Sievietei uzbrūk agresīvs kaķis

Pagaidām neapstiprinās aizdomas par trakumsērgu
Gulbenes novada kādā pagastā sievietei uzbrucis un viņu kājās sakodis agresīvs kaķis. Pārtikas un veterinārā dienesta Austrumvidzemes pārvaldei "Dzirkstele" uzzināja, ka par šo faktu tur ziņots 27.jūnijā. Sabiedrības veselības aģentūras Vidzemes reģionālajā filiālē "Dzirkstelei" apstiprināja, ka cietusī sieviete profilaktiski vakcinējas pret trakumsērgu.

Kaķis nav bijis profilaktiski vakcinēts pret trakumsērgu. Pārtikas un veterinārā dienesta Austrumvidzemes pārvaldes inspektore Ilze Pāpe stāsta, ka kaķi ir nācies likvidēt un tā līķim veic analīzes, lai noskaidrotu, vai dzīvnieks ir bijis slims ar trakumsērgu. Pirmie rezultāti šādas aizdomas neapstiprina. Padziļinātās analīzes turpināsies trīs nedēļas.  

I.Pāpe uzsver, ka ne vienmēr kaķa agresīva uzvedība liecina par slimību. Novērots, ka kaķi, sevišķi runči, var būt ļoti nikni pārošanās laikā. Piemēram, ja dzīvnieks pastāvīgi tiek turēts istabā un netiek laists brīvā dabā, viņš savu agresiju var vērst pret saimnieku. Šādi gadījumi nav retums. Tāpēc tiem, kas kaķi tur kā mājdzīvnieku istabā, būtu laikus jāgādā par dzīvnieka sterilizāciju, jo tas viņu atbrīvo no lieka stresa.

 

I.Pāpe informē, ka ikvienā gadījumā, kad cilvēks bijis saskarsmē ar mājdzīvnieku, kura uzvedība likusies aizdomīga, kas izrādījis agresiju vai pat savainojis cilvēku, ir jākonsultējas ar speciālistiem. Bažas par savu veselību cilvēkam jāuztic ģimenes ārstam, kas ieteiks, vai nepieciešams uzsākt vakcinēšanos pret trakumsērgu. Šādos gadījumos cilvēku vaicināciju pret šo neārstējamo slimību apmaksā valsts. Jautājumā par dzīvnieku jāvēršas pie veterinārārsta. Par viņa pakalpojumiem jāmaksā pašam klientam.

 

Mājdzīvnieku - kaķu un suņu - regulāra vakcinācija pret trakumsērgu saimniekus pasargā no bažām un diskomforta. Ja dīvaini uzvedas iepriekš profilaktiski vakcinēts kaķis vai suns, parasti veterinārārsti iesaka viņu uz noteiktu laiku izolēt un novērot. Nevakcinētu kaķi vai suni, kas izrāda uzvedības traucējumus un rada aizdomas par saslimšanu ar trakumsērgu, parasti iesaka nekavējoties likvidēt un beigtajam dzīvniekam veikt analīzes patiesības noskaidrošanai.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas