesils līdz plus 17, plus 22 grādiem.

 

Septembra pēdējā dekādē, zema spiediena ieplakām mijoties ar augsta spiediena atzariem, laika apstākļi būs nepastāvīgi un bieži īslaicīgi līs. Atsevišķās naktīs veidosies migla. Pūtīs lēns līdz mērens vējš. Gaisa temperatūra naktī būs no plus 2 līdz plus 7 grādiem, un vietām gaidāmas arī salnas no 0 līdz mīnus 3 grādiem. Dienā gaisa temperatūra pieturēsies no plus 13 līdz plus 18 grādiem.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas