SIA "Gulbenes-Alūksnes bānītis" valdē ievēl Tomu Altbergu

Pagājušajā nedēļā, 21.augustā, SIA "Gulbenes-Alūksnes bānītis" akcionāri par jauno uzņēmuma vadītāju jeb valdes locekli vienbalsīgi iecēla Tomu Altbergu, kurš oficiāli stāsies amatā pēc izmaiņu izdarīšanas Uzņēmumu reģistrā, aģentūru LETA informēja uzņēmuma pārstāvis Andris Biedriņš.

Altbergs dzimis 1965.gadā, ieguvis inženiera izglītību Rīgas Tehniskajā universitātē. Ar nelieliem pārtraukumiem AS "Latvijas Dzelzceļš" strādā kopš 1989.gada. Dzelzceļnieku aprindās plašāk pazīstams kā dzelzceļa vēstures entuziasts un pētnieks, kā arī Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja izveidotājs.

 

Altbergs ir arī viens no Latvijas Dzelzceļnieku biedrības atjaunotājiem un daudzu gadu garumā aktīvi piedalījies Gulbenes-Alūksnes šaursliežu dzelzceļa saglabāšanas jautājumu risināšanā.

 

Altbergs ir vairāku grāmatu un daudzu publikāciju autors, piedalījies tvaika lokomotīvju restaurācijas projektos, tostarp KČ sērijas tvaika lokomotīves restaurācijā Gulbenē.

 

LETA jau ziņoja, ka līdzšinējais SIA "Gulbenes-Alūksnes bānītis" valdes loceklis Osvalds Lucāns vadīja uzņēmumu kopš tā dibināšanas 2001.gadā. Tagad Lucāns ir kļuvis par Gulbenes pilsētas pārvaldes vadītāju.

 

"Mēs bijām entuziasti, kuri negribēja pieļaut to, ka bānīti likvidē. Sākām domāt un rēķināt un saskatījām šajā uzņēmumā perspektīvu. Mums bija arī zināšanas par to, kā tas notiek citās valstīs," uzņēmuma pirmsākumus atceras Lucāns.

 

Kā aģentūrai LETA paskaidroja Biedriņš, uzņēmuma statūtos nav noteikts, cik bieži notiek valdes locekļa pārvēlēšana, tādēļ Altbergs amatā apstiprināts uz nenoteiktu laiku.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas