Sieru un sviestu gatavo bez konservantiem 3

Zemnieku saimniecībā "Andzēni", kura atrodas Beļavas pagastā, ir sertificēta kā bioloģiskā saimniecība jau vairāk nekā piecus gadus. Tajā saimnieko Lūcija un Jānis Tilgasi. Viņu saimniecībā primārā ir piena ražošana. Produkciju viņi tirgo savā veikalā "Klimpa" Gulbenē.

Priecē, ja cilvēki izvēlas tīru produkciju L.Tilgase "Dzirkstelei" stāsta, ka saimniecības ražotnē tiek izgatavoti piecu veidu sieri.

 

"Ir siers ar ķimenēm, ar ķiplokiem, kurš ir ļoti garšīgs un pieprasīts, ir liesais siers, tajā ir mazāk kaloriju un šis siers nav tik dzeltens. Cilvēki to labprāt pērk, jo daudzi holesterīna dēļ nevar lietot treknus. Ražojam arī balto sieru bez jebkādām piedevām. Tiem cilvēkiem, kuri neēd ķimenes, ļoti patīk tieši šis siers. Vēl gatavojam ātro sieru. Tas ir siers, kura izgatavošanā ir izmantota citronskābe. Pēc garšas tas ir maigs. Cilvēki pērk visus sierus, nevar izcelt, ka kādu pirktu vairāk vai mazāk," stāsta L.Tilgase.


Arī nākotnē saimniecība "Andzēni" turpinās pārstrādāt pienu un tirgot savu saražoto produkciju.

 

"Tagad galvenais ir noturēties šajā krīzes laikā. Pirktspēja nav augsta, bet mani priecē tas, ka cilvēki izvēlas mūsu tīro, ekoloģisko produkciju. Tas man dod spēku vēl vairāk iet un darīt, un tas nekas, ja kāda nakts ir negulēta. Bez vīra Jāņa atbalsta arī būtu grūti. Viņš vienmēr uzklausa un palīdz realizēt manas idejas," smaidot atzīst L.Tilgase.

 

Vislabākā govju šķirne - Latvijas Brūnā

Pašlaik saimniecībā ir 40 govis un aug 20 jaunas telītes.

 

"Manā ganāmpulkā lielākā daļa ir Latvijas brūnā govju šķirne, jo esmu pārliecinājusies, ka šai govju šķirnei ir vislabākais un visgaršīgākais piens, to ir novērtējuši ne tikai pircēji Gulbenē, bet arī Madonā un Alūksnē. Ganāmpulks visu laiku ir jāuzlabo, jo nav jēga turēt govi, kura nav ražīga. Ja redzam, ka jaunā telīte nebūs īpaši laba gotiņa, piemēram, tā nepieaug svarā kā nākas, tad nokaujam, un gaļu tirgojam savā veikalā. Liels mīnuss ir tas, ka mazais teļš ir jāved uz kautuvi, un tuvākā ir Balvu rajonā Kubulu pagastā. Tas sadārdzina gaļas izmaksas. Ir jārēķina ceļš līdz kautuvei, kautuvē vēl jāsamaksā par nokaušanu 10 lati. Tas viss manuprāt ir nevajadzīgi un, protams, neizdevīgi. Varētu taču katrā saimniecībā, kura nav ļoti liela, nodrošināt kaušanas vietu, nevis katru reizi lopiņu vest uz kautuvi," stāsta L.Tilgase.

 

Saražoto produkciju tirgo arī kaimiņu rajonos

No piena turpat saimniecības ražotnē tiek gatavots ne tikai siers, bet arī sviests, biezpiens un krējums. Pati saimniece gatavo sviestu un biezpienu, iepriekš arī sieru, bet laika trūkuma dēļ, prasmi gatavot dažādus sierus ir iemācījusi savai palīdzei gulbenietei Vijai Juškovai.

 

"Saražoto produkciju tirgojam ne tikai savā veikalā "Klimpa", paralēli braucu tirgot savu produkciju arī uz Alūksni un Madonu, jo augustā cilvēku pirktspēja Gulbenē strauji kritās, tāpēc bija jāsāk domāt par jaunām tirgus vietām. Nākotnē ir doma piedāvāt savu produkciju arī Rēzeknē," stāsta L.Tilgase.


Viņa piebilst, ka jau drīzumā veikalā "Klimpa" tirgos SIA "Madonas patērētāji" cepto maizi, kura būs bez konservantiem un Lazdonas piena produkciju - kakao, vaniļas krēmus, želejas, jogurtus bez taukiem un citu.


Saimniecībā "Andzēni" tiek sēti arī graudaugi, bet tikai tik daudz, lai varētu pabarot savus lopus. "Mums ir iegādāts savs graudu placinātājs. Barību lopiem nekur neiepērkam. Paši placinām savus graudus un pēc tam tos barojam lopiem," saka L.Tilgase.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

es

veikals jau labs ,gaļu var nopirkt kādu gribi,tikai smaka šausmīga;))

pirms 12 gadiem, 2008.10.22 16:21

Veikals "Klimpa" atrodas, no centra ejot, pirms Elvi (vecajam gastronomam - tagad elektroprecu veikalam - no sāniem).

pirms 12 gadiem, 2008.10.22 10:25

berta

Interesanti būtu uzzināt kur atrodas veikals "Klimpa". Varētu kādu sieru nogaršot.

pirms 12 gadiem, 2008.10.22 09:42

Vietējās ziņas