Siltājos tomēr nebūs pozitīvās pedagoģijas skola 16

Arnis Šķēls atzīst, ka daļai Siltāju pamatskolas skolotāju darbs ir citās skolās, bet atsevišķiem skolotājiem ar darbu var būt problēmas
Siltājos tomēr netiks veidota pozitīvās pedagoģijas skola. To "Dzirkstelei" apstiprina Gulbenes novada domes Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vadītājs Arnis Šķēls.

Sponsori liedz finansējumu "Dzirkstele" rakstīja, ka pērnā gada beigās Gulbenes novada domes sēdē deputātu vairākums nobalsoja par Jaungulbenes pagasta Gulbīša vidusskolas filiāles slēgšanu Līgo pagasta Siltājos ar šā gada 1.jūliju. Savukārt šā gada sākumā Siltāju skolas ēku bija plānots iznomāt privātas pozitīvās pedagoģijas pamatskolas izveidei. Darbu saglabātu Siltāju skolas skolotāji. Bija prognozēts, ka skolā varētu mācīties apmēram 60 bērni. Tā būtu bijusi pirmā šāda veida skola Latvijā. Pavisam nesen kļuva zināms, ka šī ideja netiks realizēta.


Pozitīvās pedagoģijas skolas izveides idejas autors Kaspars Bikše, kurš ir Latvijas Skolotāju korporācijas valdes priekšsēdētājs, "Dzirkstelei" pauž nožēlu, ka diemžēl nekas neizdevās, jo sponsori no Krievijas rezultātā lieguši savu finansējumu šādas skolas izveidošanai Siltājos un izvēlējušies to Igaunijā, Tartu.


"Sponsori bez mūsu klātbūtnes atzina, ka Siltāji nav tas atbilstošākais variants," stāsta K.Bikše.


Siltāju skolas skolotājiem jaunā iecere bija iespēja turpināt darbu. A.Šķēls atzīst, ka daļai Siltāju pamatskolas skolotāju darbs ir citās skolās. "Kas notiks ar ēku? Tas jārisina pašvaldībai," saka A.Šķēls.

Pievieno komentāru

Komentāri 16

Ko nozīmē - Gulbītim vajadzēja vai nevajadzēja bērnus? Kas te tiek dalīts? Vai vairāk nebūtu jādomā par izglītības kvalitāti un par to, lai pēc iespējas labāk būtu bērniem? Par bērniem, viņu nākotni ir jācīnās vecākiem.

pirms 9 gadiem, 2011.06.05 10:12

Direktorei ir jācīnās par katru bērnu, bet atbraucot uz sanāksmēm tikai runā, ka nevarēs nodrošināt algas u.tt.. Vai Gulbītim nevajadzēja 33 Siltāju bērnu? Tagad tie dodas uz Daukstēm, Dzelzavu, Cesvaini. Uz Gulbīti labi ja 5 bērni. Direktoram ir jācīnās un jāaizstāv skola , nevis jāatdod iznīcībai...līdz ar to arī viss pagats būs zaudētājs. Tagad savstarpējos norēķinos maksās tik, cik būtu varējuši uzturēt skolu. Izturību skolotājiem un bērniem . Jums un Jūsu skolēniem tā droši bija smaga diena. Bet labiem cilvēkiem viss atnāk atpakaļ.

pirms 9 gadiem, 2011.06.05 00:37

āpsene

Fui, cik prasti var var veidot savus komentārus! Ne jau Gulbīšu skola vai direktore vainīga, ka slēdza Siltāju skolu. Jums, tiem dažiem, liekas svarīgi meklēt vainīgos visur citur, bet ne faktā, ka skola nevar pastāvēt.

pirms 9 gadiem, 2011.06.04 15:39

Es bieži saskaros ar Gulbīša skolniekiem-ļoti izlaizti un debīli bērni!Varbūt pusi vajadzētu sūtīt uz Adulienu?

pirms 9 gadiem, 2011.06.04 12:20

"Kas notiks ar ēku? Tas jārisina pašvaldībai," saka A.Šķēls.
Vai šis jautājums nav jārisina tam, kas Siltāju skolu nolikvidēja? Tad nu arī cien. Šķēla kungs un Daudziņas kundze lai arī risina šo jautājumu.....

pirms 9 gadiem, 2011.06.01 14:59

Nu

Oho - nu nav nekādas loģikas un patiesības tavos savārstījumos. Aizbrauc uz Gulbīti un apskaties, noskaidro kas un kā, tad nevajadzēs rakstīt muļķības un melus.

pirms 9 gadiem, 2011.06.01 11:06

Oho

Staki atrodas 3km no pilsetas, kurse pilsetas autobus, berniem nav jacelas 6 no rita, vel 5km jaiet lidz pieturai. No skolas ar nav jasalst ziema. Priekskam tur ta skola? Sledzam ciet! Bet pamegini tagad no Ligo uz Gulbiti tik pat viegli dabut bernu skola. Un tai naudai ar biletei jabut vienmer. Ar darbu te ir ka ir laukos. Siltajos bija busins, kas veda, bet gulbiti tadas exstras nav. Jabrauka ar satiksmes autobusu. Pulcinu nav. To kas tur ir pat pusi nav no Siltaju skolas. Var jau strideties ilgi, bet mainit demzel nevar neko. Varbut ja butu cits skolu direktors kauko daritu skolu laba. Si pat necensas...

pirms 9 gadiem, 2011.06.01 10:15

jg

Nu es ar savu bērnu uz gulbīti nelaidīšu - kāda skolotajiem ir attieksme, un tas nav naids, bet fakts...
neviena mīļa skolotāja, neviena, kam varētu pieiet klāt un aprunāties...Visas "lauku" vecenes, kuras viena otru noliek...
nu nevar tā, skolā jābūt mīļumam un siltumam...

pirms 9 gadiem, 2011.06.01 09:20

Manuprāt Stāķu skolu neslēdz ciet, jo tur bērnu, kas mācās, pietiek, bet Sitāju skolā nē

pirms 9 gadiem, 2011.06.01 08:21

Oho

Nav nekada naida pret skolu. Gulbisa problema skolotajos. Un vinu attieksme pret berniem. Ja Jus tur nebijat tad nav ko te stastit. Un nav nemaz tik tuvu tas skolas. Tad staku skola krietni tuvak piemeram pilsetai, bet to slegt neviens netaisas. Kapec? A. Skels drosi var uz so jautajumu atbildet varetu. Vai ne Arni? Ja Siltaju skolotajus pienems darba Gulbisu skola, es labprat tur bernu sutisu macities. Bet domaju, ka ta nenotiks.

pirms 9 gadiem, 2011.05.31 21:42

Kāpēc te dažiem tāds naids pret Gulbīti? Ne jau Gulbīša skolas dēļ slēdz Siltāju skolu. Vajag beidzot sākt domāt. Un ne jau vienmēr skola vainīga pie bērnu problēmām, varbūt kādreiz vainu vajag pameklēt arī sevī, nevis tikai sēt naidu.

pirms 9 gadiem, 2011.05.31 21:18

Nav drusku tā kā par izšķērdīgu tik tuvu turēt divas skolas? Apbrīnojami cilvēki, kuri var to vēlēties. Laikam dikti bagāti. Un kāds varbūt cerēja, ka bikšem kaut kas sanāks? Laikam jau neko nav dzirdējuši par šo plānā galdiņa urbēju.

pirms 9 gadiem, 2011.05.31 18:44

Lapsiņa

Paldies Gulbīšu vidusskolas direktorei, kurai savajadzējās Siltāju skolas līdzekļus,lai ar tiem varētu pacelt savu un skolotāju algas.Tikai prieki būs īsi, jo ne visi bērni aizies uz Gulbīša vidusskolu.Daļa aizies uz pavisam citu novadu un līdzekļi būs jāpārskaita tur.Nelīdzēs nekāda vecāku pierunāšana.tāpat jau viss ir skaidrs kā kas notiek mūsu novadā. Protams bērnu ir maz, bet varēja jau arī ko citu izdomāt un skolu nenolikvidēt.Cik Siltāju skolas skolotājiem būs darbs Gulbīšu vidusskolā? Laikam jau nevienam. Lai veicas Gulbītim!!! Kas tā par direktori, kura uz gada noslēguma pasākumu atbrauc nesagatavojusies. Kauns!!!

pirms 9 gadiem, 2011.05.31 12:19

333

Afigetj! Izradas sponsors bija no Krievijas. Bet mes te tik aktivi balsojam par izglitibu latviesu valoda. Laikam sponsors nobijas un aizlaizas uz Igauniju. Jauki, mums tak nevajag ne darbu skolotajiem, ne skolu berniem. Varam turpinat talak slikst purva un dzivot uz pabalstiem. Gulbisu skola var priecaties, driz vinai kersies klat. No sakuma paliks par pamatskolu un velak par socialo maju prieks afrikaniem. Kaut varbut Lisicins plano kiniesus atvest, izires telpas, jo pec baumam no vina gatera ar stradnieki muk, algas lielas del.;-)

pirms 9 gadiem, 2011.05.31 11:01

novērotājs

Tā nevajag runāt..... Līgo pagastā ir labi audzināti bērni...

pirms 9 gadiem, 2011.05.31 10:08

Mazās skolas visas vajag slēgt ciet. Tajās nav kvalitātes.

pirms 9 gadiem, 2011.05.31 09:46

Vietējās ziņas