SIA "Avoti SWF" Lizumā startē granulu biznesā 4

Investējot 13,5 miljonus eiro, Latvijas lielākais mēbeļu ražotājs SIA Avoti SWF Lizumā ir izveidojis kokskaidu granulu ražotni ar jaudu 110 tūkst. t, plāno ieguldīt mēbeļu ražošanā, vēsta laikraksts "Dienas Bizness".

Tas ir lielākais pabeigtais investīciju projekts meža nozarē Latvijā 2017. gadā. Kokskaidu granulu ražotne tika iedarbināta pērnā gada nogalē un mēneša laikā tā spēja sasniegt 80 procentus no paredzētās ražošanas jaudas. Ražotne strādā 24 stundas septiņas dienas nedēļā un darbs tajā ir 22 cilvēkiem.

«Tomēr jārēķinās, ka kopumā jaunu darba vietu reģionā ir ievērojami vairāk,» akcentē SIA Avoti SWF kokskaidu granulu ražotnes vadītājs Kristaps Roziņš. Šobrīd SIA Avoti SWF kopējais nodarbināto skaits sasniedz 500.

SIA Avoti SWF īpašnieks Uldis Misiņš laikrakstam "Dienas Bizness" stāsta, ka situācija 2015. gada decembra nogalē likusi strauji meklēt risinājumus, jo koģenerācijas stacijai bija vajadzīgs liels siltuma patērētājs. Tā rezultātā par labāko risinājumu tika izvēlēta kokskaidu granulu ražotne. Projekta izstrādē un realizācijā bijusi laba sadarbība ar ģenerāluzņēmēju SIA Aimasa un citiem apakšuzņēmējiem.

U.Misiņš "Dienas Biznesam" norāda, ka iecerētais projekts tika īstenots ar valdības atbalstīto uzņēmuma ienākuma nodokļa atlaidi, kuru gan varēs piemērot nākamajos gados. Sākotnēji granulu ražotnes izveides izmaksas tika lēstas par teju miljonu eiro zemākas, tomēr, pēc U. Misiņa sacītā, uzņēmums nevar ietekmēt būvniecības izmaksu kāpumu, tāpēc arī kopējais ieguldījumu apjoms ir lielāks.

Saražotās industriālās kokskaidu granulas tiek piegādātas Ziemeļeiropas un Beniluksa valstu - Beļģijas, Nīderlandes un Luksemburgas - pircējiem, ar kuriem ir noslēgti attiecīgi līgumi.


Pievieno komentāru

Komentāri 4

Visszinis

Kapēc internetā nekur nav rakstīts kā šī dārgā rūpnīca apturēja savu darbību uz pāris dienām?

pirms 3 gadiem, 2018.03.06 19:36

Nekonezinis.

Varētu padomāt, ka tagad par visu, kas notiek rūpnīcā ir jāliek raksts Dzirkstelē. Varbūt atskaitīties personīgi TEV par to, kad nomainīta reduktoriem eļļa, motoriem gultņi un transportieriem sensori. Ja būs nepieciešams apturēt granulu ražošanu rūpnīcas profilaktiskajai apkopei, vajadzēs tev prasīt atļauju? Ja tā, tad lūdzu, savu vārdu, uzvārdu studijā.

pirms 3 gadiem, 2018.03.07 14:28

Aija

Un kāpəc nesaka,vai pārrēķinās apkures rēķinus,kas nu jau trīs reizes nebija? Cik ilgi vien kurina un jau notiek tādas lietas?

pirms 3 gadiem, 2018.03.07 12:55

Zvaigzne

Troksnis, kad samaļ malku gan neizturams :(:(. Dūmi, dūmi, dūmi... Turpat skola, turpat doktorāts..skumji, ka visu mūsu valstī nosaka nauda :(

pirms 3 gadiem, 2018.03.07 20:50

Vietējās ziņas