Sestdien Gulbenē nebūs siltuma un karstā ūdens 12

Sestdien, 7.novembrī, Gulbenē visu dienu nebūs centralizētas siltuma padeves un karstā ūdens. Par to informē SIA "Vidzemes enerģija" direktors Gvido Stucka.

Visu dienu pilsēta būs atslēgta no centrālapkures un karstā ūdens padeves, lai Gulbenei pieslēgtu jauno šķeldas apkures katlu.  

Jaunais 6 megavatu jaudas katls, kas atrodas Gulbenē, Nākotnes ielā 7, izmaksājis 1,3 miljonus latu. Katls ir uzstādīts, taču tā nodošana ekspluatācijā mazliet aizkavējusies. 2.novembra Gulbenes novada domes ārkārtas sēdē deputāti ar balsu vairākumu atļāva SIA "Vidzemes enerģija" šo katlu nodot ekspluatācijā mēnesi vēlāk - līdz 10.decembrim - nekā sākotnēji bija plānots.

 

Jau rakstījām, ka vairāki deputāti gribēja izmantot Gulbenes iedzīvotāju labā to, ka SIA "Vidzemes enerģija" neievēro vienošanās termiņu ar pašvaldību par jaunā apkures katla nodošanu ekspluatācijā.

 

4 deputāti - Guntis Blūms, Andis Caunītis, Intars Liepiņš un Ilze Mezīte - atklātā balsojumā iestājās par sarunu uzsākšanu ar SIA "Vidzemes enerģija", lai pilsētā būtiski tiktu pazemināts siltuma tarifs. Šie deputāti piedāvāja uzreiz neparakstīt vienošanos ar šo firmu par termiņu pagarināšanu, uzskatot, ka situācija pašvaldībai rokās dod "trumpjus", lai panāktu siltuma cenas pazemināšanos krīzes apstākļos.

 

Domes sēdē šādai deputātu rīcībai atbalstu pauda iedzīvotāji, kas bija ieradušies uz sēdi kā klausītāji.

Tomēr vairums deputātu neatbalstīja savu 4 kolēģu iniciatīvu un pilnībā nostājās SIA "Vidzemes enerģija" pusē, uzskatot, ka vienošanās tūlītēja neparakstīšana var apdraudēt pilsētas nodrošināšanu ar siltumu. Firmas lūgumu, lai pašvaldība piekrīt savstarpējās vienošanās termiņu pagarināšanai par jaunā apkures katla nodošanu ekspluatācijā, atklāti balsojot, atbalstīja 11 deputāti.

 

Pašlaik Gulbenē spēkā esošais siltuma tarifs ir 41,81 lati par megavatstundu siltuma bez pievienotās vērtības nodokļa. SIA "Vidzemes enerģija" Sabiedrisko pakalpojumu regulatoram apstiprināšani iesniegusi jaunu, mazāku tarifu - 39,92 lati par megavatstundu siltuma bez pievienotās vērtības nodokļa. Jaunais tarifs, visticamāk, stāsies spēkā šā gada pašās beigās vai sākot ar nākamo gadu.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

one

nu kur ta nebija? man shodien viss visu dienu bija. atkal izmuldeejaas, sakacinaaja tautu, a nekaa.

pirms 11 gadiem, 2009.11.07 19:06

jokdaris

Jokdaris, direktors Gvido Stucka laikam nezin, ka ārā ir auksts un ir novembra mēmesis. Ko par to saka BEZ TABŪ......??

pirms 11 gadiem, 2009.11.06 22:02

Dana

Kaut kas neredzets,katra valsts ir par saviem tautiesiesm,kas vinus vel,bet musu pasvaldibas deputati,par mums-tautu nirgajas,lai mes te visi Gulbene nospragstam bada,driz te paliks tik penzionari un vientulas mates,kas tad jums nodoklus maksas,dala apsausies,dala bada nomirs,kurs cietuma,parejie uz arzemem aizlaidis,nekaunas,jus tak edat no musu nabagu naudas,parastiem stradniekiem,mes jus barojam un jus vel par mums nirgajaties,neliesi

pirms 11 gadiem, 2009.11.06 20:00

Dana

Kaut kas neredzets,katra valsts ir par saviem tautiesiesm,kas vinus vel,bet musu pasvaldibas deputati,par mums-tautu nirgajas,lai mes te visi Gulbene nospragstam bada,driz te paliks tik penzionari un vientulas mates,kas tad jums nodoklus maksas,dala apsausies,dala bada nomirs,kurs cietuma,parejie uz arzemem aizlaidis,nekaunas,jus tak edat no musu nabagu naudas,parastiem stradniekiem,mes jus barojam un jus vel par mums nirgajaties,neliesi

pirms 11 gadiem, 2009.11.06 19:59

Ha!

Ciet vai neciet, bet kolhozs ir, jo nekādu indivīdu un izvēles šajā pilsētā nav - ne siltuma pārdevēju, ne temperatūru dzīvoklī, ne apkures pieslēgšanas datumu izvēlēties NEVAR. Minimālais kolhoza sastāvs ir vienas mājas iedzīvotāji, un arī tikai attiecībā uz datuma izvēli. Tā ka var jau skaisti runāt, bet izvēles nav, un iedzīvotāji sev vēlamu rezultātu var panākt tikai kopā. Ir jāizvērtē esošā situācija, nevis 'jāmētā skaisti saukļi - indivīds, izvēle, ha, ha ...

pirms 11 gadiem, 2009.11.05 23:48

kas tas par kolhozu - visi... tā nekad vairs nebūs. katrs ir indivīds ar savu izvēli. ciest nevaru vienādību un uzspiešanu.

pirms 11 gadiem, 2009.11.05 23:24

Nu, taču!

Mēs jau reiz diskutējām kaut kādā forumā, ka VISA PILSĒTA nemaksāsim. Ja sestdien tiešām nebūs siltuma, NEMAKSĀSIM par visu novembri, bet VISI. Un lietuvietis varēs iet bekot. Lai pieslēdz savus katlus naktī, kad cilvēki guļ. Tad varētu viņam ļaut uz dažām stundām atslēgt siltumu, bet no rīta jau jābūt siltumam, ja nē, lai maksā pilsētai milzīgu soda naudu.

pirms 11 gadiem, 2009.11.05 22:03

ee

viņi tak tik domā par sevi nevis par cilvēkiem kur ir bērni, kuriem ari gribās ēst ne tikai viņiem

pirms 11 gadiem, 2009.11.05 17:57

ee

viņi tak tik domā par sevi nevis par cilvēkiem kur ir bērni, kuariem ari gribās ēst ne tikai viņiem

pirms 11 gadiem, 2009.11.05 17:57

Labi informēta personai

Ja būtu sēdējis domes ārkārtas sēdē kas notika pirmdien, tad VISU saprastu !!!

pirms 11 gadiem, 2009.11.05 15:54

Vietējās ziņas