Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sieviešu pārsvars Latvijā ir pilsētās, vīriešu – laukos

Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem vairāk sieviešu dzīvo 71 % Latvijas teritoriju, vīriešu – 26 %. Turklāt sieviešu pārsvars ir vērojams pilsētās, vīriešu – laukos. Visvairāk sieviešu uz 100 vīriešiem ir Kalncempju pagastā Alūksnes novadā (139), bet vismazāk – Gārsenes pagastā Aknīstes novadā (76).

Savukārt 19 Latvijas pagastos jeb 3 % teritoriju ir pilnīgs sieviešu un vīriešu līdzsvars, no tiem septiņos Latgalē, piecos Kurzemē un Zemgalē katrā un divos Vidzemē. Vidēji Latvijā uz 100 vīriešiem ir 118 sievietes.

2017. gada sākumā Latvijā dzīvoja 1 054 433 sievietes un 895 683 vīrieši. Katru gadu piedzimst vairāk puišu nekā meiteņu. Vecumā līdz 39 gadiem vīriešu ir vairāk, bet, sākot no 40 gadu vecuma, ir sieviešu pārsvars. Vecumā virs 70 gadiem sieviešu ir 2,3 reizes vairāk nekā vīriešu.*

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas