Siltums - tikai aprīļa otrajā pusē 5

“Ziema ne visai grib atkāpties un ik pa brīdim iekož, bet esmu novērojis ka skudras Māras dienā jau pamodušās, zilās vizbulītes sāk vērties vaļā un ziedpumpuri stiepjas pretī saulei, dzērves, ķīvītes, cīruļi atgriežas, kļavām tek sulas.  Dabā viss notiek,” saka laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs.

Dabas vērojumi liecinot, ka laika apstākļi pēc Lieldienām vēl būs mainīgi un līdz aprīļa vidum tāds īsti silts pavasaris, kad “varēs nomest jaku vai džemperi”, nav gaidāms.

Nozīmīgās dienas dabā liecināja, ka tikai aprīļa otrajā pusē (ap Jura dienu 23.aprīlī), varētu būt pat līdz plus 20 un vairāk grādiem. Kopumā aprīlis temperatūru ziņā būs tuvu visām normām kā jau aprīlī. Aprīļa pirmajā pusē dažās naktīs iespējamas vēl salnas. Aprīļa vidū - arī vējaināks laiks. Iespējami nokrišņi, arī slapjš sniegs.

Savukārt ap 20. un 25.aprīli varētu sagaidīt īsti pavasarīgu siltuma vilni, līdz ar to  aprīļa beigās, iespējams, jau modīsies ievas, un tad aprīļa beigas un maija sākums varētu kļūt salīdzinoši vēsāks.

V.Bukšs prognozē, ka vasara šogad būs labāka nekā iepriekšējā. Lai gan, ja aprīlī nebūs palu un lietus, tad ap siena laiku var gaidīt spēcīgas pērkona lietusgāzes. Cerības ir arī uz ražīgu vasaru. Ticējums vēstot - ja aprīlis ar ūdeni bagāts, tad cerības, ka būs labs sēņu gads.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Maija

Zemes ass nobīdes dēļ šī ir zīlēšana kafijas biezumos. Tomēr divas lietas joprojām vēl ir nemainīgas: 26. aprīlī vienmēr ir uzziedējušas pienenes un katru gadu aprīļa beigās zied ievas ar šim periodam raksturīgo aukstumu.

pirms 3 gadiem, 2018.04.08 15:12

Maija

Klimata pārmaiņu dēļ, piemēram, kūst sasalusī zeme Aļaskā un Sibīrijā. Pat koki zaudē pamatu un dubļainās augsnēs sasveras uz uz citu pusi. Kādi te laika vērošanas likumi vairs spēkā???

pirms 3 gadiem, 2018.04.08 15:33

Aija

Labāk lai aprīlī pieturas vēsāks,tad varbūt maijs būs kaut cik saturīgs. Kaut gan tiešām neko nevar prognozēt.

pirms 3 gadiem, 2018.04.10 09:38

Vietējās ziņas