SIA “Vidzemes enerģija” varēs uzstādīt gāzes katlu līdzās savam kantorim

25.septembra pilsētas domes sēdē deputāti lēma arī, vai SIA "Vidzemes enerģija" pagarināt 13 100 kvadrātmetru (atrodas Gulbenē, Nākotnes ielā 7) zemes nomas līgumu ar apbūves tiesībām līdz 2018.gada 31.decembrim.

Jau iepriekš rakstījām, ka no zemes nomas līguma pagarinājuma līdz desmit gadiem ir atkarīgs, varēs vai nevarēs SIA "Vidzemes enerģija" saņemt būvatļauju novietot gāzes katlu iecerētajā vietā blakus savam kantorim.

Nepieciešams rezerves variants

Pirms balsojuma tautsaimniecības komitejas priekšsēdētājs Agris Koris deputātiem paskaidroja, ka līdz šim deputāti ir atradušies ķīlnieku lomā, jo SIA "Vidzemes enerģija" nav pildījusi savus solījumus. Gāja laiks, mainījās SIA "Vidzemes enerģija" vadība, bet tagad tā nāca klajā ar jaunu priekšlikumu.

"Līdz mīnus 10 grādiem pilsētā strādās esošās divas katlumājas - Nākotnes ielā un SIA "Konto" katlumāja. Taču mīnus 10 grādos un zemākā temperatūrā siltuma var pietrūkt. Arī līdz mīnus 10 grādiem esošajās divās katlumājās var kaut kas salūzt, tādēļ ir nepieciešams rezerves variants. "Vidzemes enerģija" piedāvā ļoti nepopulāru variantu - sašķidrinātās gāzes katlu," klāstīja A.Koris.

"Tā ar pietiekami maziem līdzekļiem šī problēma tiktu atrisināta. Ar gāzi kurinās tikai tad, ja būs mīnus desmit grādi, citādi viss būs, kā bijis. Es kā speciālists varu pateikt, ka, lai uzbūvētu 4,5 megavatu šķeldas katlumāju, vajag apmēram 600 līdz 700 000 latu, savukārt, lai uzbūvētu 4,5 megavatu gāze katlu, - maksimums 200 000 latu. Gāzes katls ir ļoti lēts, bet kurināmais ir dārgs, šķeldas katls pats par sevi ir dārgs, bet kurināmais ir lēts."

Lemj arī par investīciju veikšanu

Savā uzrunā deputātiem A.Koris vēl arī piebilda: "Lai mēs būtu droši, ka priekšdienās neatkārtotos situācija, ka mūs vazā aiz deguna, šajā domes sēdē lemjam arī par līguma papildināšanu ar vienošanos par investīciju veikšanu. Nākamā gada 1.novembrī ir jābūt gatavai jaunajai katlumājai, līdz 1.jūnijam ir jābūt izņemtai būvatļaujai. Ja tā nebūs izņemta, mēs skaidri redzēsim, ka šīs katlumājas nebūs, un momentā varēsim lauzt līgumu ar "Vidzemes enerģiju". Līdz šim mums šādi noteikumi nebija iestrādāti. Ja tā notiks, mēs uzreiz varēsim izsludināt konkursu par jauna operatora vai siltuma ražotāja pieaicināšanu Gulbenes pilsētai."

Domes sēdē piedalījās desmit deputāti, uz sēdi nebija ieradies Zintis Vībāns.

A.Koris balsojumā nepiedalījās, jo ir ieinteresētā persona kā SIA "Konto" vadītājs. Visi pārējie deputāti, izņemot Andi Caunīti, nobalsoja par zemes nomas līguma pagarināšanu līdz 2018.gada 31.decembrim. Savukārt, lemjot par nākamo jautājumu par līguma papildināšanu ar vienošanos par investīciju veikšanu, visi klātesošie deputāti balsoja "par".

SIA "Vidzemes enerģija" katlu apkurei ar sašķidrināto gāzi par 180 000 latu katlu Gulbenē, Nākotnes ielā 7, uzstādīs un nodos ekspluatācijā 1.decembrī.

Jāatgādina, ka šā iemesla dēļ uzņēmums regulatoram ir iesniedzis arī jaunā siltuma tarifa aprēķinus. Jaunais tarifs būs par 59 procentiem lielāks nekā līdzšinējais. Patlaban Gulbenes katlumājas siltumenerģijas tarifs par vienu megavatstundu bija noteikts 28,16 lati. Rudens beigās plānots, ka tarifs tiks paaugstināts līdz 44,83 latiem par megavatstundu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas