Siltais pavasaris vēl tik ātri neatnāks

“Siltais pavasaris vēl būs jāpagaida. Arī martā pavasaris ar ziemu spēlēsies, un siltu pavasari laikam varēsim sagaidīt tikai ap Lieldienām, kas būs 21.aprīlī, tad varētu būt plus 15 un varbūt pat plus 20 grādi,” saka laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs.

V.Bukšs stāsta, ka kopumā martā gaidāmi dažādi nokrišņi un vairāk nekā parasti – sniegs, slapjš sniegs, lietus, kā arī saulainas dienas. Martā sniegs gan kusīs, gan atjaunosies. Marta pirmajā pusē naktīs vēl sals un dažviet zem zvaigžņotām debesīm temperatūra var nokrist līdz mīnus 15 grādiem. Nakts sals neatkāpsies līdz mēneša beigām. Marta sākumā dienā gaidāms līdz plus 6, plus 8 grādiem. “Ja februāris ir silts, tad martu nav ko gaidīt īpaši siltu,” zina teikt V.Bukšs.

Marta vidū vairāk gaidāmi nokrišņi un vējaināks laiks. Tas varētu turpināties līdz 25.martam, kad ir pavasara Māra. Bet marta beigās gaiss varētu iesilt līdz plus 10, plus 12 grādiem. “Tad var strauji atgriezties gājputni. Arī baltie stārķi ap šo laiku ierodas, bet līdz tam vēl jāpaciešas,” saka V.Bukšs, kurš Viļakas pusē austrumu pierobežā novērojis, ka jau sāk “zvanīt” sniegpulkstenītes. Viņš 25.februārī pamanījis arī pirmo lazdas ziedu.

“It kā negribīgi, bet ziediņš bija jau pamodies. Bet 2016.gadā lazdas sāka ziedēt jau 17.februārī. Kļavām sulas sāka tecēt jau februārī, bet tagad tās ir piebremzējušas. Lai arī pavasaris it kā agri sākās, rādās, ka tas būs garš,” saka V.Bukšs.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas