SIA “Zeltaleja” meklē risinājumu

Alūksnes rajona Malienas pagasta padomes telpās rīt, 24.janvārī, pulksten 12.00 notiks sapulce, kurā piena ražotājus iepazīstinās ar dažādu piena pārstrādātāju priekšlikumiem, lai pēc tam kopīgi pieņemtu lēmumu, kur likt saražoto pienu, kas līdz šim tika nodots akciju sabiedrībai "Rīgas piena kombināts". Izveidojušos situāciju skaidros arī "Rīgas piena kombināta" pārstāvis.

Pilnīgi visu piena daudzumu, ko zemnieki ar SIA "Zeltaleja" starpniecību līdz šim piegādāja "Rīgas piena kombinātam," ir gatava pieņemt akciju sabiedrība "Rankas piens", bet Gulbenes rajona piena ražotāji šo priekšlikumu noraidīja.

 

"Šķiet, ka noraidījumam ir sena iepriekšējo gadu vēsture par laikā neizmaksātu naudu un tamlīdzīgi," stāsta SIA "Zeltaleja" valdes priekšsēdētājs Ivars Babris.

 

Izvēlas perspektīvas saimniecības

Par visa piena iegādi ir gatavs risināt sarunas Jēkabpils piena kombināts un akciju sabiedrība "Preiļu piens". Akciju sabiedrības "Smiltenes piens" pārstāvji piektdien apciemoja lielākās Gulbenes rajona piena ražotājas saimniecības, izsakot piedāvājumu pieņemt pienu tikai no perspektīvākajām saimniecībām.

 

Savukārt akciju sabiedrība "Valmieras piens" ir gatava atbalstīt Alūksnes rajona lielākās saimniecības.

 

"Daugavpils piena ražotāju sabiedrība arī ir gatava atbraukt uz Gulbeni, lai iepirktu visu pienu, tikai par niecīgu samaksu, ko, tiesa, sola jau nākamajā dienā. Tie ir tikai 112 lati par tonnu, tāpēc tas neatmaksājas," uzskata I.Babris.

 

Maksāt sola maz

Šobrīd visi piena pārstrādātāji zemniekiem nosauc ārkārtīgi minimālas piena iepirkuma cenas, ka pat neatmaksājas pienu vākt, atzīst valdes priekšsēdētājs.

 

"No lielo piena ražotāju saimniecībām sola iepirkt pienu par 11 santīmiem vai pat mazāk. Ja saimniecībā ir 40, 50 govis, tad šāda cena nav pieņemama. Jēkabpils pusē kāda piena savāktuve par tā saukto kannu pienu sola maksāt 7 santīmus, lielākajām saimniecībām -11 santīmus. Diemžēl ar tādām cenām zemnieki izdzīvot nevar," secina A.Babris.

 

Viņš izsaka cerību, ka varbūt vismaz līdz aprīlim, kad beidzas piena kvotu gads, pienu no Zeltalejas savāktuves turpinās pieņemt "Rīgas piena kombināts". Šajā laikā tiktu panākta konkrēta vienošanās ar kādu piena pārstrādes uzņēmumu.

 

"Ja SIA "Zeltalejai" neizdosies rast konkrētu problēmas risinājumu, tad arī "Rīgas piena kombināts" ir gatavs pieņemt pienu no mums, tikai par salīdzinoši zemāku cenu," piebilst A.Babris.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas